PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Montaż radia CB



mmirekk
20-05-2008, 10:37
Czy ktoś wie gdzie można znaleść instrukcję jak najlepiej w fordzie mondeo zamontować radio cb ??

BS
20-05-2008, 10:42
masz piękne miejsce w półeczce na gąbkę przy lewej nodze kierowcy ... ewentualnie przykręcasz do tunelu-w zależności od Twojego wzrostu... jeżeli jesteś niezbyt duży to po stronie pasażera a jak jesteś większy to możesz radio przykręcić po stronie kierowcy... ja miałem po stronie pasażera na początku, później wkręciłem w półkę na gąbkę pod kierą :metal:

pawgra
20-05-2008, 10:48
zobacz jak ja mam zainstalowane CB - link do fotek w podpisie

Tyberiusz
20-05-2008, 10:52
Zgadzam się z moimi przedmówcami, ta półeczka na gąbkę, czy okulary to najlepsze miejsce dla CB w Mondeo :metal:

mmirekk
20-05-2008, 11:37
Myślełem w miejscu gdzie pasażer również miałby dostęp. Coś wspólnego pomiędzy siedzeniami. Ale nie wiem gdzie bo jeszcze nie używałem radia i nie wiem co będzie kłopotem ??

Astat
20-05-2008, 12:19
Witam serdecznie.
Jutro jadę montować CB w kombi.

Po rozmowach w serwisie CB ustaliliśmy, że antena będzie zamontowana na stałe w dachu tam gdzie jest podświetlenie bagażnika, a kabel schowany pod tapicerką. Nie chce aby mi zwisał z uwagi na 2 psy i dzieci.

Co do radyjka również będzie na stałe są 2 opcje.

Firmowe zostało usunięte i jest miejsce nad nim na CB o wysokości 4,5 cm więc spokojnie zmieści się tam kilka modeli i chyba ta opcja zostanie, lub usunięcie popielniczki i zapalniczki i umieszczenie radia o wysokości 5,5 cm np. UNIDENA PC78XL.

Henryk
20-05-2008, 12:21
A ja zamontowałem tak http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=46931
i to mi odpowiada pod kątem błyskawicznego demontażu.Co prawda to MKI ale układ bardzo podobny do MKII.
Fotki na dole 1wszej strony

BS
20-05-2008, 12:39
Witam serdecznie.
Jutro jadę montować CB w kombi.

Po rozmowach w serwisie CB ustaliliśmy, że antena będzie zamontowana na stałe w dachu tam gdzie jest podświetlenie bagażnika, a kabel schowany pod tapicerką. Nie chce aby mi zwisał z uwagi na 2 psy i dzieci.

Co do radyjka również będzie na stałe są 2 opcje.

Firmowe zostało usunięte i jest miejsce nad nim na CB o wysokości 4,5 cm więc spokojnie zmieści się tam kilka modeli i chyba ta opcja zostanie, lub usunięcie popielniczki i zapalniczki i umieszczenie radia o wysokości 5,5 cm np. UNIDENA PC78XL.

jeżeli masz kombi to montuj antenę w klapie tylnej -kolega Lyssy tak ma... mniejsze ryzyko parcha na blachach bo klapę zawsze możesz wymienić... a przyznam że i wygląda to ciekawie i mniejsza powierzchnia blachy więc pracuje to mniej i się nie krzywi...

mmirekk
22-05-2008, 09:22
kupiłem magnesową i kładę na góre.

MASTA
22-05-2008, 13:37
he to i ja sie pochwale :metal2:

http://img90.imageshack.us/img90/1019/img2673cv1.th.jpg (http://img90.imageshack.us/my.php?image=img2673cv1.jpg)

adi_m
22-05-2008, 14:41
ja tez mam tak zamontowaną antenkę jak Łyssy i bardzo sobie chwale

teraz założyłem jedna z cięższych anten Santiago 1200 i nie ma z tym żadnego problemu

Exodos
22-05-2008, 15:19
A ja mam radio między fotelem pasażera a tunelem środkowym, wsadzone w lukę koło zapięcia pasów bezpieczeństwa, z racji tego że radio często przekładam z auta do auta.

mmirekk
26-05-2008, 12:50
Zamontowałem po lewej stronie na półce. Anetna poszła lewą stroną przy mocowaniu uszczelki pod plastikiem, wogóle jej nie widać. Wyjeżdża w bagażniku. 4 m spokojnie wystarczy, choć nic nie zostaje. :bigok:

Astat
29-05-2008, 01:05
No i po bólu nie ma popielniczki jest Cobra25 LTD CLASSIC w jej miejscu idealnie spasowane i podpięte na stałe, oraz antena LM 145 również na stałe w dachu, kabelki pod tapicerką nic nie lata i zwisa.
Muszę tylko zamontować wtyk zapalniczki w innym miejscu bo chwilowo nie mam zasilania na GPS i antyradar i będzie wszystko oki.

