PDA

Zobacz pełną wersję : tweetery -> czyli GWIZDKI



krmt76
06-08-2005, 11:06
Witam

Mam zamiar zakupić gwizdki do mojego mondka.
Podaję poniżej link.
Chciał bym się dowiedzieć czy warte zą tych pieniędzy.

Dzięki za wypowiedzi.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58703735

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58775369

kamil87
06-08-2005, 20:10
a ktore masz zamiar wziasc mnie osobiscie podobaja sie bardziej te z 1 linka;) kolo 80 zl to nie jest duzo moim zdaniem warto wziasc;) :)

Kafar
06-08-2005, 20:34
Kształtem to oba paskudne, ale to moje zdanie, ale 1 ładniejsze od drugich.

Oktan
07-08-2005, 13:59
w moim pierwszym aucie (Nisaan Micra K10) miałem zainstalowane tweetery PYLE, grały rewelacyjnie !! i nie były montowane nigdzie na słupkach tylko pod deską rozdzielczą (wtedy nie miałem pojęcia o car-audio i "zasadach" na dobry dźwięk), więc może poszukaj tego producenta - na allegro.pl jest kilka sztuk

piotrek75
07-08-2005, 14:01
Powiem Ci kumplu tak:
Miałem kiedyś zalożone gwizdki tej firmy ( kicha straszna) poza tym zepsuły się po niedlugim czasie.
Poza tym proponuje Ci podjechać do jakiegoś warsztatu audio i potestować jakie by Ci najlepiej odpowiadaly brzmieniem i wyglądem.
Posprawdzaj spisz dane gwizdków powiedz , że się zastanowisz i kup na alegro. :)) :metal

MaciekG
07-08-2005, 17:24
Witam

Mam zamiar zakupić gwizdki do mojego mondka.
Podaję poniżej link.
Chciał bym się dowiedzieć czy warte zą tych pieniędzy.

Dzięki za wypowiedzi.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58703735

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58775369

Pewnie znajdą się zadowoleni userzy marki BM ale dla mnie to taki trochę Clatronic w agd. Niby działa, ale do markowych mu deko brakuje.

Oktan
08-08-2005, 08:48
no tak ale w car-audio jest tak, że musisz pogodzić wiele czynników min.: cena, jakość, oczekiwania co do reprodukcji dźwięku i inne (zależne od każdego człowieka). Jak to mówią: chciałoby się wieś tylko kasa gdzieś :)

piotrek75
08-08-2005, 14:00
Dokladnie Oktan ma rację najlepiej dobrać wszystko tak aby w autku muza grała tak jak trzeba bo kupowanie w ciemno nie ma sensu a potem okaże się , że zakupiony sprzęcik jest beznadziejny.

damiaanos
10-08-2005, 03:16
ja mam te dwójki osobiście w uzupełnieniu z innym sprzętem powiem szczerze wypas .. trzeba poprostu sprawdzić nie można ocenia ze boschmann z góry .. ja też tak oceniałem dopóki sie nie przekonałem na żywo .. lepiej grają niz alpiny co oferował mi jeden gość seryjnie

pzdr

Lonia
10-08-2005, 15:16
sory ale produkty firmy boschmann do mnie nie przemawiają, nie ta jakość nie ten dźwięk, poszukaj lepiej czegoś markowego napewno się nie zawiedziesz a z tymi badziewiakami może być różnie
pozdro

damiaanos
10-08-2005, 15:36
sory ale produkty firmy boschmann do mnie nie przemawiają, nie ta jakość nie ten dźwięk, poszukaj lepiej czegoś markowego napewno się nie zawiedziesz a z tymi badziewiakami może być różnie
pozdro

miałeś wogóle kiedys taki produkt ? pewnie napiszesz , że miałeś a tak naprawdę nigdy nie trzymałeś w rękach a tymbardziej nie słuchałeś ..
sugerujesz sie tylko i wyłącznie opinią .. wiesz też miałem takie zdanie kiedy słyszałem o tym ale jak podłączyłem na żywo to zmieniłem .. i tobie proponuje to samo
a potem oceniaj ...

damiaanos
10-08-2005, 15:40
ja nie mam żadnego interesu w zachwalaniu tylko proponuje posłuchać i przekonać sie .. a nie oceniać po opini ..

pzdr

Oktan
10-08-2005, 15:51
spokój mi tutaj :getsome:

o co wy się kłócicie ?? bo moje jest bardziej mojsze od twojego ???? :glupi1:

jeden i grugi dostaje :yel: za szerzenie agresji :hehe: i nie bić mi się tutaj bo psa wypuszczę :guns:

opinii jest zawsze tyle ile opiniujących - jeden woli taką firmę drugi inną. :smash:

MaciekG
10-08-2005, 21:52
I przyszedł leśniczy i wywalił i nas i Niemców z lasu :))

Lonia
11-08-2005, 15:44
bardzo przepraszam że skłoniłem kolegę do takiej ostrej odpowiedzi ale po prostu z doświadczenia z ww. firmą wiem że nie są to najlepsze sprzęty
owszem przyznaję że tych akurat modeli nie przesłuchiwałem ale za to kilka innych i to sporo droższych i nie było to nic co można by było polecić znajomemy
spróbuj poszukać
naprawdę w cenie około 100zł znajdziesz coś "markowego"
jak znajdę chwilę to sam poszukam i podsunę linka

damiaanos
11-08-2005, 15:56
bardzo przepraszam że skłoniłem kolegę do takiej ostrej odpowiedzi ale po prostu z doświadczenia z ww. firmą wiem że nie są to najlepsze sprzęty
owszem przyznaję że tych akurat modeli nie przesłuchiwałem ale za to kilka innych i to sporo droższych i nie było to nic co można by było polecić znajomemy
spróbuj poszukać
naprawdę w cenie około 100zł znajdziesz coś "markowego"
jak znajdę chwilę to sam poszukam i podsunę linka

