PDA

Zobacz pełną wersję : [Nawigacja]Nokia N70 + navibe GB 732



mazurek01
21-06-2008, 22:01
Trafił mi się właśnie ten telefonik za przedłużenie umowy z orange za 30 zł więc postanowiłem zbyt dużo nie wydawać i wykorzystać wszystkie jego funkcje oraz symbiana. Dokupiłem moduł na bluetooth navibe GB 732 (ok 130 zł), dokupiłem kartę 2GB i zainstalowałem tomtoma w wersji 5.200 (443) wraz z mapką PL_CZ_HU_SK_plus_major_roads_of_WE-Map' v660 i.... wszystko jest dobrze do czasu tzn. po jakiś 2 godz. urządzenia zaczynają się gubić, potrafią się znaleźć same po jakiś 30-45 sek a niekiedy trzeba ponownie ręcznie konfigurować połączenie. Nie wiem czy to jest wina telefonu, gdyż jak to telefon lubi sobie upadać czy wina samego modułu gps no i na trasie jest to dość denerwujące. Przeinstalacja mapy nic nie daje i za każdym raze jest to samo. Teraz pierwsze zgubienie następuje już niekiedy po 15 min. od nawigowania. Spotkał się ktoś z takim zjawiskiem i czy jest to do wyleczenia?

KOKOT
21-06-2008, 22:46
Mam ten sam sprzęcik, tylko trochę mniejszą kartę.
Używam go już ponad rok, i jeszcze nie miałem żadnych problemów.

luki_b
26-06-2008, 09:43
Elo!
Ja mam Nokie E65 wrzuciłem jej TomToma 6.020 mapę taką jak masz ty + mapa niemiec.
Jeżeli chodzi o odbiornik GPS to ja kupiłem Pentagrama Pathfindera P3101 na chipie MTK w odróżnieniu do Sirfstar III posiada 32 kanały.
Przejechałem już całą Polskę i pół Niemiec i żadnych problemów z pozycjonowaniem.
Proponuję wstawić TomTom w wersji 6.020 (oczywiście jeżeli masz Symbiana v6.3