PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] słaby nawiew powietrza



Grzana
21-06-2008, 23:35
Witam,
Muszę powiedzieć iż nie jestem zadowolony co do siły nadmuchu powietrza, wszystkie biegi chodzą, klapy również reagują a powietrze słabo wieje i tu nie ma różnicy czy jest otwarty obieg czy zamknięty.Na 1 biegu prawie nic nie czuć na 2 również słabo na 3 biegu dopiero czuć powiew no ale wtedy już dosyć głośno chodzi dmuchawa. Czy ktoś ma jakiś pomysł na to ??

pzdr

Ps. jak kupiłem mdo to było lepiej no ale może mnie pamięć myli :niewiem:

Raftik
21-06-2008, 23:39
Witam

A czy wymieniany filtr pyłkowy ? Bo wszystko wskazuje na jego zabrudzenie a nawet tzw. zabicie.

Grzana
21-06-2008, 23:52
rok temu zmieniałem, ale jak włączam obieg zamknięty to nie ma różnicy w sile nawiewu, faktycznie jeszcze mogę wyjąć filtr i wtedy sprawdzić czy jest różnica z tym że na zamkniętym wieje tak samo

Raftik
22-06-2008, 00:49
No to wszystko wskazuje na zasyfiony filtr pyłkowy, sprawdź czy na wyjętym będzie dmuchać mocniej (powinien mocniej dmuchać).

Chinol
22-06-2008, 09:02
Stawiam na filtr kabinowy. Rok to już długi okres a syfu w powietrzu jest ło cho cho :)) :) Pozdro...

Tomi
22-06-2008, 11:19
powietrze przechodzi przez ten filtr za każdym razem, nie tylko na obiegu wewnętrznym. Więc wymień filtr i zobaczysz różnicę.

Chinol
22-06-2008, 11:30
Nawet ostatnio znajoma miała podobny problem w primerze i okazało się że filtr był tak zabity, czarny że szok !! Po wymianie wiało aż zmarszczki na czole prostowało... :))

MacieqZST
22-06-2008, 11:50
Nawet ostatnio znajoma miała podobny problem w primerze i okazało się że filtr był tak zabity, czarny że szok !! Po wymianie wiało aż zmarszczki na czole prostowało... :))

I po co jakieś kremy przeciwzmarszczkowe - wymień filtr :)) :)) :))

Cameel
22-06-2008, 11:50
Ja też stawiam na filtr. Po zakupie Mondzioła jak puściłem nawiew (na szybę, bo normalnie i tak nic nie czułem, bo słabo wiało), to najpierw dostawałem solidną porcją kurzu po twarzy, a zaraz potem miałem mleko na przedniej szybie, wszystko parowało. Filtr kabinowy był zawalony tak, że jak go dotknąłem, to kurz leciał. W środku były jakieś liście, masakra. Nowy filtr naprawdę pomógł. Teraz powietrze leci dobrze i nie śmierdzi. Tylko uważaj przy dokręcaniu podszybia. Ja mam niestety szybę przednią do wymiany, a moim zdaniem wcale mocno nie dokręcałem. Pęknięcie idzie od podszybia w rogu, potem pod naklejką z numerem rejestracyjnym i tak sobie idzie po przekątnej :-(. Z tego co widzę, to sporo osób załatwiło sobie przednią szybę w ten sposób.

Pozdrawiam
Cameel

1olek
22-06-2008, 12:16
powietrze przechodzi przez ten filtr za każdym razem

A niby jakim cudem ??


nie tylko na obiegu wewnętrznym.

Na obiegu wewnetrznym w ogole przez niego nie przechodzi. Filtr dziala tylko przy obiegu zewnetrznym.

Grzana
22-06-2008, 19:14
dzięki za podpowiedzi, jak się rozprawię z tym filtrem dam znać, a może ktoś ma jeszcze inne pomysły ???

piniu10
22-06-2008, 21:04
chodza mi jeszce po glowie jeszcze zawalone kanaly powietrzne ale moge sie mylic i ten filtr moze okazac sie strzalem w 10 8O ja tez zmienilem pare dni temu i jest o niebo lepiej.przy okazi znajomy stwierdzil ze tez zmieni w opelku ale ja zerknol w podszybie to sie lekko zdziwil.nie ma wcale filtra :glupi: a auto juz posiada prawie 2 lata :los: tak wiec zerknij na ten filtr a nowym nabywcom MK zalecam na starcie sprawdzic czy maja filtr kabinowy :hehe:

jacekpr1
24-06-2008, 23:34
Witam. Podepnę się do tematu. U mnie jako tako dobrze wieje , ale bardzo słabiutko leci z jednego nawiewu, tego przy drzwiach kierowcy. Jakieś macie sugestie?

Daru
25-06-2008, 00:17
Witam. Podepnę się do tematu. U mnie jako tako dobrze wieje , ale bardzo słabiutko leci z jednego nawiewu, tego przy drzwiach kierowcy. Jakieś macie sugestie?

U mnie dokładnie to samo tylko od strony pasażera
Również czekam na sugestie. Filtr p/pył wymieniany jakieś 3-4 miesiące temu

Netoper
25-06-2008, 08:16
ale bardzo słabiutko leci z jednego nawiewu
Pod deskę trzeba się dostać i sprawdzić czy rura nie spadła albo nie pękła.

wieniek1
25-06-2008, 14:47
ale bardzo słabiutko leci z jednego nawiewu
Pod deskę trzeba się dostać i sprawdzić czy rura nie spadła albo nie pękła.

dobrze prawi

jacekpr1
25-06-2008, 16:13
ale bardzo słabiutko leci z jednego nawiewu
Pod deskę trzeba się dostać i sprawdzić czy rura nie spadła albo nie pękła.

A jak tam się dostać? :niewiem:

Grzana
28-06-2008, 23:20
wymiana filtra pomogła :) teraz na 2 biegu wieje tak jak wczesniej na 4 ;), stary filtr strasznie zasyfiony i tu był problem :D

pzdr

Netoper
29-06-2008, 21:52
A jak tam się dostać?
Rękę od spodu włóż, ewentualnie licznik odkręć.

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=135&mode=&order=0&thold=0