PDA

Zobacz pełną wersję : problem z nawiewem pomocy prosze!!!!!!!!!!!!!



jarek22
10-08-2005, 00:17
witam wszystkich jestem tu nowy i odrazu przychodze z problemem chodzi o to iz gdy przekrecam pokretło siły nawiewu na pozycje 2 w lewa strone to powietrze leci bez problemu ale jesli przekrece na pozycje 1,2,3,4 w prawo to wiatrak sie kreci ale tak jakby odcinalo doplyw powietrza wszedzie obojetnie czy na nogi czy na szybe czy na kabine i slychac ze pracuje wszystko tylko powietrze nie leci patrzylem filtr powietrza jest ok i nie wim co robic.A i bawilem sie z tymi werzykami podcisnienia pod nogami kierowcy i gdy przemienie czarny z takim kremowym to jest na prawo a nie ma na lewo jak przekrece nawiew. jak sie orientujecie to napiszcie cos bede bardzo wdzieczny. :pad: :pad: :pad: :pad: :pad: :pad:
mam 2.0 ghia 4x4 zetec kombi klima

waldemarz
10-08-2005, 00:27
Jezeli masz nawiew wewnetrzny a nie ma zewnetrznego wiec szukalbym przyczyny doplywu powietrza od zewnatrz. Moze zajzyj do filtra przeciw/pylkowego ( filtr kabinowy) co jest przy podszybiu, bo ty patrzyles chyba do filtra powietrza. Jesli nie wiesz gdzie jest filtr przeciw/pylkowy to:
Zerknij TUTAJ (http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=News&file=article&sid=24&mode=&order=0&thold=0)

Fredee
10-08-2005, 08:51
Waldi ma 100% rację - rok temu jak kupiłem Mondka miałem dokładnie ten sam problem - na wewnętrznym dmuchało jak złoto a na zewnętrznym kicha...- po wymianie filtra przeciwpyłkowego jak ręką odjął:) :bigok:

damga
10-08-2005, 10:15
Waldi ma 100% rację - rok temu jak kupiłem Mondka miałem dokładnie ten sam problem - na wewnętrznym dmuchało jak złoto a na zewnętrznym kicha...- po wymianie filtra przeciwpyłkowego jak ręką odjął:) :bigok:

A jak się przełącza węwnętrzny/zewnętrzny?
Tu są przełączniki, jakie mam:
http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050810090550.JPG

waldemarz
10-08-2005, 10:19
Z tego co widze to tak wyglada jakbys nie mial obiegu wewnetrznego tylko zewnetrzny. Ale ty masz wogole klimatyzacje bo po wlaczniku nie widac tego, abys mial klime.

damga
10-08-2005, 10:41
Z tego co widze to tak wyglada jakbys nie mial obiegu wewnetrznego tylko zewnetrzny. Ale ty masz wogole klimatyzacje bo po wlaczniku nie widac tego, abys mial klime.

Klimy nie mam. Nie wiedzialem, że są wersje z jednym i dwoma obiegami. Dzięki.

Adek
10-08-2005, 10:47
Zrobili elektryczną regulację lusterek a nie zrobili wewnętrznego
obiegu powietrza 8O :getsome: aż się nie chce wierzyć ale oczy nie mylą.

waldemarz
10-08-2005, 10:51
Nie ma co sie dziwic jesli nie ma klimy to i obieg wewnetrzny nie potrzebny bo i po co. :metal

Adek
10-08-2005, 10:57
jarek22 sprawdź to co pisze waldemarz

damga a twoje zdjęcie nie pasuje do problemu jarek22 on ma napewno inny przełącznik.

Ps.
waldemarz olśniło mnie skąd ty wiesz o klimie u damga :))

burton
10-08-2005, 12:51
nie ma co sie dziwic niektore modele mkI tak maja ze brak im wewnetrznego...

waldemarz
10-08-2005, 16:32
Ps.
waldemarz olśniło mnie skąd ty wiesz o klimie u damga :)) Jak nie ma na przelaczniku obiegu wewnetrznego to wiadomo ze bez klimowiec. A jesli ma klime auto to tez ma odpowiedni przycisk do recyrkulacji powietrza( obiegu wewnetrzny).

damga
10-08-2005, 16:40
Jak nie ma na przelaczniku obiegu wewnetrznego to wiadomo ze bez klimowiec.

Obiecałem sobie, że mój następny samochodzik będzie miał klimę, a także takim moim cichym marzeniem o komforcie majaczy ciągle automatyczna skrzynia biegów. Ale pożyjemy, zobaczymy.

jarek22
14-08-2005, 08:24
dzieki wielki chlopaki mieliscie racje filtr frzeciw pylowy byl tak zapchany ze nie puszczal wogole powietrza wymienilem i jak reka odjoł jeszcze raz wielkie dzieki za podpowiedz :banan: :beer: