PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] tarcze hamulcowe z Allegro



dirti
20-05-2008, 11:00
Witam , widziałem na Allegro i w sklepach które tam sprzedają sporo tarcz hamulcowych do mondeo w niskich cenach, od ok 45 zł /szt. Mam pytanie czy ktoś tego uzywał i co to jest warte, czy jest różnica miedzy takimi a Brembo np...Za wszelkie info dzieki ;)

Tyberiusz
20-05-2008, 11:03
Mimo takiej ceny nie kupiłbym tarcz po 45/szt. Jakość jednak musi swoje kosztować :metal:

dirti
20-05-2008, 11:05
dlatego też pytam bo łudziłem się że może są wyjątki :))

BS
20-05-2008, 11:25
Mimo takiej ceny nie kupiłbym tarcz po 45/szt. Jakość jednak musi swoje kosztować :metal:

szczerze mówiąc kupiłem tarcze które kosztowały ok 100 zeta do skody brata (tej samej firmy są po ok 100 za komplet do mondka na allegro) i okazało się że niczym się nie różnią od poprzednio zamontowanych tarcz brembo... nawet numery z brembo miały ... tarcze produkuje niewiele odlewni i jeżeli nie jeździmy sportowo to róznicy raczej nie zauważymy... raczej skłaniałbym się ku kupowaniu przyzwoitych klocków niż wybrzydzaniu w tarczach-chociaż cena owszem strasznie podejrzana ...

LaBobas
20-05-2008, 11:50
A ja mam w swoim jakies tarcze no name.Razem z klockami dalem 260zl.Jestem zadowolony.Czy talem tutaj ile wydajecie na tarcze,a potem narzekacie na ich krzywienie sie.A u mnie nic.Jedyne co sie pojawia to dudnienie,gdy hamuje z wyzszych predkosci dosc dynamicznie.

BS
20-05-2008, 12:06
i to dudnienie to też kwestia wahaczy a nie tarcz :satan: ... ja niestety strasznie szybko zużywam tarcze i chyba też wybiorę jakąś tańszą alternatywę ... a 260 zeta to kupa kasy ... za 230 masz brembo+jakieś tam klocki :))

LaBobas
20-05-2008, 12:25
no ja taniej nie znalazlem tarcz i klocow w mojej szkielecczyznie.Skoro brembo za 230 plus klocki to juz mam ponad lub okolo 300zl.No i brembo lubia sie krzywic.Co do wahaczy to......hmmm nie sadzilem,ze moga dudniec,nigdy ,zem tego nie doswiadczyl.Bicia kiery przy hamowaniu nie mam.

serdel
20-05-2008, 12:27
a może to nie wahacze ino bębny z tyłu za bardzo rozgrzane? czy z tyłu też masz zasadzone tarcze?

BS
20-05-2008, 12:29
no ja taniej nie znalazlem tarcz i klocow w mojej szkielecczyznie.Skoro brembo za 230 plus klocki to juz mam ponad lub okolo 300zl.No i brembo lubia sie krzywic.Co do wahaczy to......hmmm nie sadzilem,ze moga dudniec,nigdy ,zem tego nie doswiadczyl.Bicia kiery przy hamowaniu nie mam.

230 z klockami już... ferrodo target albo jaki inny loł end...

LaBobas
20-05-2008, 12:55
Tylko z przodka mam tarcze.
No widzisz Bartku,u mnie ceny sa wyzsze i to wiele bardziej.A z allegro nie lubie kupowac.

