PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Hamulce przód i tył



Oktan
30-06-2008, 23:57
niebawem muszę zając się tym tematem, niestety czeka mnie wymiana kompletów tarcz i klocków, pytanie co wybierać oryginał czy EBC
wiem że EBC są droższe niż Fordowskie ale skuteczność jest lepsza

jakieś inne sugestie ?? zestaw Brembo+Ferodo jest u mnie od razu spalony !!


może tarcze Mikody a kolcki Textar zapodać ?? sam już nie wiem :niewiem:

Pablo81
01-07-2008, 00:10
Ja zawsze z Textara i ATE byłem zadowolony i tylko to staram się zapodawać.

Paolo
01-07-2008, 06:47
może tarcze Mikody a kolcki Textar zapodać ?? sam już nie wiem


Ja u siebie mam Mikody nacinane i jestem zadowolony do tego Ferodo Premium. Niedawno też robiłem słynną brykę altoota gdzie też nowy właściciel założył mikody nacinane przód i tył. Ostatnio zrobił nawet przegląd bagażnika - heble brzytwa.

Kleber
01-07-2008, 10:00
jak Ci nie zalezy na halasie to moze byc mikoda ale kazda tarcza nacinana jest glosniejsza podczas hamowania z duzych predkosci, jak bylem na szkoleniu z Textara to powiedzieli jedna bardzo wazna rzecz o ktorej malo kto mowi ze powinno sie zakladac tarcze i klocki jednego producenta np. trw+trw czy textar + textar, jest dobierana twardosc klocka z materialem czyli zeliwem tarczy
tyle odemnie :pc:

Oktan
01-07-2008, 10:16
Kleber - i dobrze ci mówili - tą teorię znam i również jestem za, tylko nie zawsze jest to możliwe, ponadto nie każdy producent robi wszystko jak należy (niektórym lepiej wychodzi produkcja klocków, innym tarcz)

RWalentynowicz
01-07-2008, 11:21
Jeśli nie przeszkadza ci hałas, a szukasz czegoś fading-free, to kup zestaw: EBC Red Stuff + nacinana Mikoda + Motul Racing Brake Fluid 600 FL. Pamiętaj tylko, aby hamować z zamkniętymi ustami. W przeciwnym wypadku obejrzysz zawartiość jelit na szybie czołowej! :helm:

RWalentynowicz
01-07-2008, 11:24
jak Ci nie zalezy na chalasie to moze byc mikoda ale kazda tarcza nacinana jest glosniejsza podczas hamowania z duzych predkosci, jak bylem na szkoleniu z Textara to powiedzieli jedna bardzo wazna rzecz o ktorej malo kto mowi ze powinno sie zakladac tarcze i klocki jednego producenta np. trw+trw czy textar + textar, jest dobierana twardosc klocka z materialem czyli zeliwem tarczy
tyle odemnie :pc:

Ja taki zestaw (TRW Lucas + TRW Lucas) miałem założony. Wytrzymał miesiąc i poszedł do reklamacji. Bicie tarcz poluzowało mi korzenie zębów bardziej niż szkorbut...

Kleber
01-07-2008, 11:40
ja nie mam zamiaru tu reklamowac produktow wiem jedno ze TRW jest dostawca na pierwszy montaz a to o czyms swiadczy, a jesli chodzi o reklamacje to wszedzie sie moga trafic no chyba ze blad montazu

Oktan
01-07-2008, 12:23
Jeśli nie przeszkadza ci hałas, a szukasz czegoś fading-free, to kup zestaw: EBC Red Stuff + nacinana Mikoda + Motul Racing Brake Fluid 600 FL. Pamiętaj tylko, aby hamować z zamkniętymi ustami. W przeciwnym wypadku obejrzysz zawartiość jelit na szybie czołowej! :helm:

czyli jeździć głównie na "pusty bęben" :helm:

a tak an poważnie to namierzyłem w katalogu Mikody cosik takiego:

tarcza przód (http://mikoda.pl/public/sklep.php?Content=det&id=2463)

tarcza tył (http://mikoda.pl/public/sklep.php?Content=det&id=2464)

oczywiście z domówioną opcją tacinania i frezowania :)

zgodnie z tym co piszą na stronie to w MKIII nie ma różnicy nadwozie ?? czy ja czegoś nie wiem :niewiem:

a klocki takowe powiadasz ??
EBC Red (http://www.allegro.pl/item386507381_klocki_ebc_red_stuff_ford_mondeo_jag uar_x_type.html) hmm ...

a płyn widzę że polecany przez Straits'a :metal: , wiem bo używałem :hmm:

RWalentynowicz
01-07-2008, 12:29
ja nie mam zamiaru tu reklamowac produktow wiem jedno ze TRW jest dostawca na pierwszy montaz a to o czyms swiadczy, a jesli chodzi o reklamacje to wszedzie sie moga trafic no chyba ze blad montazu

Zakładając hamulce wspomnianej firmy kierowałem się jej dobrym imieniem. Popłynąłem i nie powtórzę eksperymentu. Póki co mam głośną Mikodę i jestem zadowolony. Zobaczymy na jak długo... :helm:

RWalentynowicz
01-07-2008, 12:36
Jeśli nie przeszkadza ci hałas, a szukasz czegoś fading-free, to kup zestaw: EBC Red Stuff + nacinana Mikoda + Motul Racing Brake Fluid 600 FL. Pamiętaj tylko, aby hamować z zamkniętymi ustami. W przeciwnym wypadku obejrzysz zawartiość jelit na szybie czołowej! :helm:

czyli jeździć głównie na "pusty bęben" :helm:

a tak an poważnie to namierzyłem w katalogu Mikody cosik takiego:

tarcza przód (http://mikoda.pl/public/sklep.php?Content=det&id=2463)

tarcza tył (http://mikoda.pl/public/sklep.php?Content=det&id=2464)

oczywiście z domówioną opcją tacinania i frezowania :)

zgodnie z tym co piszą na stronie to w MKIII nie ma różnicy nadwozie ?? czy ja czegoś nie wiem :niewiem:

a klocki takowe powiadasz ??
EBC Red (http://www.allegro.pl/item386507381_klocki_ebc_red_stuff_ford_mondeo_jag uar_x_type.html) hmm ...

a płyn widzę że polecany przez Straits'a :metal: , wiem bo używałem :hmm:

Trudno mi się wypowiadać na temat MkIII. Nigdy mnie to auto nie kręciło, więc w niuanse się nie wgłębiałem. Nie wiem również w jakich opcjach nadwozia występowało i kto jest producentem rzeczonego. :palacz:
Wspomniany przeze mnie set założyłem eksperymentalnie. Nie bez znaczenia były opinie z forum, jednakże polecenie produktu przez Marcina działa na mnie wręcz odwrotnie do spodziewanego efektu marketingowego. Ot taka ostrożność nabyta w Lublinie drogą empirii... :skromny:

Oktan
01-07-2008, 12:48
no to żeś mi teraz zakręcił temat !!

RWalentynowicz
01-07-2008, 12:57
no to żeś mi teraz zakręcił temat !!

W MkII set bangla aż miło. Kup, załóż a może będziesz pierwszym zadowolonym użytkownikiem rzeczonego w MkIII!? Może jednak palma pierwszeństwa nie przypadnie Tobie. Coś mi świta, że Ugni miał to już na ST220... :hmm:

Kleber
01-07-2008, 19:52
z tego co pamietam to Ugni minal Zimermany tarcze i EBC klocki ale moge sie mylic

Angelo
02-07-2008, 10:00
O Mikodzie słyszałem dość duzo dobrych opini, ale nie wiedziałem ze sa takie tanie i to freozowiercone :wow:
co do klocków to bym poprostu zapodał Ferrodo http://www.allegro.pl/item392663820_ferodo_premier_klocki_hamulcowe_mond eo_iii_00_.html

basil
03-07-2008, 09:37
Jeśli nie przeszkadza ci hałas, a szukasz czegoś fading-free, to kup zestaw: EBC Red Stuff + nacinana Mikoda + Motul Racing Brake Fluid 600 FL.



Na podobny zestaw właśnie chyba się skuszę jak przyjdzie czas u mnie na zmianę hamulców , z tym że klocki będą green stuff.

RWalentynowicz
03-07-2008, 10:19
Jeśli nie przeszkadza ci hałas, a szukasz czegoś fading-free, to kup zestaw: EBC Red Stuff + nacinana Mikoda + Motul Racing Brake Fluid 600 FL.



Na podobny zestaw właśnie chyba się skuszę jak przyjdzie czas u mnie na zmianę hamulców , z tym że klocki będą green stuff.

Pierwotnie miały być Green Stuff, lecz czas oczekiwania miał wynosić 3 tygodnie i sprzedawca zaproponował mi Red Stuff "od ręki" w identycznej cenie. Nie wahałem się nawet chwili. Przeca wiadomo powszewchnie, że lepsze jest wrogiem dobrego... :helm:

RWalentynowicz
03-07-2008, 10:21
O Mikodzie słyszałem dość duzo dobrych opini, ale nie wiedziałem ze sa takie tanie i to freozowiercone :wow:
co do klocków to bym poprostu zapodał Ferrodo http://www.allegro.pl/item392663820_ferodo_premier_klocki_hamulcowe_mond eo_iii_00_.html

Akurat ja sparzyłem się na Ferrodo i raczej do nich nie wrócę. Na dzień dzisiejszy wybór jest dla mnie oczywisty. Tylko EBC Stuff. No może jeszcze Mintex z wyższej półki...