Nic sie nie stało , wszystko wporządku , fajnie że są jeszcze tacy ludzie że umieją sie przyznać do tego że np nie słuchali szanuje to i pozdrawiam

damian

Lolo
11-08-2005, 16:53
Hehe. Az wrzy tutaj.... Rada: Weż pod uwage to co pisza na forum, za i przeciw, nastepnie wsiadz w auto pojedz do kilku sklepow caraudio...posluchaj... jeszcze raz przanalizuj... posluchaj i kup. Nie kupuj czegos czego nie slyszysz. !!!!!
Spytaj moze ile osob przyzna sie do tego, ze ktores glosniki nie zadawalaja ich oczekiwan... Czemu??? A no wlasnie temu, ze kupili a nie sluchali...

Pozdrawiam.

galant
12-08-2005, 11:50
Nie jestem wielkim audiofilem, ale sprzęt jaki założyłem:
głośniki 2 x Alphard 25 cm (90 zł) + gwizdki (25 zł)
+ 2 kondenstatory (6 zł)- tył
głośniki Alphard 5x7' (50 zł) + gwizdki (25 zł) +2 kondenstatory (6 zł)- przód
CD Sony SCX-2220 z mp3 (450 zł)
jest dosyć niedrogi (652 zł), a pozwala posłuchać czystego ładnego
i głośnego dźwięku z głębokimi basami i dobrymi sopranami

Lonia
12-08-2005, 13:18
u mnie w tej chwili radio ford cd6000 z przodu w drzwiach trój drożny JBl serii 8 (ile się naj...łem żeby go dopasować do otworów to historia) tyłw półce trójdrożny 6x9" Magnat wysokiej serii (zapomniałem oznaczenia) :satan:
no i nie gra jak trzeba
do przodu dokładam dodatkowe gwizdki - poprostu muszą być wyżej bo głośnik w drzwiach jest trochę za nisko i wysokie nie są tak słyszalne jak być powinny co powoduje przewagę bassów z głośników tylnych
no i przede wszystkim wymiana jednostki centralnej, nie ona nie jest zła ale ja jestem trochę zgięty na punkcie muzy o musi być wszystko super inaczej nie mogę zasnąć :)
o ile gwizdki ze zwrotnicami mam z zestawu blaupunkta (niskotonowe się sfajczyły) o tyle na radio muszę trochę poczekać bo zasadzam się na blaupunkta cd72 a to koszt min 500PLN a tego mi akurat brakuje

galant
19-08-2005, 13:58
Co do konieczności umieszczenia gwizdków wyżej niż w standardowym miejscu to w 100 % się zgadzam. Wysoki dźwięk ginie gdześ między nogami i szkoda że producent nie przewidział jakiegoś fajnego estetycznego wytłoczenia, zaślepki czy cóś podobnego do umieszczenia tam tweetera :wall: . Chyba dokupie dodatkowy komplecik i też umieszcze gdzieś wyżej.

doru
07-09-2005, 09:47
mysle że nadawały by się do tego celu zaślepki od lusterek bocznych a;e z modeli z ręczną regulacją lusterek (mają takie ładne wytłoczenie, że okrągły gwizdek chyba by pasował) no tyle ze lusterka muszą wtedy być sterowane elektrycznie (nie testowałem ale ktoś juz chyba na to wpadł...)
pozdro

CASKP
07-09-2005, 14:04
Ogólnie w MK I i MK II - tweeter powinien znaleść się na podszybiu w takim oto słupku : http://www.audiocar.pl/extras/galeria/mondeo/fotka09.JPG

W tym miejscu tweeter gra najlepiej i tworzy najlepszą scenę dźwiękową.

przetestowane i odsłuchane . te słupeczki są moje :banan:

Oktan
07-09-2005, 14:07
ukierunkowane na lusterko wsteczne jak mniemam ??

CASKP
07-09-2005, 14:10
Nie. W tworzeniu tych słupków nie patrzyłem się na ukierunkowanie. słuchałem tak jak ma byc ok .

Nie pamiętam dokładnie w które miejsce one są skierowane. :jezyk1:

W każdym bądź razie gra to co najmniej ciekawie :satan:

Wooferek zamontowałem sobie tak :


http://www.audiocar.pl/extras/galeria/mondeo/fotka07.JPG


:banan:

Wczorajszy montaż w fordzie - Focusie można zobaczyć tutaj : http://www.audiocar.pl/extras/galeria/focus/focus.htm

Oktan
07-09-2005, 14:16
kruca bomba ładnie - chwalipięto jeden :terefere:

:)

CASKP
07-09-2005, 14:17
A cio tam będę dla siebie trzymał. Niech klubowicze wiedzą jak ma wyglądać Audio w MK II :satan:

W związku że posiadam MK II i jestem użytkownikiem tego forum proponuję :

Dla wszystkich klubiowiczów upust na sprzęcik 5 % oraz upust 5 % na montaż :satan:

W chwili obecnej z innego forum - Skody Octavi trafiło do nas już 2 autka - można je oglądnąć w naszej galerii :banan:

Oktan
07-09-2005, 14:19
:metal

tak tak -> dobij jeszcze paru i będzie raźniej na forum :))

CASKP
07-09-2005, 14:24
Wiesz tu nie chodzi o to by kogoś dobić - tylko pomóc w wyborze. Po co mają ludzie popełniać błędy i kupować niepotrzebnie klocki które nie grają lub są po prostu kiepskie .