PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Co zamiast lewego tylnego tłumika w V6 Mk2



diablo432
15-07-2008, 01:51
Witam. Mam 2.5 V6 170 koni z rurą wydechową wychodzącą prawy tył. Od dwóch dni siedzę i szukam tłumików. Sytuacja wygląda tak ze padł mi ten lewy tylny a prawy wygląda zdrowo. Więc niekoniecznie musze go ruszać. Konkretnie to miałem zostawiać tylko sam prawy ale nie mogę się nigdzie wczytać czy ktoś tak zrobił i czy nie będzie za głośno. Zależy mi na tym żeby silnik był bardziej słyszalny bo według mnie jest za bardzo wyciszony. Tak w ogóle to nigdzie nie mogę znaleźć dedykowanych tłumików sportowych do tego auta. Ulter nic nie ma. W Interkars znalazłem cały komplet. Super sprint. Ale jeden tłumik 700 zł a są dwa plus cena za adaptery do połączenia z resztą wydechu. Nie chce ruszać zderzaka. Co proponujecie zamontować? Dodam ze podwójny wydech mnie nie interesuje chociażby z racji ceny. Nie chce tez być słyszalny z kilometra :)
Więc co ewentualnie w miejsce prawego tłumika?
http://www.supersprint.pl/

Netoper
15-07-2008, 08:38
Na "basowanie" wydechu ma największy wpływ ostatni tumik, i takie są do kupienia np na allegro.
Przedostatniego to po firmach tuningowych musiałbyś szukać
Jak nie założysz przedostatniego to dźwięk będzie pierdzenie przypominał a nie bas, nie wspominając że zmniejszysz żywotność ostatniego.
Niestety tuning nie jest tanią sprawą, i albo trzeba wywalić trochę grosza, albo pozostać przy standardowym, ewentualnie wywalić ten co jest pod podłogą i strumienicę w to miejsce wsadzić.
Pomyśl może o zapodaniu stożka KN zamiast standardowego filtra, dźwięk się poprawi a koszty nie są wielkie,

diablo432
16-07-2008, 02:48
Hmmm... co do stożka to pomysł dobry z racji akustyki a zły i nie do przyjęcia z racji przyspieszonego przy tym zużycia silnika ( tak wiem zdania są podzielone... ) a auto ma mieć u mnie dożywocie, no chyba ze złodzieje zdecydują inaczej :) Co do strumiennicy to tak jak wyżej. Jak katalizator padnie a to i tak chyba pójdzie rura w miejsce owego. Tłumik srodkowy zostawiam w spokoju. Co do zużycia końcowego tłumika przy zdjęciu tego obok hmmm... chyba jednak na to pujde .A jak padnie to zapodam sportowy taki nie za głośny. Taki co mi ładnie wpasuje w to samo miejsce. Bardziej się boje tego czy to nie wpłynie negatywnie na silnik ale wątpię. Bez sensu łatać ten przedostatni. Jak juz będe robił to go wyjmę całkiem. Zostaną dwa tłumiki -środkowy i na tyle. Pozostaje tylko teraz kwestia rzeźby rur do niego dochodzących i znalezienia chętnego do zrobienia tego w rozsądniej cenie. Bo jak ktoś mi mówi ze wymiana standardowego 100 zł za max godzinę pracy to albo my wszyscy normalni zjadacze chleba za mało zarabiamy albo on za dużo bierze przy czym przychylam się do opcji pierwszej choć w zasadzie obie są słuszne :)
Dwa wydechy z tyłu to nie mój styl. Tak w ogóle to nie chce mi się wieżyć ze wszyscy v-kami jezdzą z dwoma tłumikami z tyłu i nikt nie prubował jednego z nich wyeliminować. No morze znajdzie się ktoś kto tak juz zrobił i powie jakie były efekty i dźwięki. Po prostu jak mam kupić przedostani za 200 zł to wole wywalić w końcu oba i założyć jeden za 500 na dłużej. Jak się nikt nie znajdzie to tak zrobie i opowiem o efektach. A jak zle wyjdzie to co niektórzy z Warszawy usłyszą :) tego skutki. Wszystko dla dobra wspólnego tegoż forum a ja polegnę jako pionier z
za głośnym wydechem.

Nie stosujemy wykropkowań które są wulgaryzmani, następnym razem ost na konto wskoczy

Kriss
29-07-2008, 15:02
A ja zrobiłem wręcz odwrotnie, właśnie wymieniłem oba środkowe na nowe, tylny był w porządku i teraz auta w zasadzie nie słychać. Polecam to rozwiązanie, dla tych którzy cenią ciszę. A Twojego rozwiązania diablo 432 jestem bardzo ciekaw, bo dźwięk V6 to muzyka dla uszu, mimo iż ja pozostaję wyciszony.