Blady
29-05-2008, 01:16
Szkoda ze wcześniej tego tematu nie widziałem :wall:

Midland idealnie wchodzi w podłokietnik.Wystarczy majzelkiem obciąć delikatnie 2 przegrody na CD po jednej stronie i bez sroobek i wiercenia trzyma sie ze hej.
Pozatym gdy zamkniesz łokietnik nie widać z zewnatrz radia..wiec mniejsze ryzyko utraty.
Minus to ze trzeba odkrecać grooszke..bo nie zamkniesz łokietnika. i delikatnie przyciąć pseudo trzymak na napoje.

Tak to wygląda u mnie
http://images32.fotosik.pl/228/ed6bfe69a6b0190cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ed6bfe69a6b0190c)

Piterek
29-05-2008, 09:43
Witajcie!!!
Astat zapodaj jakoweś fotki z Twojej pracy.Ciekawy pomysł.Ja mam President Harry II i ... motam się ,gdzie wybrać miejsce montażu.
Pozdrawiam.

mmirekk
30-05-2008, 10:03
Kolego polecam zamontować po lewej stronie na półeczce. Tam jest ok. W schowku pod łokciem będziesz się musiał wyginać żeby go obsługiwać. Tego nie polecam. Po lewej stronie masz blisko i fajnie.

Blady
30-05-2008, 22:52
Kolego polecam zamontować po lewej stronie na półeczce. Tam jest ok. W schowku pod łokciem będziesz się musiał wyginać żeby go obsługiwać. Tego nie polecam. Po lewej stronie masz blisko i fajnie.
Sąsiad...a Ty co sie tak ukrywasz ??

dajesz na spoty..i sie trza poznać i mobila oblookać :bigok:

norbi333
30-05-2008, 23:57
U mnie radyjko jest między tunelem środkowym ,a fotelem pasożyta.Ale jam radyjko TTI880

Andrzejop
06-02-2009, 21:26
Koledzy a może się ktoś pochwalić w jaki sposób montując radio w tej półeczce po lewej stronie "klinujecie" radyjka? Tzn. jakie uchwyty tworzycie bo nie chciałbym zbytnio dziurawić Mondka? A ma ktoś wsadzone w podłokietnik tak że jeździ z zamkniętym po taką opcję też rozważale bo gdybym złamał dwa plasticzki w podłokietniku to moje radyjko by się całe schowało.

jacekpr1
07-02-2009, 09:26
Ja też mam zamontowane w tej półeczce pod kierownicą, łatwo jest wyciągnąć na noc...

Potek
07-02-2009, 13:15
A ma ktoś wsadzone w podłokietnik tak że jeździ z zamkniętym po taką opcję też rozważale

Wydaje mi się, że to nie najlepszy pomysł ze względu na utrudniony dostęp do radia podczas jazdy. Ja mam zamontowane pod tą półeczką pod kierownicą, na oryginalnym uchwycie od dołu przykręcone i wydaje mi się, że jest ok. Nic nie przeszkadza a i półeczka jest wolna np. na gruchę jak się radia nie używa.

Andrzejop
07-02-2009, 17:22
Ja mam zamontowane pod tą półeczką pod kierownicą, na oryginalnym uchwycie od dołu przykręcone i wydaje mi się, że jest ok. Nic nie przeszkadza a i półeczka jest wolna np. na gruchę jak się radia nie używa.
Właśnie chodzi mi o to czy ma ktoś jakoś na nieoryginalnym uchwycie porobione bo to co ja mam oryginalne (wieszak) to nie ma szans żeby się tam zmieściło... A z obydwu stron radia mam miejsce żeby coś pokombinować.

Potek
07-02-2009, 18:07
No ja mam na takim uchwycie zamontowane http://www.allegro.pl/item546631345_uchwyt_do_montazu_radia_cb_nowy_najt aniej.html.
Taki miałem w zestawie. [/url]