PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Bezpieczniki - światła przednie przeciwmgielne....



gruby_75
19-05-2008, 18:08
Witam, Kolegów i Koleżanki...

naprawiłem własnoręcznie przednie halogeny... klej, uszczelki, nowe żaróweczki - i nic... światełka wcześniej nabrały wody i na pewno padł bezpiecznik... tylko gdzie on jest... wg pewnej księgi R22 po lewej stronie pod deską rozdzielczą... ale niestety nie wiem gdzie i nie wiem jak go odszukać... może ktoś wie i mi podpowie, zanim zdemoluję całą elektrykę...

albo jakiś link do zdjęcia, tematu - ja niestety nic nie znalazłem...

dziękuję z góry za pomoc...

pawgra
19-05-2008, 18:58
zajrzyj pod kolumnę kierowniczą. Znajdziesz tam czarny przycisk do otwierania "pudełka" z bezpiecznikami. Po otworzeniu zdiagnozuj awarie i just wymień.

bary
19-05-2008, 19:25
Bezpiecznik nr "26" - źółty 20 A

gruby_75
19-05-2008, 19:42
Koledzy dziękuję za pomoc, po 19:00 będę wychodził to sprawdzę ten 26 bezpiecznik. Według mojego programu eTech jest to bezpiecznik od świateł przeciwmgielnych. Niestety mam dostęp do książki Sam Naprawiam Forda Mondeo (lub coś podobnie brzmiącego) w pdf'ie i tam wyczytałem, że bezpiecznik od świateł przednich przeciwmgielnych (halogenów) jest po za dwiema skrzynkami bezpieczników, a jego miejsce to lewa strona pod deską rozdzielczą, kolor biały... To właśnie mnie zmyliło, ale sprawdzę ten 26 i napiszę czy to ten, a jak nie to będę szukał dalej...

dzięki za pomoc....

gruby_75
19-05-2008, 21:03
No niestety to nie 26 bezpiecznik...
to bezpiecznik tylnych świateł przeciwmgielnych...
ja jutro będę nadal szukał tego białego przełacznika, bezpiecznika pod deską rozdzielczą. Nie wszystkie Mondki mają halogeny i dlatego ten bezpiecznik jest gdzieś z boku. Ja niestety nie za bardzo mieszczę między fotelem a kierownicą i podłogą. Jutro jakoś ścierpię i coś może znajdę...
czekam na podpowiedzi.,...

norbi333
19-05-2008, 22:33
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=155&mode=&order=0&thold=0
Tu masz opis bezpieczników

gruby_75
05-06-2008, 14:48
i lipa...
rozkręciłem część dolną atrapy pod deską i nie znalazłem nic...
szkoda, że nikt nie wie gdzie jest ten cholerny bezpiecznik...