PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] przepustnica ,lewe powietrze



daro101
09-07-2008, 20:33
Witam pisałem już na innym forum o tym problemie ale może tu ktoś będzie wiedział o co chodzi i pomoże
czy powodem podwyższonych obrotów 1100/obr. może być nieszczelny dolot chodzi mi dokładnie o tą czarną puchę nad przepustnicą jest tam gumowy oring troche splaszczony i powyginany ,jak zatkam ręką tą gumową karbowaną rurę (chyba rezonator) ale jeszcze przed przepływką to silnik pracuje i słychać syczenie , ale jak zdemontuję wszystko i jest przepustnica niczym nie przykryta to silnik chodzi na jałowym 900 obr. i jeszcze jedno czy zatkanie palcem tego małego otworka w przepustnicy (kanał do krokowca) ma powodować zgaszenie silnika czy nie ? u mnie chodzi .
pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

ps .ten oring to tylko w serwisie można kupić ?

daro101
10-07-2008, 21:21
może to na coś naprowadzi dosłownie przed chwilą zrobiłem jeszcze taki test na pracującym rozgrzanym silniku odłączyłem kostkę zasilającą zawór bocznikowy (tzw.krokowca) obroty jak stały wryte ok.1100 tak stoją bez żadnej reakcji na to czy jest podłączone zasilanie do niego czy nie ,napięcie dochodzące do kostki sprawdzałem jest .
a na przepływce to są takie wyniki E+masa = 0,92V ,D+masa ,0,88V, C+masa = 0,88V to chyba sprawna
więc obstawiam krokowca .

daro101
11-07-2008, 20:09
Czy może ktoś z kolegów podpowiedzieć czy silniczek krokowy powinien reagować na wyjęcie wtyczki która go zasila na gorącym silniku ,bo dowiedziałem sie że on tylko pracuje na zimnym a na gorącym nie działa.

pejko
12-07-2008, 12:51
możliwosci jest kilka: nie domykaśię przepustnica /brudna, źlewyregulowana linka gazu/, uszkodzony zawór bocznikowy-krokowiec /brudny, nia zamyka sie/, nieszczelność kolektora ssącego za przepustnicą /peknięty, może pospadały wężyki od podciśnienia, układ recyrkulacji spalin jesli jest, układ odpowietrzania skrzyni korbowej, etc/. najlepiej zdejm rezonator z przepustnicy i zkkryj gardziel przepustnicy / tylko ostrożnie bo nieźle ciągnie/ jesli śilnik zgasnie to przepustnica lub zawór bocznikowy, jeśli nie zgasnie to nieszczelnosć za przepustnicą.