PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Gaz do Vki



maniek_
03-06-2008, 22:10
Mam w obecnym aucie STAGA 200 i jestem zadowolony, ale jak dobrze pójdzie sprawie sobie jeszcze Vkę :) I tu pojawia się pytanie - jaką instalację gazową polecacie wrzucić do Vki w Mk III? Przeglądając forum natknąłem się głównie na BRC, ELPIGAZ, STAGA. Która Waszym zdaniem instalka jest lepsza i jakie są koszta? Interesuje mnie butla w miejsce zapasu. Jakiego spalania mogę się spodziewać? Czy w 13-15 będe się mieścił po mieście? Jak spalanie w trasie przy jeździe z prędkością ~100km/h?

norbi333
03-06-2008, 22:33
Ja mam KME i właściwie zero problemów.Spalanie w ieście teraz w okolicach 12 litrów,przy prędkości 100 km/h to poniżej 9 litrów

maniek_
04-06-2008, 00:47
A jak tam w Suwałkach zdarzają się koreczki jakieś większe? Duże odległości w mieście pokonujesz? Bo ja jeżdżąc po Łodzi licze sie z tym że trochę mogę postać w korkach i odległości też nie będą największe... Ile dałeś za założenie swojej instalki? Masz lubryfikacje? Czy w Vkach ma to sens? W obecnym Mondku co prawda z silnikiem 1.8 posiadam ten wynalazek, do Vki też myśle że będzie trzeba to wrzucić bo co jak co ale o ten silnik będę dbał na maxa

Netoper
04-06-2008, 07:12
Czy w 13-15 będe się mieścił po mieście
Przy sekwencji spokojnie się zmieścisz, w naszym jest II gen i do 16 się mieści, a auto na automacie i korki okrutne.
Kumpel ma staga 300, skrzynia manual, jeździ dynamicznie i pali 12-13 po Wa-wie, trasa 8-9

norbi333
04-06-2008, 07:30
A jak tam w Suwałkach zdarzają się koreczki jakieś większe? Duże odległości w mieście pokonujesz? Bo ja jeżdżąc po Łodzi licze sie z tym że trochę mogę postać w korkach i odległości też nie będą największe... Ile dałeś za założenie swojej instalki? Masz lubryfikacje? Czy w Vkach ma to sens? W obecnym Mondku co prawda z silnikiem 1.8 posiadam ten wynalazek, do Vki też myśle że będzie trzeba to wrzucić bo co jak co ale o ten silnik będę dbał na maxa
Jakieś korki się trafiają .Miasto średnio robię dziennie jakieś 50-60 km.Lubryfikacji nie mam ,bo gazownik powiedział ,że to nie potrzebne.Instalka kosztowała 3 tyś

Korton555
04-06-2008, 08:17
W trasie rekord na 1250km spalanie 8.6 gazu, normalnie to kolo 10 droga Krakow - Krosno (duzy ruch, duzo wyprzedzania), jazda po miescie w Krakowie 14-17L.

FeveR
05-06-2008, 09:28
Mam w obecnym aucie STAGA 200 i jestem zadowolony, ale jak dobrze pójdzie sprawie sobie jeszcze Vkę :) I tu pojawia się pytanie - jaką instalację gazową polecacie wrzucić do Vki w Mk III? Przeglądając forum natknąłem się głównie na BRC, ELPIGAZ, STAGA. Która Waszym zdaniem instalka jest lepsza i jakie są koszta? Interesuje mnie butla w miejsce zapasu. Jakiego spalania mogę się spodziewać? Czy w 13-15 będe się mieścił po mieście? Jak spalanie w trasie przy jeździe z prędkością ~100km/h?

Dodam od siebie - miasto Wrocław - korki i owszem - trasy rzedu 5 km w jedna i druga - spalanie ostatnio z klimatyzacja 18 ltr - dodam tylko ze nie wleke sie po miescie startujac z 2-jki :)

A trasa autostrada do 150 km/h, drogi lokalne do 120 km/h z wyprzedzaniem to srednio 13-14 ltr/100. Przy spokojnej jezdzie do 100 przypszczam ze zmiescisz sie w 10 ltr.