Oktan
03-07-2008, 11:50
ja z resztą napisałem w pierwszym poście tego tematu że cokolwiek z nazwą Brembo bądź Ferodo odpada !!

WojtasS
03-07-2008, 13:39
dobra klocki EBC, a z tarczami EBC ktoś miał styczność ??

RWalentynowicz
03-07-2008, 13:54
Poszperaj na stdrivers.co.uk Jest tam kilku kolesi z takimi setami.

MacKo
03-07-2008, 21:46
jak jeszcze nie zapóźno to powiem tylko tyle że mam prżód tarcze i klocki ATE a tył klocki ATE i orginalne tarcze (bo dobre jeszcze) i jestem mega zadowolony

boro
26-11-2008, 07:21
Pierwotnie miały być Green Stuff, lecz czas oczekiwania miał wynosić 3 tygodnie i sprzedawca zaproponował mi Red Stuff "od ręki" w identycznej cenie. Nie wahałem się nawet chwili. Przeca wiadomo powszewchnie, że lepsze jest wrogiem dobrego... :helm:

A jak z hamowaniem na redach, bo waham się właśnie między EBC Green a Red? Muszą się rozgrzać dla pełnej sprawności czy na zimnych też jest ok?

RWalentynowicz
26-11-2008, 08:45
Pierwotnie miały być Green Stuff, lecz czas oczekiwania miał wynosić 3 tygodnie i sprzedawca zaproponował mi Red Stuff "od ręki" w identycznej cenie. Nie wahałem się nawet chwili. Przeca wiadomo powszewchnie, że lepsze jest wrogiem dobrego... :helm:

A jak z hamowaniem na redach, bo waham się właśnie między EBC Green a Red? Muszą się rozgrzać dla pełnej sprawności czy na zimnych też jest ok?

Zimne są bardzo git. Rozgrzane jeszcze bardziej git! :helm:

boro
26-11-2008, 08:59
OK, dzięki :beer: . Biorę czerwone w takim razie.

RWalentynowicz
26-11-2008, 09:07
A na jakie tarcze?

Tyberiusz
26-11-2008, 10:42
dobra klocki EBC, a z tarczami EBC ktoś miał styczność ??

Tak, ja mam komplet EBC założony. Po zmianie tarcz i klocków na owy zestaw jest znaczna różnica w skuteczności hamowania, pierwsze kilka hamowań zatrzymywałem się dużo szybciej niż chciałem :)

boro
26-11-2008, 18:23
A na jakie tarcze?
Mikoda nawiercana (czy też już chyba przewiercana) i nacinana.

RWalentynowicz
26-11-2008, 19:24
A na jakie tarcze?
Mikoda nawiercana (czy też już chyba przewiercana) i nacinana.

Będzie Pan zadowoooolony. Sam mam taki set + płyn Motul wlany w celu walki z fadingiem. Hamuje jak się patrzy... :satan:

cwirek77
26-11-2008, 19:58
RWalentynowicz napisał:
A na jakie tarcze?

Mikoda nawiercana (czy też już chyba przewiercana) i nacinana.



Witam

A na oryginalne tarcze ( 64tys. przebiegu - stan dobry) można założyć klocki "EBC Red Stuf" czy lepiej odrazu tarcze na jakieś lepsze wymienić? Tylko jakie? Z góry dzięki za odpowiedź. POzdro :beer:

Ry2y
26-11-2008, 20:56
Do dobrych tarcz trzeba dobrac twardsze klocki. Jak wybierzesz tarcze nawiercane i frezowane to tym bardziej. Chyba ze chcesz pyl z klockow ogladac nie tylko na felgach. Co do tarcz polecam ate, bo jestem mega zadowolony, ale nastepne chce sprawdzic mikody. Klocki ferodo premium okazaly sie zbyt miekkie i potestuje chyba EBC z jakims twardszym kolorkiem.

boro
26-11-2008, 21:52
A na jakie tarcze?
Mikoda nawiercana (czy też już chyba przewiercana) i nacinana.

Będzie Pan zadowoooolony. Sam mam taki set + płyn Motul wlany w celu walki z fadingiem. Hamuje jak się patrzy... :satan:

Już się cieszę na samą myśl. W mieście się szybciutko klocuszki rozgrzeją :satan: . Płyn hamulcowy świeży, co prawda nie Motul, a fordowski SUPER DOT-4. Oleum będzie Motula...

vMZe
07-12-2008, 12:20
Oktan i co w końcu założyłeś??