Netoper
29-07-2008, 15:53
Diablo, jak pozbędziesz się tego przedostatniego a będziesz w Wawie to daj znać, może jakiegoś spota szybkiego się ustawi i posłuchamy jak to brzmi.
W golfie wywaliłem jeden tłumik i było ok, dźwięk był super, nie było pierdzenia, ale tam był silnik 4gary i 2.0
Jak byś w Wawie chciał robić tłumiki to też daj znać, zapodam Ci kontakt do rozsądnych tłumikarzy obgadasz sprawę i zobaczysz ile zaśpiewają

basil
30-07-2008, 11:56
Tak w ogóle to nie chce mi się wieżyć ze wszyscy v-kami jezdzą z dwoma tłumikami z tyłu i nikt nie prubował jednego z nich wyeliminować. No morze znajdzie się ktoś kto tak juz zrobił i powie jakie były efekty i dźwięki.


Powiem tak - po 22/08 ukaże się na MKP obszerne info na ten temat :)

Wyeliminować się jednego tłumika nie da - ale można drugi tłumik zrobić wydechowy aby były 2 rury wydechowe
Są dwie drogi
- rura dolotowa z rozprowadzeniem dolotu na dwie rury i dwa tłumiki tej samej wielkości - moim zdaniem za głośne rozwiązanie)
- odetkanie tłumika przedostatniego - tzn inne ciśnienie oraz wylot spalin już od tego tłumika, oraz tłumik pomocniczy w miejscu oryginalnego tłumika końcowego.

diablo432
05-01-2010, 22:11
Witam panowie po długim przymusowym postoju wreszcie zabrałem się za moje autko. Pierwszym moim krokiem było zrobienie wymarzonego wydechu. I stało się... ! Wyszło wyśmienicie, przynajmniej JA jestem w pełni zadowolony. Zarówno od strony technicznej jak i wizualnej oraz dzwiękowej.
Po długich wcześniejszych dywagacjach i poszukiwaniach dzięki połączeniu nabytej wiedzy jak i skądinąd częściowo zrządzeniem przypadku trafiłem na człowieka ("magika") który wykonał mi widoczny na zdjęciu wydech ( Jarek Norauto Sosnowiec obok Auchan )
Zgodnie z panującym nurtem został on wykonany jednak z obustronnym wylotem więc jeden tłumik przelotowy lewy został uwolniony. Efekt jest taki jak chciałem czyli jest cicho ale lekko basowo. Nareszcie czuć ze mam pod maską V6 a jednocześnie mogę wozić swojego 11 miesięcznego synka bez obaw że zakłócę jego sen. Przy większych prędkościach czytaj dozwolonych przez prawo 100- 130 km/h wydech jest tak samo delikatny i komfortowy. Tłumiki to dwa Ultery montażowe czyli nie dedykowane. Sprawnie połączone metodą spawalniczo-ciętą :) Całość za całkiem rozsądnie pieniądze ok. 800zł. Środkowy tłumik pozostał seryjny fordowski. Katalizator nadal obecny. Przeróbki objęły tylko końcowy odcinek widoczny na zdjęciach pomalowany na czarno. Pewnie będą czepiana się ze spawano i będzie się sypał po pewnym czasie oraz ze rozejscie nie jest płynne na obie strony. Prawda jest taka ze innej alternatywy praktycznie nie ma a dedykowanie tłumiki tuningowe są drogie i własciwie ich nie ma. Za cenie jednego tłumika z salonu Forda, wyszło całkiem nieźle, moim skromnym zdaniem.

W związki z tym ze do montażu użyto wieszaka gumowego z Tico planuje umieszczenie napisu "Technologia Tico Inside" dla dopelnienia efektu :)


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/59cb45d33f8a2fd5.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e93592b0ba1f35e6.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f588dac7a1dec80a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4bdc308589a9b7b7.html

GrekuPL
06-01-2010, 01:24
ładnie wyszło :bigok: gratuluje efektu :pad:

Gryzon
06-01-2010, 13:25
niestety dla mnie jest jeden minus tego montażu a mianowicie z tego co widać to układ jest rozprowadzony na dwie strony ale w sposób taki że spaliny mogą mieć utrudnione zadanie. zamiast tej literki T powinien być rozgałęźnik typu Y. reszta jak najbardziej mi się podoba:) acha prawdopodobnie gdyby rozgałęzienie tego było w literkę Y nie było by różnicy w głośności:)

Grzesio
06-01-2010, 14:50
No dokładnie też mi to się od razu w oczy rzuciło. Powinno być to zrobione w kształcie litery Y. Jest wtedy zdecydowanie łatwiejsze odprowadzanie spalin. Teraz one wala bezpośrednio w rurę i muszą być wypchane na siłę.

