PDA

Zobacz pełną wersję : [Mk II] Follow Me Home (Ma ktoś jakiś pomysł?)



gma21
23-06-2008, 22:58
Witam :)

Zaciekawił mnie fajny gadżet spotykany w innych samochodach. Konkretnie chodzi mi o funkcję "Follow Me Home", która polega na doświetlaniu drogi do domu po wyjściu z samochodu. Super rzecz, znajduję się między innymi w Mercedesie S, czy w Corsie D. Wymyśliłem, że po wyjściu z samochodu oraz po otwarciu go z pilota mogłyby zapalać się swiatła przeciwmgielne.
Ma ktoś może jakiś pomysł na zrealizowanie tego urządzenia? Myślę, że wśród forumowiczów jest wiele ludzi z talentem elktronicznym, więc czekamy na propozyję.

Dziękuję :)

GrekuPL
24-06-2008, 00:19
w kFiacie Panda też tak jest...po zgaszeniu auta chwytasz wajchę od długich i naciskasz...ile razy naciśniesz (1x15sek, 2x30sek i tak do 2min :) )

rc23
24-06-2008, 01:11
jeśli pilot powoduje u Ciebie w samochodzie zapalenie światła wewnętrznego to napięcie sterujace możesz wziąć z oswietlenia wewnetrznego, jesli te 12 sec Ci wystarczy to ok jeśli nie to przekaxnik czasowy załatwi sprawę

gma21
24-06-2008, 18:53
Faktycznie, przekaźnik czasowy zalatwi sprawe, ale wymyslilem jeszcze dwie innowacje do pomysłu :)
1. Kiedy zapłon jest włączony i drzwi sie otwierają nie powinny zapalać się światła. Może się to przydać podczas wsiadania czy wysiadania pasażerów z uruchomionego samochodu. Nie muszą przecież wtedy działać.
2. Czujnik zmierzchu. Działają tylko wtedy kiedy jest ciemno.

Rhogaal
25-06-2008, 11:16
W Focusie II odkrylem to po dwoch latach uzytkowania :| Sorki za OT.