PDA

Zobacz pełną wersję : VSI Prins - czy warto zainstalować ?



krzysztofj
10-08-2005, 14:27
Mam zamiar zamontować instalację gazową z sekwencyjnym wtryskiem do mojego MK II z automatyczną skrzynią biegów. Czy holenderska instalacja VSI Prins z japońskimi wtryskiwaczami Keihin będzie dobrym wyborem ?
Proszę o odpowiedzi o zużyciu gazu w tej instalacji, spadku mocy, ewentualnych problemach, doświadczeniu, współpracy z automatyczną skrzynią biegów.
Jaki może być aktualny koszt założenia takiej instalacji ?

RWalentynowicz
10-08-2005, 15:13
Mam zamiar zamontować instalację gazową z sekwencyjnym wtryskiem do mojego MK II z automatyczną skrzynią biegów. Czy holenderska instalacja VSI Prins z japońskimi wtryskiwaczami Keihin będzie dobrym wyborem ?
Proszę o odpowiedzi o zużyciu gazu w tej instalacji, spadku mocy, ewentualnych problemach, doświadczeniu, współpracy z automatyczną skrzynią biegów.
Jaki może być aktualny koszt założenia takiej instalacji ?

Powiem tylko tyle; moje następne auto będzie właśnie jeździło na tej instalacji.

pdolar
10-08-2005, 23:35
Czy holenderska instalacja VSI Prins z japońskimi wtryskiwaczami Keihin będzie dobrym wyborem ?
Proszę o odpowiedzi o zużyciu gazu w tej instalacji, spadku mocy, ewentualnych problemach, doświadczeniu, współpracy z automatyczną skrzynią biegów.
Jaki może być aktualny koszt założenia takiej instalacji ?

Uzywam takiej instalacji ponad 18 miesiecy i jestem zadowolony po za kilkoma hmmm... chorobami wieku dzieciecego (przy niskich temperaturach blokowala sie instalacja, po zmianie softu kontrolera ustapily, nowe versje juz tego bledu nie maja)

- zuzycie gazu - 14.28/100 litra srednio dokladne dane umieszcze na stronie, wkrotce juz mam nadzieje; glownie jezdze w miescie
- w trasie potrafi spalic 10,8 w Bieszczadach :) 80km/h
- na A4 16l/100 :D
- na gazie 215km/h (benzyna 225) wg wskazan licznika jak widac spadek mocy jest ale tylko przy takiej predkosci
- w zasadzie niezauwazalne przejescie z gazu na benzyne i odwrotnie, przelacza sie zaleznie od temperatury po przejechaniu 1km + odpalenie + wyjazd z garazu+ zamkniecie garazu
- raz w miesiacu kupuje 10-15 litrow benzyny
- warto miec dobre swiece (ostatnio zmienilem szczeline na .8 mm ) i kable(te chyba mam nie najlepsze): pojawiaja sie drgania jesli cos jest nie tak (1500obr/min 5 bieg 40km/h szerpniecia byly po zmianie szczeliny na cieplym silniku juz nie ma)
- zepsul mi sie ... nie nie tak: dziala wadliwie wskaznik gazu nie pokazuje maxa, znaczy wskazuje czasem...
+ reszta prawd o gazie

ile kosztuje ? to zalezy dla V6 troche wiecej :/

mareckis
14-08-2005, 12:02
Mam zamiar zamontować instalację gazową z sekwencyjnym wtryskiem do mojego MK II z automatyczną skrzynią biegów. Czy holenderska instalacja VSI Prins z japońskimi wtryskiwaczami Keihin będzie dobrym wyborem ?
Proszę o odpowiedzi o zużyciu gazu w tej instalacji, spadku mocy, ewentualnych problemach, doświadczeniu, współpracy z automatyczną skrzynią biegów.
Jaki może być aktualny koszt założenia takiej instalacji ?

Bardzo dobra, ale dość droga. Jesli masz na nią kaskę, to już tylko wystarczy poszukać solidnego warsztatu montującego lpg.

pingwin
18-08-2005, 14:59
Mam od ponad roku (ponad 22kkm) i jestem zadowolony. Na gwarancji musialem wymienic komputer bo nie wylaczal czasem instalki po wylaczeniu zaplonu i doil aku. Poza tym, super.

