PDA

Zobacz pełną wersję : Podświetlenie klamek tylnie drzwi



Tomaszex
09-08-2005, 20:33
Chciałem założyć podświetlenie klamek w MKI w tylnich drzwiach , z przodu nie stanowi to problemu bo diodami można sie podpiąć do przełączników podnoszenia szyb . ale z tyłu jest tylko jedna wiązka kabli która idzie do centralnego. proszę o pomoc :(

Adek
09-08-2005, 20:57
Niestety musisz pociągnąć kawałek instalacji :(

xawier2
10-08-2005, 10:30
Jest artykulik o podświetlanych klameczkach, również z tyłu więc tylko trzeba poszukać :)

DJ_
10-08-2005, 11:01
Witaj!
Też mam w planie przybajerować trochę klameczki. Poczytałem trochę i jest jeszcze fajne rozwiązanie. (w MKP też był na ten temat artykuł)

Diodę (żarówkę) można podłączyć nie tylko do elektrycznych szyb, ale również do centralnego zamka, a ten powinien być i w tylnych drzwiach.

Różnica polega na tym, że podłączając do elektrycznych szyb będzie świecić cały czas gdy jest przekręcona stacyjka, natomiast podłączając do centralnego będzie świecić wtedy gdy drzwi są odblokowane.
Minus od centralnego powinien być w kabelku czarnym, a plus w biało/kolorowym (kolor zależy od tego które drzwi)

walus
02-09-2005, 22:38
podłacza się do podświetlania elektrycznych szyb i świecą jak się
włączy światła !!!!!!!!!!! Ja tak mam.

larky
02-09-2005, 23:32
podłacza się do podświetlania elektrycznych szyb i świecą jak się
włączy światła !!!!!!!!!!! Ja tak mam.

Moim zdaniem świecą się jak przekręcisz zapłon (ja tak mam) bo przyciski od szyb są na stałe podświetlone bez względu na włączone światła.

DJ_
03-09-2005, 00:17
U mnie tak samo jak u larky'ego - przyciski świecą gdy się włączy zapłon, bez względu na to czy światła są włączone czy też nie.

RockFord
03-09-2005, 00:22
W mk1 świecą jak się włączy światła postojowe lub mijania. W mk2 z tego co piszecie jest inaczej.

w377
03-09-2005, 12:14
wczoraj zakładałem styłu u siebie a z przodu miesiac wczesniej. Słuze pomocą w razie potrzeby przesle Ci fotki. Zaczni od tego miedzy drzwiami a słupkiem odkrec ta czrna wtyczke z guma na tym zobaczysz bardzo malutkie cyferki od 1 do 16 .Podłacz plus do nr 10 wsadz tam kabelek bo napewno masz wolne a minus do czranego przewodu co jest pod nr 2 przekrecasz włacznikiem swiateł i swieci gasisz swiatła nie swieci i jest oki. :bigok: :beer: Prosba o pomógł!!!! Pozdrawiam!

WBmondeo
03-09-2005, 12:17
należy podpiąć sie pod kostkę w słupku, - do czarnego nr 2 , a + do wolnej 10. Ja tak zrobiłem i świeci dopiero po włączeniu świateł

w377
03-09-2005, 12:19
Co Wojciechu gdybym ci nie zrobił to bys sam nie wiedział ja wiec troche wiecej mam wiedzy!Pozdrawiam! nie kradnii patentu!

RockFord
03-09-2005, 14:06
Podłacz plus do nr 10 wsadz tam kabelek bo napewno masz wolne a minus do czranego przewodu co jest pod nr 2

Możesz nieco rozjaśnić temat ? W słupku jest wtyczka z bolcami na którą nakłada się gniazdo z któego przewody idą do drzwi. To jest jasne. Pytanie c zrobić kiedy we wtyczce w słupku brakuje bolców ? Gdzie można je dokupić albo z czego dorobic ? Pytam bo na dniach zabieram się za elektryfikację tylnych szyb i jedyna rzecz której mi brakuje to bolce we wtyczce do doprowadzenia zasilania i sterowania szybami bo odpowiednie wiązki drzwiowe już kupiłem.

waldemarz
03-09-2005, 14:23
Chciałem założyć podświetlenie klamek w MKI w tylnich drzwiach , z przodu nie stanowi to problemu bo diodami można sie podpiąć do przełączników podnoszenia szyb . ale z tyłu jest tylko jedna wiązka kabli która idzie do centralnego. proszę o pomoc :(
Przeniesiono do dzialu "Tunning"

w377
03-09-2005, 16:13
Podłacz plus do nr 10 wsadz tam kabelek bo napewno masz wolne a minus do czranego przewodu co jest pod nr 2

