PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Radio FORD 5000 RDS EON



BigTasty
16-07-2008, 12:06
Witam, mam jakiś dziwny model radia niby 5000 rds eon z jakimś znaczkiem dodatkowym a co najciekawsze z dwoma wejściami antenowymi z tyłu. Chcę podłączyć radio sony i zgłupiałem przy zamawianiu kostek ISO w ford. Oryginalnie w radiu są trzy gniazda a większość iso jest na dwa - czyli bez środkowego. Ma ktoś pomysł co to za sprzęt i do czego służy drugie wejście antenowe? W razie czego mogę podesłać fotki na maila.

Andrzej10
16-07-2008, 13:11
Jest to normalne seryjne radyjko orginalne Fordowskie. Ta środkowa kostka jest odpowiedzialna za sterowanie z pilota oraz dochodzi do niej sygnał VSS, w niej równierz jest miejsce na podłączenie sygnału Mute w przypadku systemów głośnomówiących. 2 wejścia antenowe były w części modeli stosowane i dodatkowa antena była albo na tylnej szybie Liftback albo na bocznych Kombi. Pozdrawiam

BigTasty
16-07-2008, 14:08
Czyli zwykła przejściówka ISO-FORD będzie ok, ale nie będzie wyciszenia radia i zapewne czujnika zapłonu?

Andrzej10
16-07-2008, 14:26
Czyli zwykła przejściówka ISO-FORD będzie ok, ale nie będzie wyciszenia radia i zapewne czujnika zapłonu?

Wyciszenie też pewno jest ale to wedłuk schematów ISO trzeba by. A VSS to nie czójnik zapłonu tylko sygnał o prędkości samochodu. Jest on poto by przy podwyrzszaniu prędkości podgłaśniało się radyjko samo z siebie, a przy zwalnianiu ściszało. Pozdrawiam

BigTasty
16-07-2008, 14:32
Dzięki wielkie za pomoc - jestem laikiem w audio, pozdrawiam

Andrzej10
16-07-2008, 17:01
Proszę bardzo. Ja Fordowskie znam jako tako ale takiego nie dedykowanego wogule. Pozdrawiam