Dzisiaj wymienialem kable i swiece, bo lekko szarpalo na niskich obrotach. Juz jest ok.

Przelacza mi szybko (szybciej jak auto stoi chwilke po odpaleniu, doslownie po minucie stania).

Ze skrzynia sie nie kluci, ale inaczej pracuje (pozniejszy kick - down) ponoc tak jest we wszystkich autach z automatami, ale mi mechanior nie potrafil powiedziec dlaczego.

Spadek mocy - niezauwazalny przy V6.

W ASO pochwalili, ze dobrze podlaczona i tylko blad lambdy wyskakuje na komputerze (ponoc wszystkie instalki daja taki objaw).

Spalanie - trasa ok 11 - 12, miasto 15 - 16.

Wiecej grzechow nie pamietam... :)

Pozdrawiam,
pInGwIn

krzysztofj
19-08-2005, 08:50
Zdecydowałem się na założenie instalacji VSI Prins. W ponieddziałek 22.08 odbędzie się montaż. Wrażenia po zamontowaniu LPG opiszę później.
Mam jeszcze pytanie do Pingwina: "Gdzie masz umiejscowiony przełącznik gaz/benzyna, jaki on ma kształt i wielkość i czy posiada wskaźnik poziomu gazu ?"
Skąd wiesz dokładnie kiedy automatyczna skrzynia przechodzi na kick - down ?

pingwin
19-08-2005, 08:56
Posiada wskaznik poziomu (ale raczej baaaardzo orientacyjny - 4 diodki + rezerwa, przy toroitalnym zbiorniku nie jest dokladny), jest wielkosci jakies 2cmx2cmX1cm (SxWxD). Wskaznik jest w jednej obudowie z przyciskiem. Jest tam jeszcze bursztynowa dioda, ktora jak swieci blado oznacza ze jedziesz na benie z wlasnej woli, a jak mocno, to ze jedzie na benzynie bo na gazie jeszcze nie moze (np. za zimny silnik, jakis blad).

Ja to mam zamontowane po prawej stronie kierownicy, kolo sterowania lusterkami. Dobre miesjce, ale jesli caly czas sie patrzysz na poziom (a gwarantuje ze przez pierwsze 3 miesiace bedziesz to robic non stop :) ) to troche odwraca uwage od drogi.

pingwin
19-08-2005, 08:58
Skąd wiesz dokładnie kiedy automatyczna skrzynia przechodzi na kick - down ?

Kiedy po wcisnieciu gwaltowniej pedalu nastepuje redukcja. Jak jezdzilem na PB, to nastepowalo to przy mniejszym depnieciu. Przy LPG musze wdusic bardziej zdecydowanie albo uzyc przycisku O/D OFF. Nie jest to uciazliwe, po ptostu taka uroda. Dlaczego tak sie dzieje, nie mam pojecia (gazownicy tez nie mieli).

Pozdrawiam,
pInGwIn

krzysztofj
19-08-2005, 09:11
Kiedy po wcisnieciu gwaltowniej pedalu nastepuje redukcja. Jak jezdzilem na PB, to nastepowalo to przy mniejszym depnieciu. Przy LPG musze wdusic bardziej zdecydowanie albo uzyc przycisku O/D OFF. Nie jest to uciazliwe, po ptostu taka uroda. Dlaczego tak sie dzieje, nie mam pojecia (gazownicy tez nie mieli).

Pozdrawiam,
pInGwIn

OK. Zwrócę na to uwagę po zainstalowaniu LPG.
A czy orientujesz się może kiedy następuje moment zblokowania automatycznej skrzyni biegów, czyli brak uślizgu na sprzęgle hydrokinetycznym ?

pingwin
19-08-2005, 09:30
Ale w jakim sensie "kiedy"? Czuje to ze juz obroty sie zgadzaja z predkoscia, ale nie potrafie opisac tego momentu.

U mnie nastepuje to przy 60km/h - ok. 1300rpm przy spokojnym obchodzeniem sie z pedalem gazu. Potem juz obroty rosna proporcjonalnie do predkosci. Czaszem zauwazam ten moment, bo obroty mimo wcisnietego gazu nagle troche spadaja (200 - 300rpm) i od tego momentu juz ida zgodnie z predkoscia. Ale zazwyczaj jest to na tyle plynne, ze nawet tego nie czuje.

Pozdrawiam!

krzysztofj
19-08-2005, 11:41
Ale w jakim sensie "kiedy"? Czuje to ze juz obroty sie zgadzaja z predkoscia, ale nie potrafie opisac tego momentu.

U mnie nastepuje to przy 60km/h - ok. 1300rpm przy spokojnym obchodzeniem sie z pedalem gazu. Potem juz obroty rosna proporcjonalnie do predkosci. Czaszem zauwazam ten moment, bo obroty mimo wcisnietego gazu nagle troche spadaja (200 - 300rpm) i od tego momentu juz ida zgodnie z predkoscia. Ale zazwyczaj jest to na tyle plynne, ze nawet tego nie czuje.

Pozdrawiam!
Tak zapytałem, ponieważ zauważyłem u mnie, że występują takie momenty, że obroty rosną nieproporcjonalnie do prędkości, np. podczas wyprzedzania: następuję kick-down z 4 na 3 bieg (lub ręcznie poprzez O/D OFF), wciskam mocniej pedał gazu, obroty rosną, a prędkość nie za bardzo. Czasami nastąpi kolejny kick - down na 2 bieg. Są to momenty, że wyczuwa się uślizg na sprzęgle, ale póżniej prędkość wzrasta już proporcjonalnie do obrotów.

pingwin
19-08-2005, 12:01
A zdarza sie, ze mryga Ci kontrolka nadbiegu? U mnie tez czasem obroty spadaja, a samochod przyspiesza (!!!) :), ale to norma. Jesli ten uslizg jest mocno wyczuwalny, to moze oznaczac poczatek konca konwertera. U mnie, w szczytowym momencie uslizgi byly takie, ze nawet Clio nie moglem wyciac, a mimo to tryb awaryjny sie nie wlaczal.

Nie chce Cie straszyc, bo z automatem to czasem ciezko wyczuc jak to jest z tymi uslizgami, ale zwroc na to uwage.

Pozdrawiam!

krzysztofj
19-08-2005, 12:43
W dotychczasowej eksploatacji kontrolka nadbiegu nie mrugała nigdy. Podczas ruszania, nawet gwałtownego - uślizgu się nie wyczuwa. Auto startuje "jak rakieta". Jedynie czasami, tak jak pisałem wcześniej na 3 biegu po kick - down'ie delikatny uślizg można wyczuć po mocniejszym wciśnięciu pedału gazu, ale tylko przez moment.
Mam tylko nadzieję, że to nie jest początek awarii konwertera. Będę na to zwracał uwagę. Póki co jak na razie przestanę sie tym przejmować, bo mnie zaraz głowa rozboli.

pingwin
19-08-2005, 14:10
Z tego co piszesz, mozesz spac spokojny o swoj konwerter :)

RJaniak
21-08-2005, 13:16
Witam
Czytając wasze posty doszedłem do wniosku, że warto zainwestować w Prinsa do mojego ST200. Mam tylko pytanie jak jest z przekładką takiej instalki do innego samochodu na wypadek sprzedaży tego. W jednym warsztacie powiedzieli, że wszystko OK zapłacę tylko za przekładkę a w innym, że jest to niemożliwe bo przepisy i coś tam jeszcze.
Jest ktoś na forum z taką bryką jak moja i z LPG?

kerid
21-08-2005, 13:30
Witam
Czytając wasze posty doszedłem do wniosku, że warto zainwestować w Prinsa do mojego ST200. Mam tylko pytanie jak jest z przekładką takiej instalki do innego samochodu na wypadek sprzedaży tego. W jednym warsztacie powiedzieli, że wszystko OK zapłacę tylko za przekładkę a w innym, że jest to niemożliwe bo przepisy i coś tam jeszcze.
Jest ktoś na forum z taką bryką jak moja i z LPG?

Przekładka jest możliwa (czego nie da się zrobić :)) )ale to są koszta i nie każdy warsztat się tego podejmie, lepiej założyć nową na gwarancji :metal


P.S. Pierwszy post a gdzie przywitanie? :satan: