PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Klima niedziała na biegu jałowym silnika



gomezz
10-06-2008, 00:18
Witam. Dzis wymienialem i napelnialem u klimatologa chlodnice od klimy. Okazalo sie ze prawie wszystko jest ok... Klima po odpaleniu samochodu na biegu jalowym nie dziala tj sprezarka sie niezalacza, po dodaniu gazu -sprezarka zalacza sie i dziala do czasu gdy nie puszcze gaz i oborty nie spadna do biegu jalowego. Podobno to jakis czujnik? hm uwazam ze to jest raczej nienormalne gdyz rok temu jak nabijalem klime bylo wszystko ok. Silnik 1,8TD '97 w klimatroniku. Prosze o rady. Przypomne ze klima nabita do pelna, nowy chlodnica. Mam uszkodzony jeszcze czujnik temperatury wewnetrznej ( chodzil jak helikopter- po tygodniu niewytrzymalem i go odłączylem na wtyczce).

lyssy
10-06-2008, 07:24
Na pewno nie czujnik.
Stawiałbym raczej na kończące się sprzęgiełko sprężarki (cewka), względnie potrzebę wyregulowania szczeliny w tym sprzęgiełku. Szczelina może mieć max. 0.75-0.8mm, jak jest większa to mogą być problemy z zasprzęgleniem (jałowy bieg = niskie napięcie z aku = nie dociąga; podwyższone obroty = wyższe napięcie = daje radę).
A przy okazji sprawdź napięcie ładowania i stan aku...

PS. Wentylatory chłodnicy pracują przy włączonej klimie na wolnym biegu?

gomezz
10-06-2008, 16:19
Po włączeniu klimy na biegu jalowym silnika wentylatory niezalączaja sie. Po lekkim dodaniu gazu ( lekko przytrzymuje gaz i trzymam lekko podniesione obroty) wentylatory wlaczaja sie i slychac ze sprezarka zaczyna dzialac i klima chlodzi. Po puszczeniu gazu wentylatory wylaczaja sie i sprezarka przestaje chlodzic. Co do napiecia nie mam narazie miernika zeby sprawdzic. Mysle ze problem moze lezec gdzies wlasnie po tej stronie- mam niskie wolne obroty w granicach 650-700 cos takiego, Gdy lekko podniose je do np 800 to juz klima sie zalacza. Ktos ma jakies propozycje co z tym fantem dalej zrobic? Z gory dziekuje:)

Exodos
10-06-2008, 16:32
Sprawdzić silniczek wolnych obrotów, klima się nie włącza bo za duże obciążenie dla silnika przy tych obrotach robi.

DIGITAL
10-06-2008, 18:15
Sprawdzić silniczek wolnych obrotów, klima się nie włącza bo za duże obciążenie dla silnika przy tych obrotach robi.

dokładnie .. u mnie na ten przykład klima włącza się po przekroczeniu 1000 obrotów na minute.

gomezz
14-06-2008, 21:25
Witam Panowie. Dzieki za rady. Po usunieciu problemu z niskimi obrotami problem z klima sam sie rozwiazal jak i rowniez jeszcze jeden maly drobiazg:) dziekuje bardzo Koledzy za pomoc!!:)