PDA

Zobacz pełną wersję : [Audio]Problem z raydyjkiem MK III



kanclerz
19-05-2008, 18:25
Od tygodnia jestem posiadaczem Mondeo MK III 01'. Mam problem z radyjkiem. Kupując autko radyjko nie działalo, a mianowicie włączalo sie i byl napis code - - - - , ale nie dalo sie wcisnac nic poza on/off. Zadne klawisze nie odpowiadaja. Pojechalem do elektryka i powiedzial zebym je wyjal na 24 h i potem wlozyl i wpisal code i bedzie OK. Zrobilem tak i dalej nic. Nie wiem w czym pproblem. Od starego autka zostal mi pionnerek calkiem przyjemny i nie wiem co bedzie lepsze, a nie ukrywal ze fajnie by bylo miec sterowanie kierownicy....

Z gory dzieki za pomoc. Pozdrawiam

m3hoo
20-05-2008, 09:11
Musisz wpisać kod odblokowujący radio - powinien być przy dokumentach od furacza.

Arturek_67
23-05-2008, 10:59
Witam
Należy wpisać cztero cyfrowy kod odblokowujący.
NIE wklepuj kodu "na małpę" bo jest limit błędnych kodów i radio blokuje się na dobre.
Kod jest generowany (w serwisie) na podstawie numeru seryjnego radia.
O tym jak wprowadzać i zatwierdzić kod jest opisane w instrukcji obsługi audio
http://www.ford.pl/ie/instrukcje_obslugi/-/-/-/-/-/-/

lub przeczytaj ten opis (plik PDF) :
http://www.republika.pl/fefk/demontaz_radia.pdf

pozdrawiam
Arturek_67

Netoper
23-05-2008, 22:55
Być może był źle wpisywany kod i radio się zablokowało.
Jeśli masz poprawny kod i nie wchodzi, to trzeba zostawić radio włączone na 60 minut albo na 3 godziny (nie wiem dokładnie jak jest z fordowskimi.) Po tym czasie blokada się wyłączy i wklepiesz kod

kanclerz
30-05-2008, 22:28
Problem lezy nie w kodzie ale w konstrukcji radia. Bylem u speca i naprawil ( na 12h i znow nie dziala :/) Nasze radyjka 6000 CD maja cos w sobie ze sie jakies styki czy cos innego przepala. Powiedzial ze tylko nowy panel rozwiaze sprawe bo naprawiac sie nie da, a bylem u niego ze 3 razy juz. U niego dziala, przyjezdzam do domu wkladam radio do mondeo (mam 2 samochody) , pogra troche i znow to samo - nie dziala. Zaden przycisk nie odpowiada poza on/off. Juz zamowilem sobie ramke z zaslepka i wloze swojego pionnerka, choc nie ukrywam ze lepiej by wygladalo seryjne.... Chyba ze ten moj spec jest do bani i sie zna tyle co kot naplakal...

Jak mieliscie podobny problem to dajce znac. Pozdr