BS
20-05-2008, 13:05
Tylko z przodka mam tarcze.
No widzisz Bartku,u mnie ceny sa wyzsze i to wiele bardziej.A z allegro nie lubie kupowac.

ta ... tylko ja kupowałem wysyłkowo własnie od gościa z częstochowy :metal: Ty masz do częstochowy bliżej :jezyk1:

blant poet
20-05-2008, 18:13
Ja kupiłem komplecik na allegro za 190zł , tarcze International+klocki RoadHouse i jestem bardzo zadowolony, 5tkm zrobiłem do tej pory i śmiga jak złoto :metal:

bary
20-05-2008, 18:14
Ja polecam ATE tarcze i klocki.
Miałem Brembo - pokrzywiły się.
Z ATE byłem bardzo zadowolony.

marusarz mateusz
20-05-2008, 20:09
ja zalozylem tarcze Lucas z klockami ATE i hamulce dzialaja jak zyleta

GrzegorzD
21-05-2008, 00:16
u mnie jezdza Brembo + Ferrodo Premier. delphi nie wytrzymaly :)

martinkrys
21-05-2008, 08:06
W Sierrce miałem z Allegro takie tarcze GPB - najtańsze - jeździłem po 200km/h i było OK, co do trzepania kierą w Mondeo, to spróbowałem hamować samym ręcznym i trzepało całą budą, dlatego parę dni intensywnie go poużywałem, zaczął działa wreszcie obustronnie, a trzepanie zniknęło i teraz kierownica przy hamowaniu zachowuje się normalnie, dodam, ze tylne gumy w wahaczach przednich mam w opłakanym stanie

marvin
21-05-2008, 10:00
Wczoraj byłem zamówić tarcze do siebie firmy REMSA
http://www.remsa.com/catalogo_pormarca.php
Hiszpańska firma podobno przykładają się do swoich produktów zobaczymy w "praniu" klocki tez zakupiłem REMSA

tarcza = 65zł

klocki = 80zł

wiec czasem nie opłaca się zamawiać z allegro no name-ów bo wyjdą w podobnej cenie

BS
21-05-2008, 10:05
Po oblukaniu wieeelu klocków mogę Ci od razu powiedzieć że klocki remsa robi ta sama firma co klocki RH - a produkuje ona częsci dla delphi :satan:

mareckis
21-05-2008, 18:19
Po oblukaniu wieeelu klocków mogę Ci od razu powiedzieć że klocki remsa robi ta sama firma co klocki RH - a produkuje ona częsci dla delphi :satan:
A fabryka remsy należy do... trw luvas :satan: Ztąd m.in. takie atrakcyjne ceny produktów hamulcowych lucasa.

marvin
21-05-2008, 19:32
Po oblukaniu wieeelu klocków mogę Ci od razu powiedzieć że klocki remsa robi ta sama firma co klocki RH - a produkuje ona częsci dla delphi


A fabryka remsy należy do... trw luvas Ztąd m.in. takie atrakcyjne ceny produktów hamulcowych lucasa.

To panowie są na TAK czy na NIE z tymi klockami bo jeszcze mogę odwołać zamówienie ???

martinkrys
21-05-2008, 22:34
bierz - sprawdzisz i opiszesz

Ufo
22-05-2008, 00:09
To,że jakaś (nieznana) firma robi dla innej renomowanej lub jest jej własnością nie znaczy,że ma jej jakość.Tak jak w przypadku opon.Ja mam komplet brembo (z przodu) i po 20.000km tarcze ok a klocków połowa.Dodam,że 95% to jazda po dużym mieście

speedi8
22-05-2008, 00:26
Wymieniłem klocki i tarcze w aucie, chciałem zaoszczędzić, kupiłem nie drogie, no i mam ;-) Gdy hamuje przy nie dużej prędkości (ruch w mieście) można się dosłyszeć szumu. Początkowo myślałem, że coś mi źle założyli w zakładzie mechanicznym, dlatego pojechałem reklamować. Okazało się, że wszystko jest ok. Winne są klocki.
Ale to i tak nic w porównaniu z tym co miał mój kolega :-) Jak założył klocki do BMW 5 z 97 roku to po 3 dniach nie dało się jeździć bo pisk był tak nie znośny. Musiał wymienić na lepsze.Zapłacił jeszcze raz.
Dlatego z doświadczenia życiowego wiem, że "chytry" dwa razy traci:-)