PDA

Zobacz pełną wersję : To teraz mój cieknie



Kafar
08-08-2005, 09:24
u pasażera , woda się leje od strony nagrzewnicy, tam gdzieś kapie, jakies sugestie macie gdzie przecieka?czy przez filtr czy gdzieś? Potem poszukam w archiwu bo narazie czasu nie mam w pracy

vMZe
08-08-2005, 09:29
Sugestie - > standardowo filtr i odpływy. Jak masz szyber to może odpływy od niego. No i antenka - tak tak może nią wpływać i potem się przedostawać w dół.
pozdrawiam
vMZe

Tomex
08-08-2005, 10:10
u pasażera , woda się leje od strony nagrzewnicy, tam gdzieś kapie, jakies sugestie macie gdzie przecieka?czy przez filtr czy gdzieś? Potem poszukam w archiwu bo narazie czasu nie mam w pracy

Ja na świeżo. W czwartek spędzałem ulewę siedząc w samochodzie. I tak z ciekawości podniosłem dywanik od pasażera - było tam już pare kropli wody. Poobserwowałem i okazało się że podcieka gdzieś spod schowka.
Następnego dnia rozebrałem podszybie, odkręciłem obudowę filtra pyłkowego ( tylko 2 śruby, ale do tej prawej dobrze mieć klucz nasadkowy ) i po wyjęciu onej obudowy oczom mym ukazała sie świeża jeszcze dróżka zostawiona przez wodę wciekającą do środka poprzez otwór przeznaczony tylko dla powietrza. Uszczelka przyklejona do plastikowej obudowy filtra była raczej w żałośnym stanie, toteż ją wydrapałem, oczyściłem to wszystko i niezałując silikonu napakowałem go zamiast tej uszczelki, potem obrobiłem silikonem blachę wokół otworu.
Skręcenie tego wszystkiego do kupy to już pestka. Teraz tylko trzeba poczekać na jakiś większy opad atmosferyczny w celu weryfikacji dokonanych zabiegów. Swoją drogą muszę jeszcze z ciekawości popatrzeć co by taka wciekająca tamtedy woda mogła zalewać z elektroniki. Wydaje mi się że tam gdzieś jest sterownik centralnego zamka. No i to by było na tyle.

Kafar
08-08-2005, 10:28
Sterownik centralnego zamka jest jak wyjmiesz schowej, będzie widać. Ja czekam aż przestanie lać bo aż mi się nie chce wychodzić w taką ulewę.

leslaw
08-08-2005, 13:42
u mnie lało się na łączeniu blach pod podszybiem,
uszczelniacz dekarski zgodnie z fuela zaleceniami zrobił swoje :)
(tfu,plu ,a kysz,odpukać w niemalowane :satan: )

Kafar
08-08-2005, 13:59
Czyli wszystko sprowadz sie do wyjęcia plastiku na podszybiu i uszczelnieniu i przeczyszczeniu wszystkiego co się da?

vMZe
08-08-2005, 14:07
Czyli wszystko sprowadz sie do wyjęcia plastiku na podszybiu i uszczelnieniu i przeczyszczeniu wszystkiego co się da?

W prostych żołnierskich słowach - TAK. Interesuje cię zwłaszcza lewa strona auta.
pozdrawiam
vMZe

Kafar
08-08-2005, 14:11
Czyli wszystko sprowadz sie do wyjęcia plastiku na podszybiu i uszczelnieniu i przeczyszczeniu wszystkiego co się da?

W prostych żołnierskich słowach - TAK. Interesuje cię zwłaszcza lewa strona auta.
pozdrawiam
vMZe

Lewa znaczy się tam gdzie pasazer? Bo tam mi cieknie, u kierowcy suchutko.

leslaw
08-08-2005, 14:12
Czyli wszystko sprowadz sie do wyjęcia plastiku na podszybiu i uszczelnieniu i przeczyszczeniu wszystkiego co się da?

poszperaj,bo juz rózne były przyczyny u róznych uzytkowników,
u fuela i u mnie własnie przy blachach leciało,u innych przy filtrze
nie mogę znależc tego wątku,nie wyswietlają mi się starsze po wyszukaniu :(
w kazdym razie łączą się tam trzy blachy,musisz zlokalizować jakims
zakrzywionym przedmiotem co i jak do czego dolega,(podswiecic mozna sobie od strony dzrzwi małą latarką również)
i spróbować uszczelnic to łączenie,ale nie za ostro,zeby odpływu nie zlikwidować
a najpierw sprawdz przy filtrze

vMZe
08-08-2005, 15:00
Czyli wszystko sprowadz sie do wyjęcia plastiku na podszybiu i uszczelnieniu i przeczyszczeniu wszystkiego co się da?

W prostych żołnierskich słowach - TAK. Interesuje cię zwłaszcza lewa strona auta.
pozdrawiam
vMZe

Lewa znaczy się tam gdzie pasazer? Bo tam mi cieknie, u kierowcy suchutko.

Jedni patrzą tak a inni inaczej - od strony pasażera.
Pozdrawiam
vMZe

Kafar
08-08-2005, 16:14
Rozebrałem plastik, wyjąłem filtr ale nie wiem gdzie sa tam jakies kanaliki,.wyczyściłem błoto i tyle narazie bo nie wiem gdzie są te kanaliki ew. miejsca gdzie moze przeciekać.

aha za filtrem mam jakieś kabelki i wtyczkę na ich końcu, co to może być?