PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Szum z ukladu kierowniczego



Damiano
05-07-2008, 13:56
Ostatnio zauwazylem dosyc glosny i drazniacy szum podczas krecenia kierownica. na psotoju tez to slychac. nie wiem jak to opisac, ale czasmi lekko rusze kiere to przestaje, jak sprobuje ruszyc mocniej to zaczyna. nie wazne w ktora strone krece. czasami mnie to tak denerwuje ze ruszam specjalnie nia zeby poszukac miejsca w ktorym nie szumi. co to moze byc? czy to jakis pasek, pompa wspomagania? kiedy ruszam kierownica to jakby obroty mu falowaly i telepie silnikiem.
Jak sie dobrze wsluchac to mozna uslyszec podczas tego szumu ocieranie jakies gumy.
Za kazda sugestie co sprawdzic bede wdzieczny. pozdro :beer:

W pracy uzywam do smarowania czesci maszyn takiego oleju http://www.tool-up.co.uk/shop/diy/SWASDO5L.html Jak myslicie koledzy czy on by sie nadal do psikniecia na elementy ruchome w mondku? czy nie bedzie niszczyl gumy zastosowanej w zawieszeniu?

Damiano
07-07-2008, 17:12
koledzy nikt z was nie spotkal sie z takimi objawami? :pad: podpowiedzcie na co patrzec.

leszcz
07-07-2008, 18:41
koledzy nikt z was nie spotkal sie z takimi objawami? :pad: podpowiedzcie na co patrzec.

z tego co kiedyś czytałem to objawy wskazuja na zużyty olej we wspomaganiu ..

moze nalezy go wymienić ?? ja miałem kilka fordów i nigdy nie miałem takich objawów .. ale tez miałem i mam małe ptrzebiegi głowne

Damiano
07-07-2008, 19:59
Dzieki leszcz za odpowiedz. jakos 2 tygi sie przemecze. pozniej jade do PL mondkiem wiec u swojego mechanika zmienie plyn w wspomaganiu. a co sadzisz o tym oleju co podalemw linku?czy nadaje sie do pezsmarowania jakis tulei, waczaczy itd? pozdro :beer:

mwisniew
09-07-2008, 14:22
też słyszę u siebie szum - pewnie od pompy wspomagania - rzeczywiście mnie też on denerwuje, ale nie wiem czy to tak ma być czy rzeczywiście płyn zuzyty i trzeba wymienić (jak kolega wyżej napisał).
Jak wymienisz to napisz jaki jest rezultat.

Pozdr
MW

marredxx
11-07-2008, 10:47
jak po wymianie płynu?

u mnie też wspomaganie szumi

maciek604
11-07-2008, 17:59
wyien plyn na fordowski a nie na jakis nie wiadomy ale nie bedzie to raczej wina plynu tylko cos z przekladnia

Damiano
11-07-2008, 18:29
pisalem ze 2 tygi musze tak jezdzic i dopiero wymienie. napisze po wymianie czy cos pomoglo. przekladnia raczej odpada. slychac by raczej bylo dodatkowo jakies pukanie, ubywanie plynu itd. predzej to pompa wspomagania. i tego sie obawiam. chyba ze moze sa jescze jakies paski czy cus co mozna by bylo podciagnac lub wymienic.

ziba40
21-07-2008, 21:10
Mam dokładnie te same objawy (MKIII 1,8 Pb 125 KM, 2000r.). Pojawiły się nagle około 3 miesiące temu i chyba się nasilają. Przy kręceniu na postoju falują obroty. Co do wymiany płynu nie jestem pewien czy ma to sens - wymieniałem w MKII 1,8 td i nic to nie dało.

maniek_
21-07-2008, 21:28
Co do wymiany płynu nie jestem pewien czy ma to sens
Ma sens. Ostatnio wymieniałem płyn we wszystkich 3 samochodach (w jednym wykonywał to Paolo - dzięki jeszcze raz :) )i w każdym mam wrażenie że po wymianie pompa chodzi znacznie ciszej. Jeśli w zbiorniczku ma się czarny płyn a nie malinkę to należy jak najszybciej zmieniać

Damiano
22-07-2008, 01:14
chlopaki jestem juz w PL. w nastepnym tygodniu bede dawal autko do mechanika. powiedzcie mi ile musze miec plynu do wspomagania przy wymianie??

angelos
22-07-2008, 16:46
Soriki że się wtrace ja miałem szuk przy pełnym skręcie dziś zmieniłem Rolkę prowadzącą i napinacz od Micorpaska i problem się rozwiązał (napinacz ok 160 zł rolka ok 60 ) pozdrawiam

maniek_
22-07-2008, 17:02
Płynu niecały litr :)

angelos
23-07-2008, 08:56
Płyty,Paski,Rolki najważniejsza rzecz.

JakubK
16-09-2014, 10:33
Damiano i jakie efekty po wymianie? U mnie słychac szum po kręceniu kiero poza tym obroty ok, kolor malinka i juz nie wiem czy wymiana potrzebna skoro kolorek jest

doktorek111
25-11-2014, 21:44
u mnie niestety padła cała pompa od wspomagania :/

koledzy jakie jest oznaczenie pompy wspomagania do Mondeo Mk3 2006 2.0 16V 145 KM ?
pasuje ta sama co od 1.8 benzyna?
czy jest też różnica w budowie pompy w silnikach z pierwszych lat produkcji, a po lificie ?

lukpiecz
30-11-2014, 12:08
Chętnie też się dowiem...niestety

doktorek111
27-12-2014, 00:30
Pasuje ta sama do 2.0 jak i 1.8

Ale spr łożysko sprężarki klimatyzacji.
U mnie mechanik ze nawaliła pompa a to sie okazało ze padło łożysko w sprężarce klimy i po pasku przenosiło wibracje na pompę wspomagania...

Pompy sie nie psują...dlatego kosztują juz 20zl używane...

Jak chcesz to mam pompę do benzyny do sprzedania bo niepotrzebnie kupiłem druga używana...