Możesz nieco rozjaśnić temat ? W słupku jest wtyczka z bolcami na którą nakłada się gniazdo z któego przewody idą do drzwi. To jest jasne. Pytanie c zrobić kiedy we wtyczce w słupku brakuje bolców ? Gdzie można je dokupić albo z czego dorobic ? Pytam bo na dniach zabieram się za elektryfikację tylnych szyb i jedyna rzecz której mi brakuje to bolce we wtyczce do doprowadzenia zasilania i sterowania szybami bo odpowiednie wiązki drzwiowe już kupiłem. Umnie we wtyczce sa wszystkie bolce a niemam elektrycznych szyb stylu mam ryglowanie centralny i glosniki za to w nakładce tej co jest z guma sa wolne miejsca, no ale to mało wazne odpowiadam Ci juz na własiwe pytanie mozna kupic druga kostke z brakujacymi wtykami oczywiscie uzywane a gdzie np. kup gazete anonse w dziale motoryzacji poszyukaj czesci do mondeo i podzwon ewentualnie mozesz pytac na samochodowych szrotach jesli jestes majsterkowiczem to mozesz samemu to zrobic:1.wyciagnac fotel kierowcy i pasazera aby ten plastik co jest na progu odkrecic i wyciagnac.
2.odkrecić ze słupka plastikową nakładke
3.odkrecic plastik ten z pułką pod kierownicą.
4.przeciągnąć wiązkę kabli zasilających do słupka zasilanie mozesz pobrac z tych przewodów co są przednie zasilane lub jesli masz miedzy przednim fotelem a przednim słupkiem(w progu)gotowe wtyczki które służą do sterowania tylnych szyb jesli niejesteś pewny że to te to je sprawzdz który plus co się dzieje np. z pozycji zapłolnu i zapalonych świateł (
5.bolce możesz dolutować lub zrobic wystające druciki które są wmiare sztywne i prowadzą bezpośrednio od przewodu.
6.To by było tyle, sam też się przybieram do tego bo wszystko juz wybadałem i potzreba mi tylko sterownika i kabelków z silniczkiem tak z ciekawości ile zapłaciłeś za to?Pozdrawiam!!

rafek
03-09-2005, 17:11
a wpadłem teraz na ciekawy pomysł moze juz ktoś tak robił , ja mam u siebie podpięte głosniki z tylnego wzmacniacza wiec instalacja do głosników fabrycznych jest mi teraz nie potrzebna i własnie wykorzystam ją do podpięcia zasilania do podwswietlenia klamek bo i tak mam wypiętą wtyczke od głosników od radia to tylko dokupie nowy konektor i podepne do niego zasilanie a w dzwiach tylko podciągne dalej te przewody od glosników do diodek i duzo mniej roboty a jak bede sprzedawał auto to tylko odpięcie tego w odwrotnej kolejności kurde ale ja geniusz jestem

03-09-2005, 22:22
Rafek ja też tak zrobiłem Brawo!

03-09-2005, 22:25
Jestem "Walus"

DJ_
05-09-2005, 21:10
Dziś wstąpiłem do klubu podświetlonych klamek :banan:
Rozwiązałem to następująco:

PRZÓD - podłączone równolegle pod elektryczne szyby, świecą po przekręceniu stacyjki. Jeszcze koniecznie musze dorobić układ podtrzymujący przez jakiś czas napięcie po wyłaczeniu stacyjki, czyli po zgaszeniu silnika, żeby klameczki były jeszcze chwilę podświetlone.
Kolor: zielony, żeby pasował do przycisków szyb elektrycznych.

TYŁ - podłączone pod centralny zamek (minus czarny, plus żółto-biały), świecą gdy odblokowany jest centralny. Chyba to lepsze rozwiązanie niż podłączanie pod elektryczne szyby... bo świecą po zgaszeniu silnika :)
Kolor: niebieski, żeby pasował do podświetlenia nóg w przyszłości.

Niezły bajer takie klameczki... a to tylko 4 diody i 4 rezystorki...

WBmondeo
05-09-2005, 22:53
a po podłączeniu na stacyjke nie gasną ci przypadkiem gdy podmosisz albo opuszczasz szybe, bo u mnie tak było i zrobiłem na właczane światł.

DJ_
05-09-2005, 22:59
Hmmm, szczerze mówiąc to nie wiem, ale zaraz pójdę sprawdzić i Ci odpowiem.

DJ_
05-09-2005, 23:06
Sprawdziłem, nie gasną podczas opuszczania i podnoszenia szyby.
W takim razie w MK-1 jest inaczej niż w MK-2.

Miroo
06-09-2005, 00:26
Klameczki,klameczki,a może podświetlić pake:
http://www.autoextrem.de/showthread,t-46471.htm

DJ_
06-09-2005, 00:32
Ja mam podświetloną... taka mała biała żaróweczka z boku :satan:
Chociaż za dużo światła to ona nie daje..

w377
06-09-2005, 01:48
a ja zakupiłem diody 12v potzrbny do nich kabelek i swieci no i np tak jak podłączyłem opis we wczesniejszym poscie :metal