PDA

Zobacz pe³n± wersjê : [MkI] Gotowanie



bolek
07-06-2008, 11:38
witam wszystkich mam taki problem oko³o 4 tys.km temu przetarla mi sie metalowa rurka od p³ynu ch³odniczego i wylecial w czasie jazdy plyn auto lekko sie przygrza³o "chyba" bo dodam oleju nie bierze ani kropli i wtedy zala³em go wod± bo awarie mia³em na trasie daleko od domu.Po awarii zacza³ leciec mi p³yn z pompy dosc mocno tak mysle ze z pompy bo leci z lewej strony gdzies z pod rozrzadu jeszcze tego nie usuna³em bo mam ma³y kryzys finansowy , ale chodzi mi o cos innego na wodzie jak temperatura dochodzi w okolice w³±czenia wentylatora a ja otworze korek od zbiorniczka wyrównawczego wody nagle mi poziom wody ro¶nie i wylatuje, wglada jakby sie gotowala bo widze jak bable leca i to mocno i wywala wode a jak sie wentylator juz wylaczy poziom mocno opada do poziomu ze musze dolac i nie wiem czy mondeo musi byc zalane p³ynem bo w³aczenie wentylatora nastepuje pozniej niz temp.wrzenia wody czy cos z uszczelka pod glowica dodam ze auto chodzi normalnie i zadne bable w normalnej temp.pracy w uk³adzie nie ida prosze o pomoc

ARTi
07-06-2008, 12:05
To normalne ¿e wrze woda gdy odkrêcisz korek.
Uk³ad podczas "pracy" trzyma odpowiednie ci¶nienie i to ci¶nienie przesuwa temp. wrzenia wody w wy¿sze warto¶ci. Odkrêcaj±c korek cisnienie ucieka i woda (nie p³yn) potrafi zewrzeæ.

Kup przynajmniej jedna bañkê koncentratu Forda (13z³.) i wlej bo ¶migaj±c tylko na wodzie osadza siê kamieñ na uszczelnieniach pompy wodnej. Jesli po jakim¶ czasie zalejesz to wszystko prawid³owym p³ynem to na 90% pompa Ci siê rozszczelni.

bolek
07-06-2008, 12:24
dzieki ale pompe mam i tak do wymiany jak pisalem leci mi gdzies z tamtych okolic woda i to dosc mocno wiec przypuszczam ze z pompy

gregor25
07-06-2008, 21:27
musze cie zmartwic tak samo mialem jak mi uszczelka pod glowica siadla

gregor25
07-06-2008, 21:31
dodam czy jak masz zakrecony korek i silnik pracuje to czy czsem silnik nie przygasa ,ja przerabialem to miesiac temu

bolek
07-06-2008, 21:33
nie wykluczam uszczelki ale dziwi mnie to ze przejechalem od tamtej pory jakies 4 tys. km i nic sie nie zmienilo nic nie pogorszylo auto chodzi jak powinno zwykle jak pada uszczelka to dalszy ciag nastepuje dosc szybko auto kulawo chodzi i takie tam a i slyszalem ze normalna praca tych silnikow to jest w okolicach temperatury wrzenia wody wiec jestem juz zmieszany wola³bym g³owicy napró¿no nie zciagac

bolek
07-06-2008, 21:37
dodam czy jak masz zakrecony korek i silnik pracuje to czy czsem silnik nie przygasa ,ja przerabialem to miesiac temu

znaczy w ktorym momencie przygasa w momencie w³aczenia wentylatora, powiem tak jak jest zakrecony korek to jest wszystko ok tylko jak go odkrece

gregor25
07-06-2008, 21:52
to go nie odkrecaj wiecej ..ha ha on ma w srodku zabezpieczenie.jak leca bable to jast walnieta uszczelka poniewarz do odpowietrzenia slurzy ten gorny werzyk a nie dolny.pierwsze i najwazniejsze to sprawdz cisnienie to bedziesz pewny

maniek_
07-06-2008, 21:57
Podjed¼ do jakiego¶ mechanika na sprawdzenie obecno¶ci spalin w ch³odziwie - zap³acisz za to 10-20 z³ i bêdziesz mia³ pewno¶æ

pawpor
07-06-2008, 23:57
Potwierdzenie tego o czym pisa³ Arti_V6
http://labor.ps.pl/wfc6.html

bolek
08-06-2008, 01:27
ok z³ó¿my ze uszczelka pod g³owic± czy przez ok 4 tys. km nie dzia³o by sie cos jeszcze innego tylko to gotowanie i dodam ze bable leca tylko chwile przed w³aczeniem wentylatora to wed³ug mnie znaczy ze woda sie gotuje

gregor25
08-06-2008, 10:13
podejzewam ze bardziej rozszczelnila sie na zewnatrz. i gdy silnik sie nagrzeje i uklad sie uszczelnia.zakrec korek odpal samochod i poczekaj zobaczco bedzie sie dzialo. u mnie bylo tak oleju nie bral nic ale jak mialem zakrecony korek to cisnienie roslo tak ze korek wysadzalo i bylo widac ze woda dostawala sie do srodka silnik przygasal i bylo widac bialy dymek z tlumika i to tylko gdy korek byl zamkniety jak byl otwarty bylo wszystko ok tylko ze gdy nie ma cisniena nie ma ogrzewania

Profesor
08-06-2008, 11:44
Dla pewno¶ci wymieñ korek od zbiorniczka wyrównawczego, byæ mo¿e zaworek ci¶nieniowy nie dzia³a.
Sprawd¿ te¿ termostat.

bolek
08-06-2008, 12:37
jak mam zamkniety korek to jest normalnie nic sie nie gotuje normalnie wlacza sie wentylator i wylacza w okolicach L

ARTi
08-06-2008, 12:54
jak mam zamkniety korek to jest normalnie nic sie nie gotuje normalnie wlacza sie wentylator i wylacza w okolicach L
Bo masz cisnienie w uk³adzie. Przeczytaj jeszcze raz mój pierwszy post gdzie opisa³em przyczyne Twojego bulkania.

Jakby¶ w nowiuteñkim mercedesie mia³ wodê w uk³adzie ch³odzenia to po odkreceniu korka na rozgrzanym silniku tez wywali wodê i zacznie bulkaæ. Prosciej juz tego nie potrafiê wyt³umaczyæ. Tak sie w³asnie zachowuje WODA. Jakbys mia³ p³yn wlany to gwarantujê ¿e po odkreceniu korka ani jedna bañka nie poleci tylko poziom wzrosnie w zbiorniczku.

bolek
08-06-2008, 13:06
jak mam zamkniety korek to jest normalnie nic sie nie gotuje normalnie wlacza sie wentylator i wylacza w okolicach L
Bo masz cisnienie w uk³adzie. Przeczytaj jeszcze raz mój pierwszy post gdzie opisa³em przyczyne Twojego bulkania.

Jakby¶ w nowiuteñkim mercedesie mia³ wodê w uk³adzie ch³odzenia to po odkreceniu korka na rozgrzanym silniku tez wywali wodê i zacznie bulkaæ. Prosciej juz tego nie potrafiê wyt³umaczyæ. Tak sie w³asnie zachowuje WODA. Jakbys mia³ p³yn wlany to gwarantujê ¿e po odkreceniu korka ani jedna bañka nie poleci tylko poziom wzrosnie w zbiorniczku.

tak ja cie rozumiem i terz tak mi sie od poczatku wydawalo tylko wolalem na forum temat poruszyc zeby byc pewnym i posluchac opinii innych co o tym sadza moze ktos mial podobny przypadek i chcialem dowiedziec sie jak auto zachowuje sie z walnieta uszczelka, wszystkim wielkie dzieki