PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Regeneracja parownika



kebard
12-06-2008, 12:16
Witajcie,
czy przed regeneracją parownika muszę spuścić płyn z układu chłodzenia, czy uda się odłączyć parownik bez tej operacji?

Paolo
12-06-2008, 12:37
Zależy gdzie masz go umieszczonego jeżeli pod akumulatorem to możesz spuszczać płyn - jeżeli parownik znajduje się wyżej niż zbiorniczek wyrównawczy to nie musisz spuszczać płynu nie ucieknie. Ewentualnie mała dolewka.

kebard
12-06-2008, 12:46
parownik jest bardzo nisko
myślałem o tym, żeby po odłączeniu połączyć gumowe węże jakąś złączką, aby uniknąć spuszczania płynu

Paolo
12-06-2008, 12:48
Nie zdążysz tak szybko tego zrobić chyba że użyjesz zacisków do węży i wtedy nie będziesz musiał spuszczać :)

Netoper
12-06-2008, 18:27
Na zaciski do przewodów, klucze typu "mors" się nadają albo ściski stolarskie.

kebard
19-06-2008, 00:30
Parownik zregenerowany - wyczyściłem go i wymieniłem membrany. Niestety - po tej operacji samochód na gazie pracuje gorzej - chodzi o bieg jałowy: duże falowanie obrotów, po przełączeniu na benzynę obroty stabilne. Mam II gen. z silnikiem krokowym, parownik BRC AT90e. Pytanie, czy regulacja parownika śrubami cokolwiek może zmienić?

Netoper
19-06-2008, 07:20
Pytanie, czy regulacja parownika śrubami cokolwiek może zmienić?
Po regeneracji parownika trzeba instalację wyregulować, bo po regeneracji inna jest charakterystyka pracy parownika.
Akumulator odpinałeś?
Po za tym standartowa procedura: wyczyszczenie bocznikowego i reset/adaptacja pcm-a
Przez pierwsze 1000-1500km parownik się "układa" więc po tym przebiegu powtórna regulacja instalki Cię czeka

kebard
19-06-2008, 10:41
A czy przy takiej instalacji jak moja (II gen) nie jest tak, że parownik powinien po prostu dawać max. ciśnienie gazu, bo dawkę do miksera i tak reguluje krokowiec? W takim układzie regulacja instalki po wymianie parownika nie powinna być potrzebna. To tak na zdrowy rozum, bo specem nie jestem.
Aku nie odłączałem.

LaBobas
19-06-2008, 12:14
Mysle,ze mimo wszystko trzeba wyregulowac,nawet jak jest wszystko new.Jak Ci zakladali instalke to z pewnoscia cisnienie na parowniku regulowali.

Netoper
20-06-2008, 06:52
A czy przy takiej instalacji jak moja (II gen) nie jest tak, że parownik powinien po prostu dawać max. ciśnienie gazu,
Jakby tak było to by nie wstawiali śrubek do regulacji i naciągu membrany.
Inna membrana inna charakterystyka odparowywania gazu, teoretycznie nawet po wymianie filtra gazu czy powietrza powinno robić się regulację.
Parownik nie daje ciśnienia, w nim jest gaz rozkurczany, i w zależności od podciśnienia w mikserze jest zasysany.
Jak masz źle wyregulowany parownik to auto nie będzie miało pełnych osiągów. To samo dotyczy ustawień w centralce lpg.

kebard
21-06-2008, 00:46
Ponieważ auto zaczęło gasnąć na gazie po wrzuceniu na luz, zabrałem się za kręcenie śrubkami w parowniku :)
Udało mi się wyeliminowac efekt gaśnięcia dopiero po całkowitym wkręceniu obu śrub: tej wystającej i tej imbusowej. Prawie udało - zdarza się czasem, że na luzie obroty bardzo powolutku spadają spadają spadają i w końcu silnik gaśnie.

kebard
22-06-2008, 01:07
Na gazie gaśnie, gdy wrzucę na luz, a parownik nie jest jeszcze bardzo dobrze rozgrzany. Przed regeneracją tego efektu nie było, mogłem przełaczyc na gaz po pół minuty od zapalenia silnika i wszystko było ok.

Obie śruby są dokręcone na maxa. Którą zacząć wykręcać, aby pozbyć się gasnięcia?

Netoper
22-06-2008, 14:34
Tej na imbusa to nie powinno się ruszać bez analizatora spalin, lu co najmniej podglądu pracy lambdy.
Za skład mieszanki na wolnych, odpowiada ta co paluchami można ją pokręcić. Wykręcanie podowuje zwiększenie ilości gazu na wolnych.
Problem może być jeszcze z krokowym, trzeba by podpiąć się interfejsem do centralki i sprawdzić w jakim zakresie pracuje. Możliwe że przy obecnej membranie powinien więcej na wolnych się otwierać.

kebard
19-07-2008, 15:59
Witajcie,
dzisiaj wypiąłem wtyczkę z krokowca i silnik dalej pracuje na gazie dokładnie tak samo jak wcześniej (tzn. dość kiepsko). Czyzby uszkodzony krokowiec??? Jak go sprawdzić?

Netoper
19-07-2008, 16:13
Wyjmujesz krokowca, zamiast niego dajesz śrubę, odpalasz auto i patrzysz czy krokowy się rusza, jak się rusza to trzeba interfejsem się podpiąć, jak się nie rusza to padł, albo centralka nim nie steruje.
A najprościej od kogoś na parę chwil pożyczyć krokowca zamontować i wtedy będzie wiadomo.

Edit
Jeszcze możliwe że lambda padła i nie masz przez to sterowania.

kebard
19-07-2008, 16:21
lambda na benzynie działa, ale na gazie daje stały sygnał ok.0,8V