PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Ściąganie w prawo a amortyzator tył.



gronczes
31-05-2008, 16:11
Mondeo ściąga w prawo. Pisałem już kiedyś o tym i myślałem, że się przyzwyczaję, ale nic z tego. Wszystko był sprawdzone i nic. Ale już dawno zauważyłem, że nie trzyma prawy tylny amortyzator. Dętka, olej z niego wyleciał i chodzi luźno. Czy zdarzyło sie komuś, żeby przyczyną ściągania był zużyty amortyzator tylny?

pawpor
31-05-2008, 16:41
Nawet jak by nie był to go wymień, wkońcu to jest bezpieczeństwo i komfort jazdy! a cena nie chyba nie powala 300zł za dwa to chyba jeszcze da się przeżyć

bary
31-05-2008, 16:41
No - może to być przyczyna,
ale ja bym przełożył koła z lewego na prawe i odwrotnie(oczywiście przednie).

lyssy
31-05-2008, 18:39
A ja bym np. sprawdził ciśnienie w oponach - także tylnych :)

michaś
31-05-2008, 21:59
a mnie ściąga na prawo podczas przyśpieszania, jak ściągnę nogę z gazu to autko wraca na swój tor może też coś doradzicie

gronczes
17-08-2008, 10:09
W ramach uzupełnienia. Przyczyną ściągania okazały się opony. Ustawiona w ASO geometria nie pomogła. Pożyczyłem od braciaka dwa koła i przejechałem się. Brak jakichkolwiek objawów. Moje opony to użytkowana drugi sezon dębica furio :ass: I wszystko jasne. Okazuje się, że te opony można codziennie wyważać. Muszą mieć jakieś wewnętrzne pęknięcia, bo z zewnątrz nic nie widać.
Co ciekawe opony zamieniałem miejscami na jednej osi i ściągał cały czas w prawo 8O .
Osobiście opon tej marki nie polecam :nono: .

Lewar
17-08-2008, 12:27
[quote="michaś"]a mnie ściąga na prawo podczas przyśpieszania, jak ściągnę nogę z gazu to autko wraca na swój tor może też coś doradzicie[

Podczas przyspieszania przod jest odciazony. Jesli nic nie puka i nie stuka sprawdz opony (cisnienie i wywazenie) oraz zbieznosc.

Henryk
17-08-2008, 12:32
a mnie ściąga na prawo podczas przyśpieszania, jak ściągnę nogę z gazu to autko wraca na swój tor może też coś doradzicie

Sprawdziłbym dokładnie tuleje wahaczy.Właśnie zużyta tuleja może powodować taki efekt.