PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Jak zablokowac IMRC prosze o szybka odpowiedz



koper666
07-07-2008, 12:59
KOledzy moje imrc wlancza sie przy 6000 obr/min nie wiem jak to naprawic !? Czy mozna go zablokowac w pozycji otwartej i jak to zrobic i czy sie nic nie stanie??? POzdrawiam i czekam na odpowiedz

Netoper
07-07-2008, 13:29
Jak zablokujesz to auto nie będzie miało pełnych osiągów, i może więcej kotłować.
Jak nie porąbałem to w mkI jest podciśnieniowe sterowanie, może gdzieś nieszczelność, coś spadło czy sparciało albo się przypchało.

harnas1515
07-07-2008, 13:32
Witam kolego...
Więc czy twoje IMRC otwiera się przy 6tyś. tak na benzynce jak i gazie. Czy tylko na jednym np.gazie(był by to błąd w podpięciu instalacji-da się zrobić)
Czy masz tak od zawsze, czy dopiero się stało. Nie wiem od czego zacząć żeby ci pomóc. Więcej informacji podaj.
Możesz zablokować IMRC ale będziesz miał problemy z wolnymi obrotami i zadurzą dawką powietrza w przedziale 0,9-3tyś.
Ja radził bym to naprawić.
Z tym zaoszczędzisz parę groszy...HEH...

NAPRAWA IMRC. ...p.s-może komuś jeszcze się przyda http://cougarklub.pl/help/imrc/imrc.htm

koper666
07-07-2008, 13:44
Kiedys bylo dobrze na Pb i jak na LPG jest tak samoo scignolem z grzybka wezyk i cos zasysa ale slabo ,ciezki dostep do tego jest

koper666
07-07-2008, 13:50
od 2 do 3 tys obr mondziak w ogole nie ciagnie

Krzychu32
07-07-2008, 19:03
..p.s-może komuś jeszcze się przyda http://cougarklub.pl/help/imrc/imrc.htm
Faktycznie mi się przyda napewno oby jak najpóźniej :metal: ale koper666 ma IMRC podciśnieniowe ,więc jemu ten opis jest na nic ;) ale chęci pomocy są i to się liczy :beer:

koper666
07-07-2008, 19:11
panowie pol dnia spedzilem nad tym moim IMRC i nic sprawdzalem moze gdzies przewody podcisnieniowe ekly albo sie rozlonczyly ale nic nie znalazem .IMRC zachowuje sie tak jakby dzialało tylko przy 6 tys obr a z tego co wiem powinno dzialac przy 3500obr /min .Moze macie jakies pomysly co dalej robic z tym ????

gorilla666
07-07-2008, 23:58
na kolektorze dolotowym kolo krokowca masz taki czarny jakby krokowiec plastikowy(sterownie EGRem przykrecone tez do kolektora) taki sam element tylko mniejszy steruje dolotem w MK I sprawdz go jesli przewody podcisnien sa cale,"drut" otwierajacy doloty wpiety to umarl prawdopodobnie ten przetwornik cisnien --chyba tak sie nazywa to ustrojstwo :jezyk1:

koper666
08-07-2008, 08:46
przewody raczej sa dobry sprawdzalem ,odpiołem ten jeden przewod od tego grzybka i tam jest zasysane powietrze przy 6 tys obr odcina powietrze i otwiera przepustniczki

wersus84
09-07-2008, 20:54
Do przetwornika różnicy ciśnień wchodzą 2 te plastikowe rurki. Zielona wychodzi z niego i idzie do zaworu EGR. Czy po odłączeniu go od EGR powietrze powinno wychodzić czy zasysać. U mnie zasysa. Czy problem z tym przetwornikiem może powodować złą pracę IMRC w Mk1 ?

Bardzo proszę o odpowiedź...

koper666
10-07-2008, 00:11
powinna zasysac .J ednak jak sie okazało IMRC mam dobre i przeplywomierz tez ale mulenie pozostalo i mysle ze jeszcze mi został to przebadania wydech

wersus84
10-07-2008, 07:34
Jeszcze jedno, czy na wtyczce wchodzącej do tego przetwornika ciśnień powinien byc jakiś opór albo napięcie ? Chciałbym sprawdzić czy sprawna.

koper666 napisz proszę gdzie idzie ta rurka spod tego grzybka z IMRC, bo grzebałeś przy tym to wiesz, czyli co podaje to ciśnienie do naszego imrc :beer: