PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] zetec 1.8 srebrny + sekwencja



gruberek11
24-06-2008, 12:46
Witajcie
Powiedzcie mi szczerze - czy lubryfikacja czy jak to sie nazywa jest konieczna do mojego auta?
Czy mogę założyć bez? Chodzi o ceny instalacji gazowych w Gdyni - polecano mi elpigaz - tam niby nie trzeba lubryfikacji . Czy zakład na rogu ul. Puckiej i Hutniczej jest coś wart? Nie chce tak jak kiedys (Gaz mot) żeby ktoś uczył się na moim autku zakładać instalacje - a ja tylko wciąż jeździłem i naprawiałem.
Chodzi o sekwencja - elpigaz 2500 zł. Czy ona będzie chodzić poprawnie? jestem pełen obaw:/

gruberek11
24-06-2008, 12:56
Wyleczyłem się chyba z sekwencji. I wogole gazu do mondeusza.
Jak słysze że ktoś mi będzie rozkręcał 3/4 silnika - odpuszcze auto praktycznie bez awaryjne jest więc niech tak pozostanie dalej..

Netoper
24-06-2008, 13:03
Jak słysze że ktoś mi będzie rozkręcał 3/4 silnika
A kto Ci powiedział że trzeba silnik rozkręcać?
Wywierca się otwory pod wtryski, mocuje parownik przerabia się trochę węże do nagrzewnicy, przepuszacza parę kabelków do kokpitu i do butli z gazem, dokłada się przewód miedziany to transportu gazu z butli do parownika.
To w uproszczeniu, ale silnika nie trzeba rozbierać.

Paolo
24-06-2008, 13:15
Netoper i to jest to :metal:

Virus500
24-06-2008, 14:24
Mam MK1 1,8 ze srebrną pokrywą i sekwencją BRC od roku czasu i jak narazie nie narzekam. Też się zastanawiałem nad lubryfikacją ale sami gazownicy którzy mi zakładali instalkę powiedzieli, że tak naprawdę to jest wyciągnięcie pieniędzy od klienta ta lubryfikacja więc postanowiłem nie zakładać. Miesięcznie robię min. 1200km bo dojeżdzam z Gdańska do Gdyni do pracy a wiadomo, że jeszcze dodać inne wypady to już trochę nakręce km.

gruberek11
24-06-2008, 17:51
Bo dzwoniłem do jednej firmy i mi facet powiedział ze 3 dni będzie trwac instalowanie gazu, bo on będzie rozkręcał przepustnice, wyjmował kolektor i kurde belek wogóle to on musi rozkręcic samochód cały.

Fajnie nie?
A może jakieś inne propozycje warsztatów w Gdyni?

lyssy
24-06-2008, 17:52
polecano mi elpigaz - tam niby nie trzeba lubryfikacji .
A co ma rodzaj instalacji do lubryfikacji? Albo trzeba, albo nie - a nie, że przy KME to trzeba a przy Elpigazie nie :)

Co do rozkręcania: tak Bogiem a prawdą to do wiercenia dziur pod dysze gazowe wypadałoby ściągnąć kolektor dolotowy. Teoretycznie wióry plastiku nawet jak pójdą do silnika to tragedii nie będzie, ale licho nie śpi ;) Oczywiście 95% warsztatów nie zawraca sobie tym głowy stosując "patenty" typu wiertło pomazane smarem czy odkurzanie kolektora po wierceniu :hmm: Przy Zetecu pal licho, ale jak to samo próbują robić w Duratecach z żeliwnym dolotem, to...... :zly:

Zakładaj gaz i się nie przejmuj.

gruberek11
24-06-2008, 17:58
Tak ale gdzie
I za ile

DOpiero co dowiadywałem sie instalka 2500, teraz 3000 chore

Netoper
24-06-2008, 18:09
dowiadywałem sie instalka 2500, teraz 3000 chore
Nie Ty pierwszy z tych okolic masz problem, mała konkurencja i przeginają z cenami, zobacz na allegro po ile chodzą kompletne instalacje, zorientuj się po warsztatach ile za sam montarz zaśpiewają.
Na allegro instalkę kupisz za 1200-1500zł, montaż nie powinien przekroczyć 1000zł.
Ewentualnie samemu pomontować wszystko a go gazownika podjechać na podłączenie zbiornika z parownikiem.

pawcio1017
24-06-2008, 22:54
Ja zakładałem w Elpigaz'ie w Toruniu i powiedzieli że dla spokojnego snu wypadałoby założyc lubryfikacje... Dopłacałem za nią chyba z 3 stówki ale nie żałuje. Od tej pory nie wymieniałem nawet filtrów LPG i wszystko śmiga aż miło :)

LaBobas
25-06-2008, 10:42
ALe lubryfikacja nic nie ma do filtrów.Zalezy jaki gaz tankujesz.Ja w poprzednim aucie wymienilem filtr gazu po 30 tys.Zapomnialem o nim i ..... w zasadzie po wymianie szedl jak przed.Nic nie szarpalo nic sie nie dzialo.Teraz juz pamietam o filtrach i profilaktycznie wymieniam.
Przy zakupie osobno instalki,a potem montowaniu w jakims warsztacie jestem ciekaw jak jest z gwarancja.Czy aby nie stanie sie tak,przy jakies awarii,ze gazownik bedzie zganial na kiepskiej jakosci instalke,a sprzedajacy z allegro zrzuci odpowiedzialnosc na zaklad montujacy i.odbijanie pileczki bedzie trwac,a auto rowniez bedzie stac.

pawcio1017
25-06-2008, 11:11
Wiem, że lubryfikacja nie ma nic do filtrów ale to tylko tak jakoś zabrzmiało. Ja już ponad 30tys. zrobiłem bez wymiany filtrów :jezor: Ale chyba już niedługo zmienie... (czyt. za 10tyś.) :))

gruberek11
25-06-2008, 13:02
Panowie:

Jak ja mam zapłacic 3300 za instalacje, lac potem jakis olej do lubryfikacji, pilnowac kabli swiec, to chyba zostane przy PB...

ps
ile kosztuje i na ile starcza ten olej do lubryfikacji?

pawcio1017
25-06-2008, 13:08
Mi tego 0.5l tego oleju starcza na ok 5 tys.km? Pewny teraz nie jestem... Rób jak uważasz ale przelicz sobie wszystko dokładnie... Przy instalacji zmienisz od czasu do czasu filtry i parktycznie to wszystko... Pamiętaj tylko o tym, że wg. przepisów podobno cena LPG do 2012r. nie może przekorczyć 50% ceny benzyny... :)