PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] serwisowanie lpg w praktyce (na odleglosc)



freediver
12-07-2008, 18:06
Drodzy koledzy zamierzam kupic 2.0 mkIII i wszczepic instalke,wszystko to podczas dwu tygodniowych wakacji w kraju.Na stale mieszkam w Anglii.

Czy mozna w tak krotkim czasie dostroic system.
Moze szukac gazownika z hamownia,aby miec pewnosc, ze zrobi to kompleksowo(w pelnym zakresie)?

Czy dla gazownika to jakas roznica ze to "anglik"?

Jak duza jest szansa ze odleglosc od gazownika utrudni mi zycie?

lyssy
12-07-2008, 21:30
Dobrej jakości instalacja, dobrze założona i - przede wszystkim - dobrze zestrojona jest w zasadzie bezobsługowa.
Założenie instalki to jakiś dzień-dwa. Potem w myśl teorii gazowników instalka musi się "ułożyć", co wymaga jakichś 1000-1500 km przejechanych na gazie. To jakieś 20 godzin jazdy (ale raczej nie jednym ciągiem ;) ). Po "ułożeniu się" następuje przegląd i zwykle ponowna regulacja. W zasadzie od tego momentu nie powinno być problemów - choć może się okazać, że jednak będzie wymagana kolejna regulacja (i kolejna, i kolejna... :satan:). Jeśli jednak wszystko będzie OK, to kolejna wizyta u gazownika po jakichś 20 tysiącach na wymianę filterków.

W sumie w tydzień powinno się udać :) Drugi tydzień na zakup samochodu :) Czyli harmonogram realny.
Tylko ile teraz czeka się na "termin" w warsztacie gazowym? :hmm:

PS. Witamy! :beer:

freediver
12-07-2008, 22:40
Czy im wieksza uwage gazownik przyklada do "mapowania" w warunkach zblizonych do jazdy,tym wieksza mam szanse ze "ukladanie sie instalki" bedzie trwalo krocej a potencjalnych poprawek (wizyt)bedzie mniej?

Pozdrawiam

freediver
12-07-2008, 22:54
Z jakimi problemami mozna zwrocic sie do innego gazownika, zeby przy okazji jego ingerencji nie stracic gwarancji?

Netoper
13-07-2008, 13:52
,tym wieksza mam szanse ze "ukladanie sie instalki" bedzie trwalo krocej a potencjalnych poprawek (wizyt)bedzie mniej?
Nietety nie, przedewszystkim "układanie" dotyczy parownika, dopiero po pewnym przebiegu membramy się układają do pracy, a co za tym idze trzeba zrobić ponowną korekcję w ustawieniach.
Gwarancja jest udzielona na usługę i na graty, więc kolejny gaziarz nie może wymieniać podzespołów, chyba że wymieni coś na nowy element i na osobnej gwarancji. Spokojnie może filtry zmieniać czy ustawienia w centralce.
Inna sprawa że jak Ci coś padnie na wyspach np wtrysk czy centralka, to raczej nieopłacalne będzie jechać do Polski i reklamować.

Damiano
13-07-2008, 16:32
kolego jezeli chcesz zakladac instalke to tylk olepszej firmy. druga sprawa to przeglad w UK. mozesz miec problemy zinstalacja nie zalozona w UK, gdyz w UK jak zakladasz instalacje LPG masz jakies dofinansowanie bo jezdzisz na paliwie ekologicnym. koszt instalacji to jakies 1000funtow ok 1,5 roku temu. nie wiem jak teraz. jezeli zalozysz BRC to nie powinienes miec problemu z przegladem tylko pamietaj o papierach przetlumaczonych. moim zdaniem dwa tygi powinny ci wystarczyc na przegladniecie instalacji. jezeli dobry gaziarz to nie powinno byc problemow. pozdro

chwally
13-07-2008, 19:03
A gdzie kolega w tej Anglii dokładnie mieszka, gdyby były to okolice Londynu, to może mógł bym pomóc, sam niedawno zakładłem to instalacje do Mondka (tyle ze MKII), oczywiście sekwencje, u chłopaków(oczywiście Polacy) których znam i bez wahania mogę polecić, więc jak by coś, mogę podesłać nr telefonu na priva.
Pozdrawiam.

freediver
13-07-2008, 20:54
Wnioskowalem ze jako jeden z krajow wiodacy w ilosci montowanych instalacji mamy w tym doswiadczenie,a nasi gazownicy znaja sie na robocie. :helm:
Polaka co "makaron na uszy nawleka' jeszcze masz cien szansy wyczuc,z angolem mam problem bo mowic po polsku nie chce. :niewiem:
Instalke musza zaakceptowac bo takie jest prawo,tlumaczenia to nic w porownaniu do roznicy w cenie instalacji.
Kase wole wydac w kraju. :beer:
Szukam gazownikow z doswiadczeniem w Mk III 2.0 :pad:

chwally
13-07-2008, 23:29
Co do róznicy w cenie to nie jestem taki pewien, ja za sekwencje, z butla w kole dalem 3 mce temu 800 funtow, co przy obecnym kursie funta wcale nie robi ogromnej roznicy.

freediver
14-07-2008, 13:48
W autoryzowanym zakladzie The Greenfuel Company Ltd,
Monkton Combe,
Warminster Road,
Bath BA2 7HY instalka to Ł1,956.38 i trwa to ok.4-5 dni.

Wiec niema mowy zeby bylo taniej.

Szukam polskich gazownikow z dos. w MKIII :pad:

Netoper
14-07-2008, 19:01
Szukam polskich gazownikow z dos. w MKIII
Zerkałeś tutaj?
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=41784
Masz gotową listę, podzwoń i popytaj.

chwally
14-07-2008, 20:26
W autoryzowanym zakladzie The Greenfuel Company Ltd,
Monkton Combe,
Warminster Road,
Bath BA2 7HY instalka to Ł1,956.38 i trwa to ok.4-5 dni.

Wiec niema mowy zeby bylo taniej.

A co to za bzdury?! Skoro ja zalozylem za 800, 3 mce temu to znaczy ze sie da, trzeba tylko troche poszukac. Zrobiłem od tego czasu juz okolo 10 tys km i bez ani jedndego zająkniecia. Ale skoro kolega woli obstawac przy prawie 2000 funtów to prosze bardzo.
Ja tam jestem zdania że skoro oszczędzaja bogaci to i nam sie oplaci

freediver
14-07-2008, 22:53
:wall: dzwonic do Polski urzywajac listy wszystkich instalatorow 8O
Dlatego zwracam sie do was szanowni koledzy ,aby tego uniknac :pad:
Napewno ktos ma dobre doswiadczenia z gazownikiem zajmujacym sie jego MkIII ?

freediver
14-07-2008, 22:59
Cena z UK dotyczy renomowanego zakladu swiadczacego usluge w pelnym zakresie na wysokim poziomie/takiej wlasnie szykam w Polsce