PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Mondeo 1.8 zetec + stag 300 + sonda lambda pytanie pil



gruberek
29-07-2008, 12:36
Witajcie
Okazało się że w mojej nowej instalacji gazowej instalator wogóle nie podłączył sondy lambda mówiąć że wziął dane z czegoś innego i wogóle.
Teraz rodzi się pytanie:
-> sam sę podłączyc sonde? tylko jaki kabel (kolor? oznaczenie? jak go znaleść) w stag 300 odpowiada temu który należy podłączyć do sondy? (sonda 100% nowa działa)
-> czy może być nie podłączona sonda do stag 300? co na tym trace?


Mam dosyć pseudo gwarancji która sprowadza się do tego że z czym bym nie przyjechał to wszystko dla nich jest super i ok i mam se jechać. Auto wogóle nie ciągneło i dławioło się i było okey heh

LaBobas
03-08-2008, 21:03
wez schemat i poaptrz jakie kable ,gdzie ida.Sonda to podstawa w sekwencji jak i przeplywomierz.W II generacji przeplywka w zasadzie nic nie daje,ale w sekwencji wszystko ma znaczenie.Niech boleg glupot nie opowiada.Bierz go za fraki i ma podlaczyc.Jak nie to powiedz mu,zeby oddawal kase i zabieral instalke.POszukaj w necie o stagu 300 i jegopodlaczeniach,druknij gosciowi i jedz do niego,rzuc mu na pysk i krzycz ile wlezie:))

sztywny
04-08-2008, 19:22
W IV gen sonda lambda nie musi być podłączona. Podłączenie służy tylko do celów diagnostycznych. Możesz podłączyć, a będzie Ci łatwiej widzieć co się dzieje. Kabelek do którego możesz podłąćzyć to czarny, który wychodzi od sondy lambda.

LaBobas
05-08-2008, 12:09
To z czego komp gazowy bierze dane?Kolega ma sekwencje z tego co zrozumialem i z tego co wiem to lambda powinna byc podlaczona.To w II generacji juz ma byc podlaczona,a w sekwencji nie?

sztywny
05-08-2008, 22:22
To z czego komp gazowy bierze dane?Kolega ma sekwencje z tego co zrozumialem i z tego co wiem to lambda powinna byc podlaczona.To w II generacji juz ma byc podlaczona,a w sekwencji nie?

W II gen musi być podłączona. W IV gen ECU noPB steruje gazem :) . W tym przypadku podłączenie sondy lambda służy do celów diagnostycznych.