PDA

Zobacz pełną wersję : [Antena]Co to za antena?



Netoper
17-06-2008, 10:58
Czy po fotce da się coś o tej antenie powiedzieć?
http://www.selgros.pl/new/katalog/karta.php?productid=187029,187030,187031&active=187031&idhosta=2151#

Tyberiusz
17-06-2008, 12:07
Nic nie widzę na tej stronie oprócz ceny i długości.

Netoper
17-06-2008, 12:44
Hm, a fotka obok tabelki z długościami i cenami nie pokazuje Ci się? Po kliknięciu na fotkę w powiększeniu jest.
Jeszcze raz linka wkleję
http://www.selgros.pl/new/katalog/karta.php?productid=187029,187030,187031&active=187029&idhosta=2151
I cały katalog
http://www.selgros.pl/new/katalog/katalog1.php?startpage=0&idhosta=2151&jump=0&typ=0&obowiazywanie=0
Na stronie 26-27 jest

Tyberiusz
17-06-2008, 13:32
Tak, katalog też działa, ale żadnych danych nie jestem w stanie przeczytać, ale w antenie i tak kluczowa jest długość :)

Luca
17-06-2008, 14:01
Sądząc po fotach, to jest na magnesie i srebrna :satan: :)) :)) :)) :))

Sądząc po cenie, to może okazać się niezłą qpą :palacz:

Weź no spróbuj zadryndać do marketu i niech podadzą przynajmniej producenta, resztę sobie wygóglasz, ale IMO lepiej sobie odpuścić, dołożyć parę złotych i kupić porządny bat.

Na noname'y szkoda $$


Długość długością :pig: ale jakość wykonania i trwałość też się liczą, potem będziesz "piszczał" w trasie i wysłuchiwał niepochlebnych komentarzy :satan:

A pamiętaj, że na paśmie CB moderatorów ni ma :helm:

Netoper
17-06-2008, 14:11
W markecie na ćwoka jakiegoś trafiłem, powiedział że przez fona takich informacji nie udzielają, ale zapraszają do bezpośredniego zapoznania się z produktem na sali sprzedażowej :)) Nawet średnicy magnesu nie podał.
Jedną antenkę już mamy sirio ml145, a tą bym potraktował jako zapasową ewentualnie na sierkę jak zajdzie potrzeba.

Miałem nadzieję że ktoś z Was miał to dziwadło w ręku i coś o niej powie, bo po samych fotkach to nijak się domyśleć co to za antena.


A pamiętaj, że na paśmie CB moderatorów ni ma
Oj są są, i jak taki "wymoderuje" to żaden chirurg nie usunie :))

Luca
17-06-2008, 14:59
W sumie cztety dychy nie majątek - najwyżej będziesz przekładał emelkę a ten badziew wyląduje w koszu.
A potem sobie kupisz coś w okolicach stówy i powinno latać jako tako.


Zestroić się pewnie porządnie nie da - szkoda radia (bo rozumiem, że radyjko będzie "wędrować" między autami).


IMO lepiej poczekać, uzbierać kaskę i zakupić porządny zestaw #2 do Ścierki.

rc23
17-06-2008, 15:20
jak napisał Luca, zestroić ciężko, kupiłem jakiegoś Midlanda "na szybko" za 60zł i za miesiąc wymieniłem na "coś" za 200zł nazwy nie pamiętam, ale zestroiłem to piorunem, czego o Midlandzie nie moge napisać :hehe:

Netoper
17-06-2008, 15:43
(bo rozumiem, że radyjko będzie "wędrować" między autami).
Zgadza się, radio w domciu leży a sirio u Dotti w bagażniku, rzadko bo rzadko jest sytuacja że Dotti gdzieś śmignie z anteną w bagażniku a w sierce by się przydało.
Żebym częściej w sierce potrzebował to bym drugie sirio zakupił, bo tak to trochę kasy szkoda na antenę która raz w miesiącu będzie używana.
Nie pozostanie chyba nic innego jak do sklepu podjechać i zerknąć na to "cudo"

Luca
17-06-2008, 16:08
Nie pozostanie chyba nic innego jak do sklepu podjechać i zerknąć na to "cudo"

Szkoda czasu, lepiej podjedź do bankomatu, potem do jakiegoś serwisu CB i wybierz antenkę o najlepszym współczynniku jakość/cena :up:

Wydasz więcej, ale skorzystasz jeszcze bardziej.


No i auta Ci nie poobtłukują na parkingu Selgrosa :)) :)) :)) :)) :)) :))

Tyberiusz
17-06-2008, 17:26
najlepszym współczynniku jakość/cena Up

Czyli jakby nie patrzył kupi drugie Sirio ML145 :)

Luca
17-06-2008, 21:14
najlepszym współczynniku jakość/cena Up

Czyli jakby nie patrzył kupi drugie Sirio ML145 :)

:satan:

Netoper
17-06-2008, 21:20
Śmiejcie się, śmiejcie :beer:
Jakby drugie radio było to pewnie bym bez zastanawiania sirio zkupił a tak...
Ja poważnie mam zgryza. Na sirio złego słowa nie mogę powiedzieć, tylko po prostu szkoda mi kasy żeby raz w miesiącu bata stawiać.
Jak ta antena będzie z magnesem 14 cm to ją łyknę dla samego magnesu, tak to sobie tłumaczę :)

mad
17-06-2008, 21:24
Wmawiaj sobie wmawiaj. Do tej ceny dolicz dojazd do sklepu ze 20 plnów...

A za mlkę jak dobrze poszukasz dasz 90 złociszy :beer:

Netoper
17-06-2008, 22:24
Mad kurde nie dobijaj mnie
Następny się dołączył :))
Tak mi teraz nagadaliście że zwątpiłem czy sobie głowę nią zawracać
Z dojazdem to nie ma problemu bo w selgrosie i tak raz na dwa tygodnie jesteśmy, ale tu masz rację że jakby nie patrzył koszt dojazdu istnieje.
Za 9 dych to bez zastanawiania się emelkę (nową) bym łyknął, tylko w Wawie nie ma takich cen a znowu z allegro ciągnąć to koszt wysyłki zeżarłby oszczędności.
Nasze sirio za 115zł na wolumenie kupiliśmy, w Wawie taniej nie było.

edit
Ta z selgrosa to pewnie kasztan jakiś na zasadzie voicekrafta, ale tak kombinuję że na używanie raz w miesiącu to by wystarczyło.

mad
17-06-2008, 22:29
Będzie tobie wstyd takie coś na dach kłaść... a jak zapytasz o miśki to usłyszą piiiiiiiiipiiiiiiiiiiii trzask :)) i zabulisz jak nic i wyjdziesz na duży minus :satan:

Netoper
17-06-2008, 22:39
Nie podpuszczaj mnie :))
I tak już mi namieszaliście, stanęło na tym że jak kiedyś podjadę i jeszcze będą to zobaczę co to jest, jak nie będzie to problem sam się rozwiąże a żałował nie będę.

Tyberiusz
17-06-2008, 22:40
Piotrek, nawet jak antenka będzie używana raz na jakiś czas to i tak kupiłbym coś sprawdzonego, bo jednak lepiej słyszeć wyraźne głosy, niż to co mówi mad :)

Netoper
17-06-2008, 22:49
Dobra dowaliliście mi, odpuszczam tę antenę
Macie rację, że nie byłaby to dobra decyzja.
Dzięki za nawrócenie, sam sobie zdaję sprawę że dobre anteny od stówy się zaczynają, tu się napaliłem że antena 140cm i cena 60 zł.

GrekuPL
17-06-2008, 23:21
nie kupować...wydaje w hurtowni do molochów z 10 anten dziennie tych a wraca 9 z nich... :wall: :wall: :wall: szkoda gadać...syf jakich mało na tym świecie...

dariolewy
24-06-2008, 15:26
<netoper> podjedz do dobrego serwisu cb radii i tam masz dosc duzy wybur sprzetu.
ja bym niepolecal tego z marketu bo na to nawet gwarancji niemasz. a osobiscie polecam uniden510xlpro i antenke presidenta ''alaska'' nie trzeba stroic i bardzo wyraznie slychac prawie kazda rozmowe.

mad
24-06-2008, 17:44
osobiscie polecam uniden510xlpro i antenke presidenta ''alaska'' nie trzeba stroic i bardzo wyraznie slychac prawie kazda rozmowe.
Wszystkie anteny CB się stroi.

dariolewy
24-06-2008, 18:26
ja mam kupiona w serwisie i niemam strojonej i dziala bez zarzutow

Netoper
24-06-2008, 18:39
ja mam kupiona w serwisie i niemam strojonej i dziala bez zarzutow
A jak to sprawdziłeś że działa prawidłowo?
Każdą antenę jak zakupisz to działa, tylko od tego jest pw-miarka żeby sprawdzić jak to faktycznie jest.
Czasami trafia się że kupiona antena dobrze wychodzi na pomiarze, ale to nie znaczy że anteny nie trzeba stroić.
Najczęściej panom sprzedającym anteny nie chce się stroić i mówią klientowi że danego modelu nie trzeba stroić.

Nasze sirio akurat takie się trafiło że przy pomiarze przez Paola, na 19 kanale wychodziło 1.1, a na 40-tym 1.3.
Więc prawie idealnie, ale nie oznacza to, że tej anteny się nie stroi, bo przy innym radiu i na innym samochodzie mogłoby być zupełnie inaczej.

Luca
24-06-2008, 18:50
bo przy innym radiu

False :satan:


na innym samochodzie mogłoby być zupełnie inaczej.

Tru, tru :up: :up:


Skuteczność: 50% :)) :)) :)) :)) :))

krzys-68
25-06-2008, 09:26
radia sie nie stroi przecież,zmiana radia tez nie powoduje zmian w antenie:hehe:

Netoper
25-06-2008, 09:40
radia sie nie stroi
Stroi się stroi, tylko większość użytkowników o tym nie wie, i druga sprawa mało jest już ludzi którzy się tym zajmują i mają pojęcie o dostrajaniu radia.

dariolewy
25-06-2008, 13:55
jak kupowalem swojego unidenka to go rozkrecali i w wewnatrz cos tam lutowali.

SteelRat
30-08-2008, 12:12
wszystko zalezy od anteny, czy stroic trzeba, czy nie, czesc anten tego nie wymaga po prostu.