Rafaello
08-01-2010, 13:26
ja mam oby dwa tłumiki oryginalne, czyli oryginalnie był wylot po prawej stronie, zanabyłem zderzak tylni od ST i ma on dwie dziury na wydech - i miałem dylemat co z nią zrobic :niewiem: .....pojechałem do magika od tłumików i patrze a u niego leży przepalony tłumik z dwoma niklowanymi końcówkami (firmy nie pamiętam).....więc dogadałem się z nim bo podobały mi się te końcówki i zrobił mi tak: od tego tłumika odciął te końcówki, jedną zamontował po prawej stronie zamiast oryginalnej końcówki a drugą zrobił tak że poprostu wyciął dziurę w lewym tłumiku....wstawił tam do środka jakąś dziwną rurkę z milionami dziurek i obspawał to dookoła i na to dospawał tą drugą końcówkę.

Efekt: Cisza w aucie jest taka samo jak przed modem, stojąc z przodu auta też cisza natomiast stojąc z tyłu słychać łagodny bas miły dla ucha (jak dla mnie bynajmniej) no i przy przygazówce też słychać piękny basik i pomruk motorku.....jak dla mnie bomba :)

AHA - no i ładnie wygląda jak kopci z oby dwóch naraz.

a wygląda tak:

http://img38.imageshack.us/i/30258626.jpg/

esik_az_eso
08-01-2010, 14:11
ładne :-) ale się obsunęła prawa, wiem, że ktoś gdzieś o tym mówił, udało ci się naprostować?

Piotrek_Pulawy
08-01-2010, 14:11
Rafaello, a nie dymi Ci bardziej z lewego wydechu? Możesz powiedzieć ile Cię taka przyjemność kosztowała? :) Mam V6 i też mam dwa otwory na wydech i muszę coś z tym zrobić :)

Rafaello
08-01-2010, 14:33
udało ci się naprostować?

poprostu nastepnym razem jak przepaliła mi sie rura idaca od tłumika środkowego do tylnego lewego to gość wymieniał mi i źle coś ustawił.....nie robie nic z tym narazie bo czekam aż przepali się od kata do środkowego i wtedy pojade i mi gość to poprawi.




Rafaello, a nie dymi Ci bardziej z lewego wydechu? Możesz powiedzieć ile Cię taka przyjemność kosztowała?

no właśnie po to ponoć wstawiał tam tą rurkę aby się z lewego mocniej nie dymiło. a kosztowało mnie to:

- wymiana rury od lewego do prawego tłumika na kwasówkę
- wymiana złącza elastycznego (ta harmonijka przed katem)
- te dwie końcówki
+ robota

razem zapłaciłem 100zł.......myśle że super tanio :metal2:

Piotrek_Pulawy
08-01-2010, 14:45
No to nieźle, bardzo tanio !! Fajnie wygląda :)

GrekuPL
09-01-2010, 01:49
wydech ok ale znaczek od st... :los2:

diablo432
09-01-2010, 17:04
Co do sprawy mojego wydechu, dodam ze to ze rozejście nie jest w kształcie litery "Y" raczej w niczym uchodzeniu spalin nie przeszkadza. Oryginalnie spaliny uchodziły na jedną stronę. Po dodze musiały zaliczyć jeszcze tłumik przelotowy znajdujący się pod zderzakiem po lewej stronie tam gdzie teraz jest uwolniony nowy tłumik.

Wydaje mi się ze na głosność wydechu ma tez wpływ cisnienie spalin na ujciu a to jest niewielkie. Jedynym minusem może być szybsze wypalenie rur na rozejsciu do tłumików.
Temat jest prosty zostało to tak wykonane bo jest dużo prostsze zrobić to w kształcie "T" a nie "Y".
Oczywiście spaliny rozchodzą się równomiernie na oba tłumiki.

Rafaello
09-01-2010, 18:21
wydech ok ale znaczek od st... :los2:

:)) :)) :))

za to CIĘŻARÓWKA i ST to też dziwna kombinacja Forda jest :satan:

Dodano po 3 min.:

a co do tłumików Kolegi to mi się tam bardzo podoba.....może lepiej jednak by było zrobić to w układzie Y ale nie mi o tym dyskutować - nie znam się

kuba976
09-01-2010, 22:32
a ja mam pytanie gdzie dostane takie cos lub podobne
http://www.supersprint.com/eng/SPP20000823933.asp

Bachor
13-01-2010, 18:30
Dobra Panowie, pokażcie jak to "gada" :)

Rafaello
13-01-2010, 20:58
Dobra Panowie, pokażcie jak to "gada" :)

łe :) po co? wystarczy opis:

zetec = piździk (czyt. skuter) i słyszalny jest podobnie :satan:

V6= a to prawdziwy dźwięk daje :metal2: :metal2:

:terefere: