PDA

Zobacz pełną wersję : Sonda lambda w 2.5 V6



Graluu
15-03-2005, 15:26
Witam.

Niestety zmarła mi sonda lambda w Mondku 2.5 V6 :( - czy znacie może jakieś miejsca ( poza autoryzowanymi serwisami ) gdzie można nabyć sondę Motorcraft'a za w miarę przystępną kwotę?
Prosiłbym też o jakieś info na temat zamienników innych firm - czy ktoś takie stosował? - i czy fordzik będzie chciał z nią współpracować? - bo podobno jest to kiepska sprawa.

bolek
15-03-2005, 15:45
ile masz przewodów w orgyginalnej sondzie i jakiego koloru mam sonde uniwersalna boscha ale do mondka 1,8 16V na zbyciu chodzi na niej tak samo jak na oryginale tylko trzeba podłączyć dodatkową masę to jest sprawdzone na kompie daje takie same wartości jak oryginalna takze nie trzeba przepłacać i nie prawda ze nie bedzie chodził .

badseed
15-03-2005, 18:59
i tu jest inaczej...
w 2.5 V6 dedykowana jest sonda lambda inna niz do 1.6, 1.8, 2.0.....i nie ma zamiennikow w katalogach innych firm produkujacych takie pozdespoly....wiec mozna nabyc sonde uniwersalna i dorobic"mase" ale w 2.5 napewno nie pochodzi dlugo.....zamiennik w cenie ok.250zł moze sie po 1 miesiacu spalic...i koszt kolejnej i kolejnej przewyzszy koszt nowej orginalnej do V6.....przerabialem temat bo sam mam jedna padnieta....nowa org. ok 700zł :( niestety ....
nie polecam kombinowac....
w mniejszych pojemnosciach zamienniki sie sprawdzaja....

Niech zyje V6 :metal

Graluu
16-03-2005, 00:07
Dzięki, tak też myślałem mimo iż nie znam się na tym aż tak dobrze.

pdolar
07-07-2005, 23:35
i tu jest inaczej...
w 2.5 V6 dedykowana jest sonda lambda inna niz do 1.6, 1.8, 2.0.....i nie ma zamiennikow w katalogach innych firm produkujacych takie pozdespoly....wiec mozna nabyc sonde uniwersalna i dorobic"mase" ale w 2.5 napewno nie pochodzi dlugo.....zamiennik w cenie ok.250zł moze sie po 1 miesiacu spalic...i koszt kolejnej i kolejnej przewyzszy koszt nowej orginalnej do V6.....przerabialem temat bo sam mam jedna padnieta....nowa org. ok 700zł :( niestety ....
nie polecam kombinowac....
w mniejszych pojemnosciach zamienniki sie sprawdzaja....

Niech zyje V6 :metal

No coz, nie dokonca zgadzam sie z kolega ale nie chce sie wdawac w polemike bo expert ze mnie zaden :(.... otoz zamontowalem w swoim mkII v6 sonde uniwersalna ntk oza624-e4 (250 zl). Dziala, nic innego nie moge powiedzec, no moze jeszcze ze oryginalna tez mialem ntk tyle ze z wytloczonym logo forda.

P$

Graluu
08-07-2005, 01:00
no cóż po przemyśleniach i radach szanownych forumowiczów - zwłaszcza Susełka zamontowałem uniwersalną NTK kupioną na Allegro za 70 pln - bangla jak ta lala - opłacało się :metal

Slavo1
08-07-2005, 08:56
no cóż po przemyśleniach i radach szanownych forumowiczów - zwłaszcza Susełka zamontowałem uniwersalną NTK kupioną na Allegro za 70 pln - bangla jak ta lala - opłacało się :metal

No i super, będę wiedział co zrobić jeśli by mnie przypadkiem (odpukać) taka przygoda spotkała :)

LaBobas
08-07-2005, 15:29
no cóż po przemyśleniach i radach szanownych forumowiczów - zwłaszcza Susełka zamontowałem uniwersalną NTK kupioną na Allegro za 70 pln - bangla jak ta lala - opłacało się :metalWiesz dzwonilem i zabraklo mu:(.Ale kurde on ma bez wtyczek to teraz kolejny zong,gdzie dostac ze zlaczowki?na kabelki?

Graluu
08-07-2005, 15:31
Wiesz dzwonilem i zabraklo mu:(.Ale kurde on ma bez wtyczek to teraz kolejny zong,gdzie dostac ze zlaczowki?na kabelki?

to dobrze że ma bez wtyczek

a robisz tak:
ucinasz wtyczkę od starej sondy i łączysz kabelki od wtyczki z odpowiednimi kabelkami z nowej sony poprzez skręcenie ich dokładnie i zaizolowanie jakąć opaską uciskową - ja do tego użyłem koszulki od innego przewodu

Truszek
08-07-2005, 15:39
Wiesz dzwonilem i zabraklo mu:(.Ale kurde on ma bez wtyczek to teraz kolejny zong,gdzie dostac ze zlaczowki?na kabelki?

to dobrze że ma bez wtyczek

a robisz tak:
ucinasz wtyczkę od starej sondy i łączysz kabelki od wtyczki z odpowiednimi kabelkami z nowej sony poprzez skręcenie ich dokładnie i zaizolowanie jakąć opaską uciskową - ja do tego użyłem koszulki od innego przewodu

Ino nie lutować bo lut popłynie od temperatury wydechu i strasznego miszczmaszu narobić może.

Pozdróffka i hołk :satan:

Graluu
08-07-2005, 15:40
Ino nie lutować bo lut popłynie od temperatury wydechu i strasznego miszczmaszu narobić może.

Pozdróffka i hołk :satan:

dokładnie :metal