PDA

Zobacz pełną wersję : Schemat instalacji audio - MKI



doctor
07-08-2005, 13:43
Witka wszystkim, to znowu ja. Szybkie pytanko, może mi ktoś opisać przebieg przewodów głośnikowych od radioodtwarzacza. Problem jest taki, że kolory dochodzą do drzwi, a nie przewodzą sygnałów - głucha cisza. Gdzie może być przerwa ??

digital123
07-08-2005, 13:54
Witka wszystkim, to znowu ja. Szybkie pytanko, może mi ktoś opisać przebieg przewodów głośnikowych od radioodtwarzacza. Problem jest taki, że kolory dochodzą do drzwi, a nie przewodzą sygnałów - głucha cisza. Gdzie może być przerwa ??

A czy sprawdziłeś czy żeczywiście są głośniki w drzwiach??

A pozatym jakie radio chcesz tam zamontować, czy oryginalne fordowskie, czy jakieś inne??

Najprostrzą metodą aby sprawdzić czy jest głośnik, to wziąć do ręki miernik, i sprawdzić, czy pojawia się rezystencja, ok 4 Ohm miedzy dwoma kabelkami co idą do jednego głośnika.

Jeśli zaś nie posiadasz miernika, to można też sprawdzić baterią 1,5 V, popularnym 'paluszkiem', i dotykać nim do kabli, które idą do głośnika, czyli miedzy +, a -

Jeśli będzie głośnik, to poprostu zacznie trzeszczeć, i tak sprawdzamy pokolei, każdy głośnik

doctor
07-08-2005, 14:22
głośników nie ma w tylnych drzwiach - o tym wiem, w przednich są, ale również nic w nich nie słychać po podłączeniu do oryginalnej kostki. Ktoś kiedyś pociągnął do przednich drzwi obce kable i na tych głosniki grają. W tylnych drzwiach na oryginalnych kablach nie ma sygnału (sprawdzone po zdjeciu tapicerki). W tej chwili radio gra tylko na przednich głośnikach po wciągnietych przez kogoś kablach. Zastanawia mnie powód takiego działania (bo kable marnej jakości). Szukałem przejścia z oryginalnej kostki do którychkolwiek drzwi i nie ma nigdzie. Radio nie ma znaczenia - akurat Pioneer ale ze znalezieniem tutaj sygnału nie ma problemu. Problem rodzi się gdzieś między oryginalną kostką a drzwiami.

lyzka123
30-03-2011, 19:51
a jaka masz kostkę?? jadzisiaj tez przerabiam sobie instalacje i mam dziwna wtyczke 15 pinów bo mialem radio polaczone ze zmieniarka i nie mam sygnalu. radio podlaczylem normalnie gasnie od kluczyka itp ale glosniki podlaczyc to kosmos

zbigniew
31-03-2011, 02:56
a jaka masz kostkę?? jadzisiaj tez przerabiam sobie instalacje i mam dziwna wtyczke 15 pinów bo mialem radio polaczone ze zmieniarka i nie mam sygnalu. radio podlaczylem normalnie gasnie od kluczyka itp ale glosniki podlaczyc to kosmos
chłopie, to było 5 (pięć) lat temu :wall: :))