PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] TDCi -Migająca sprężynka przed odpaleniam - po ostrej



Wypij
23-06-2008, 11:12
CZeść,

mam pytanie.

Opis sytuacji:

Dziś rano po porządnej burzy wsiadłem do Mondka i po przekręceniu kluczyka zobaczyłem migającą sprężynkę. Zgłupiałem (po lekturze forum wiedząc, że to nie jest dobry znak) i cofnąłem kluczyk. Po sekundce znów przekręciłem go i zapaliła się kontrolka grzania świec - tym razem już nie mrugała - po jej zgaśnięciu odpaliłem auto. Wszystko chodziło ok i bezproblemowo dojechałem do pracy (60km). Pod pracą jeszcze kilka razy odpalałem auto - za każdym razem pomarańczowa kontrolka gasła i wtedy odpalał bez prablemu. Nie ma żadnych zmian w pracy silnika - wszystko ok.

Proszę o odpowiedź na moje pytanka:

1) Co oznacza miganie sprężynki przed odpaleniem silnika.
2) Czy miganie mogło być związane z dużą wilgocią ( w nocy nasakryczna burza z porządnym deszczem).
3) Czy miganuie sprężynki przed odpaleiem to jakiś zły znak?

Wypij
23-06-2008, 13:04
Proszę o pomoc, sprawa dość pilna bo w piątek auto śmiga do Włoch...

BS
23-06-2008, 13:05
miganie sprężynki to zdecydowanie zły znak ... przed piątkiem raz dwa na diagnostykę komputerową i sprawdzenie wtrysków ... może coś zawilgotniało a może padają wtryski ...

Wypij
23-06-2008, 13:09
Ale czy fakt, że mignęło raz przed odpaleniem a nie podczas jazdy jest istotny? Jak pisałem po cofnięciu kluczyka i pomownym przekręceniu było już ok...

Jeżeli diagnostyka to może ktoś poleci mi dobrego speca w Inowrocławiu/Bydgoszczy...?

LOTNY
23-06-2008, 15:12
Migająca sprężynka to nie koniecznie padające wtryski.Może być parę mniej poważnych powodów. Np. przycięcie się zaworu EGR. Komp odczyta błąd i po sprawie.

Wypij
23-06-2008, 15:34
Czyli mówicie, że nia ma raczej szansy, że to po prostu przez wilgoć coś się stało? I po jej zniknięciu będzie oki? Wszystko na to wskazuje, że objawy ustąpiły - żadnych z opisywanych na forum nie ma...tylko strach w oczach pozostał ;)

herman172
23-06-2008, 22:01
strach to będziesz mieć w oczach jak auto nie wiadomo dlaczego na włoskiej autostradzie Ci stanie, czego Ci z całego serca NIE ŻYCZĘ!! tak jak koledzy mówią - szybko pod kompa i będziesz wszystko wiedział a i pojedziesz spokojniej. osobiście tez stawiam na jakieś chwilowe zaburzenie może gdzieś na kablach bo sprężynka to nie tylko wtryski! :metal:

grudnick
24-06-2008, 15:21
Witam,
W moim Mondeo taka sytuacja zdarza się w następujących sytuacjach:
1. przy wysokiej temperaturze na zewnątrz, gdy auto jest bardzo nagrzane słońcem. Jeśli przy zapalaniu silnik nie odpali za pierwszym razem sprężynka bankowo zacznie migać. Wyjęcie kluczyka i ponowna próba zapalenia sprawę załatwia i nic wielkiego się nie dzieje.

2. 3 czy 4 razy zdarzyło się jednak, że zapaliła się w czasie jazdy. Kończyło się to wizytą u fachowca z kompem (polecam zakład ZUM na Hubskiej we Wrocławiu) i diagnoza była zawsze taka sama - Przekroczony próg spalania stukowego na cylindrze X. W jednym z tych 4 przypadków od razu po zapaleniu się sprężynki zjechałem na pobocze, zgasiłem silnik, odczekałem 15 sek., zapaliłem i ... pomogło. Mechanik z ZUM powiedział mi, że komp gubi numery wtrysku i problem może leżeć gdzieś w instalacji elektrycznej, albo kończą się wtryski.
Mi wydaje się natomiast, że sprężynka zapala się po tym, jak któryś z wtrysków nie dostanie na czas odpowiedniej ilości paliwa. Czy tak jest nie wiem bo mechanikiem nie jestem, ale zastanawiając się co się działo przed zapaleniem sprężynki mam takie właśnie przemyślenia.

szaqall111
24-06-2008, 21:32
miganie sprężynki to zdecydowanie zły znak ... przed piątkiem raz dwa na diagnostykę komputerową i sprawdzenie wtrysków ... może coś zawilgotniało a może padają wtryski ...

I po co to straszyć??? Najpierw podłącz się pod komputer później można coś stwierdzić. A może silnik się kończy:)) :fan:

Za dużo naczytaliście się o tej sprężynce, ja miałem takie same objawy i wyszło po prostu że jakieś 2 błędy były. Skasowali błędy i nic się nie dzieje.
koszt 130 zł ASO Olsztyn !!!
P.S. Jak nie kopci na niebiesko lub biało, nie miga lub nie pali Ci sprężyna podczas jazdy, nie masz utraty mocy to nie przejmuj się wtryskami
tylko śmigaj i ciesz się jazdą Mondeo.
a forum czytaj z przymrużeniem oka :)) :))
:fan: :fan:

durom
25-06-2008, 11:04
P.S. Jak nie kopci na niebiesko lub biało, nie miga lub nie pali Ci sprężyna podczas jazdy, nie masz utraty mocy to nie przejmuj się wtryskami
tylko śmigaj i ciesz się jazdą Mondeo.
a forum czytaj z przymrużeniem oka :)) :))
:fan: :fan:

I to jest najbardziej sensowny w tym przypadku post. :metal:

BS
25-06-2008, 12:01
Mi wydaje się natomiast, że sprężynka zapala się po tym, jak któryś z wtrysków nie dostanie na czas odpowiedniej ilości paliwa.

w common railu masz ciśnienie na wtryski podawane cały czas -czasem i momentem ich otwarcia steruje komputer ... jeżlei nastąpiło spalanie stukowe to sygnał z kompa nie został przekazany lub wykonany przez wtrysk...


po co to straszyć???

nie straszyć tylko ostrzegać - a to drobna różnica.... pojedzie kolega w trasę i będzie wracał w trybie awaryjnym? 60 na godzine? jest sens?

durom
25-06-2008, 12:42
nie straszyć tylko ostrzegać - a to drobna różnica.... pojedzie kolega w trasę i będzie wracał w trybie awaryjnym? 60 na godzine? jest sens?

Straszysz. Jechałeś kiedyś w trybie awaryjnym?
Ja jechałem i o jeździe 60km/h nie ma co mówić.
Śmigasz normalnie tylko wyczuwalny jest spadek mocy i słabe przyspieszenie.

BS
25-06-2008, 12:46
okej ... w sumie to i tak kolega sam zadecyduje co zrobi ... moze to nie być nic a moze to być coś poważnego... zdiagnozować warto... poczytaj sobie na forum bo szczerze mówiąc to już sporo tutaj widziałem i czytałem ... szczerze mówiąc NIGDY nie pojechałbym w trasę ... Ty rób jak chcesz ...