PDA

Zobacz pełną wersję : białe tarcze zegarów w mondeo



Lonia
10-08-2005, 15:22
czy ktoś z Was zmieniał tarcze w swoim mondim
teoretycznie wiem jak to zrobić tylko nie rozumien jak można zdjąć wskazówki z zegarów i je potem założyć tak żeby było dobrze i żeby licznik nie przekłamywał
może ktoś to robił?

m3hoo
10-08-2005, 15:32
Z reguły wskazówki zdejmuje się podgrzewając je. Niestety, ich późniejsze ustawienie jest dosyć trudne, ale sporo firm tuningowych się tego podejmuje.

Lonia
10-08-2005, 16:12
no właśnie kumplowi kiedyś taka "firma" założyła białe tarcze to miał o jakieś 20km/h auto szybsze
może jest jakaś inna metoda bez ściągania wskazówek?

m3hoo
10-08-2005, 16:42
no właśnie kumplowi kiedyś taka "firma" założyła białe tarcze to miał o jakieś 20km/h auto szybsze
może jest jakaś inna metoda bez ściągania wskazówek?
Bez ściągania wskazówek to się nie da. Chyba, że chcesz ciąć tarczę (tę białą), ale po takiej operacji efekt może być mizerny (jeśli nie gorszy :) ). Chyba, że w MDO wskazówki są jakoś wpinane, ale nie sądzę.

Oktan
10-08-2005, 16:49
no właśnie - mnie też kusi zamontować inne tarcze, brak mi tylko fachmana który to zrobi tak jak należy aby właśnie nie było błędnych wskazań - podbno niezła jazda z tą wymianą jest

Graluu
10-08-2005, 17:20
trzebaby się złożyć na jakieś zegary z rozbitego i na nich może poćwiczyć na zlocie bo mnie to też interesuje :metal

waldemarz
10-08-2005, 18:29
Jesli chcecie to na zlocie wam pomoge zalozyc wskazowki bo przerabialem ten temat juz wielokrotnie. :metal :metal :metal

macias
10-08-2005, 22:46
witam
ja u siebie zakładałem białe cyferblaty :banan:
nie ma problemu ze zdjeciem wskazówek tylko trzeba powyjmować kołki które ograniczają wskazówki
wskazówek nie podgrzewałem tylko podwazałem mogę też udzielić pomocy jak by coś
pozdrawiam
macias

Graluu
11-08-2005, 01:27
Jesli chcecie to na zlocie wam pomoge zalozyc wskazowki bo przerabialem ten temat juz wielokrotnie. :metal :metal :metal

waldku - dopiero teraz o tym mówisz :banan: :banan:

m3hoo
11-08-2005, 09:43
nie ma problemu ze zdjeciem wskazówek tylko trzeba powyjmować kołki które ograniczają wskazówki
wskazówek nie podgrzewałem tylko podwazałem
Ja właśnie znalazłem artykuł na stronie czeskiego klubu MDO, w którym jest opisane co i jak ( http://mtw.fordclubs.org/article.php?article=100&rubrik=1 ). Tam też jest o podważaniu, ale o jakichś kołkach nie mogłem się nic doczytać. Nowe tarcze i fajne podświetlenie wygląda klawo, ale wolałbym, aby robił to ze mną ktoś doświadczony :)
Czy po wpięciu wskazówki były na tej samej pozycji, co przed wypinaniem?

Oktan
14-08-2005, 12:11
waldku - dopiero teraz o tym mówisz :banan: :banan:

właśnie -> :getsome: cicha woda się znalazł :)

waldemarz
14-08-2005, 13:19
nie ma problemu ze zdjeciem wskazówek tylko trzeba powyjmować kołki które ograniczają wskazówki
wskazówek nie podgrzewałem tylko podwazałem
Ja właśnie znalazłem artykuł na stronie czeskiego klubu MDO, w którym jest opisane co i jak ( http://mtw.fordclubs.org/article.php?article=100&rubrik=1 ). Tam też jest o podważaniu, ale o jakichś kołkach nie mogłem się nic doczytać. Nowe tarcze i fajne podświetlenie wygląda klawo, ale wolałbym, aby robił to ze mną ktoś doświadczony :)
Czy po wpięciu wskazówki były na tej samej pozycji, co przed wypinaniem? Nic nie trzeba podgrzewac, poprostu delikatnie sie nozykiem podwaza wskazowke, tylko tak delikatnie aby nie skrzywic iglicy(poprostu tak trzeba sie z tym obchodzic jak :ass: niemowlecia). Jesli chodzi o bolec to poprostu tez trzeba go zdjac i po zalozeniu spowrotem nowej tarczy wklada sie bolec i potem wklda sie wskazowke tak aby ona byla rowno na poziomie zerowym. Poprostu czubek wskazowki opiera sie na bolcu i wciska sie wskazowke w iglice. Wskazowka aby dobrze pokazywala musi byc dobrze ustawiona. Jakby ktos mial problemy to na zlocie pomoge poprawic. :metal :metal :metal Jas naprawde nic nie ukrywam, potrzeba pomocy prosze bardzo zawsze jestem dostepny na Ochocie.

macias
14-08-2005, 21:54
witam
Waldemarz nie masz razji do końca bo najpierw trzeba zdjąć bolce wtedy wskazówki idą deczko pod bolec zaznaczasz ich układ i dopiero zdejmujesz jak zrobisz tak jak możiłeś wtedy cyferblaty kłamą :banan: i :ass: ja sprawdzałem swoje z radarem i jest ok :metal
pozdrawiam
macias

Pacco
20-12-2010, 17:43
Wie ktoś gdzie moge dostac takie tarcze ? oraz skad ten ktos ma takie wskazowki ? http://www.mm.pl/~aroaro/do%20ogloszen/ramki%20mondeo/mondeoo%203%20kopia.jpg

matrix27
20-12-2010, 18:23
np tutaj :

http://moto.allegro.pl/moman-indiglo-ford-mondeo-mk1-i-mk2-i1371031870.html

Fred.X
20-12-2010, 19:18
Tak wygląda u mnie w nocy :
http://img688.imageshack.us/img688/368/025hj.jpg (http://img688.imageshack.us/i/025hj.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
tu masz wszystko
http://moman.pl/

Dodano po 37 sek.:

http://moman.pl/index.php?a=opis&k=18&id=69

Gebar
20-12-2010, 19:47
Fred,
a Ty jak sobie poradziłeś z ustawieniem wskazówek w odpowiednie miejsce?

Lancelot
20-12-2010, 20:34
Nie poświetlone wyglądają lepiej niż podświetlone a szkoda.

Gebar
20-12-2010, 22:52
Nie poświetlone wyglądają lepiej niż podświetlone a szkoda.
Kwestia gustu, mi osobiście indiglo bardzo się podobają..

Fred.X
20-12-2010, 22:59
Fred,
a Ty jak sobie poradziłeś z ustawieniem wskazówek w odpowiednie miejsce?
poszukaj , gdzieś opisywałem na forum ... :bigok:

Dodano po 24 sek.:


Nie poświetlone wyglądają lepiej niż podświetlone a szkoda.widziałeś na żywo ??? :bajer:

Dodano po 24 sek.:

Pogadaj z tymi co widzieli ...

CJ_New
20-12-2010, 23:10
Co do podważania wskazówek to odradzam. Można uszkodzić licznik jeśli się nie uda jej podważyć tak by zeszła z tego bolca na którym jest osadzona. W Daewoo i VW jedyną bezpieczną metodą na zdjęcie i założenie wskazówek jest ich "ukręcanie"
1. Odginamy wskazówkę maksymalnie do końca aż poczujemy opór i zaznaczamy jej położenie
2. Przekładamy ją delikatnie przez bolec który ją podpiera i sprawdzamy maksymalne jej wychylenie w dół w ten sam sposób jak robiliśmy to w drugą stronę i zaznaczamy miejsce
3. Kręcimy wskazówką przeciwnie do ruchu wskazówek zegara pokonując opór tak by "zluzować" jej osadzenie na bolcu na którym jest osadzona i kręcąc cały czas pociągamy lekko do siebie aż w końcu zejdzie
4. Podmieniamy tarcze
5. Zakładamy wskazówkę tak jak zaznaczyliśmy na maksymalnym wstecznym wychyleniu i sprawdzamy po jej założeniu czy jej maksymalne końcowe wychylenie jest takie samo, jeśli tak to zegary są skalibrowane i nie będzie przekłamywań :)
UWAGA: Nie próbowałem tego z zegarami od Forda, więc nie wiem czy działa to tak samo jak w wyżej wymienionych przeze mnie markach samochodów. Gdyby ktoś posiadał wiedzę na ten temat i próbował tego sposobu w Fordzie proszę o info ;)

Fred.X
20-12-2010, 23:17
Co do podważania wskazówek to odradzam. Można uszkodzić licznik jeśli się nie uda jej podważyć tak by zeszła z tego bolca na którym jest osadzona. W Daewoo i VW jedyną bezpieczną metodą na zdjęcie i założenie wskazówek jest ich "ukręcanie"
1. Odginamy wskazówkę maksymalnie do końca aż poczujemy opór i zaznaczamy jej położenie
2. Przekładamy ją delikatnie przez bolec który ją podpiera i sprawdzamy maksymalne jej wychylenie w dół w ten sam sposób jak robiliśmy to w drugą stronę i zaznaczamy miejsce
3. Kręcimy wskazówką przeciwnie do ruchu wskazówek zegara pokonując opór tak by "zluzować" jej osadzenie na bolcu na którym jest osadzona i kręcąc cały czas pociągamy lekko do siebie aż w końcu zejdzie
4. Podmieniamy tarcze
5. Zakładamy wskazówkę tak jak zaznaczyliśmy na maksymalnym wstecznym wychyleniu i sprawdzamy po jej założeniu czy jej maksymalne końcowe wychylenie jest takie samo, jeśli tak to zegary są skalibrowane i nie będzie przekłamywań :)
UWAGA: Nie próbowałem tego z zegarami od Forda, więc nie wiem czy działa to tak samo jak w wyżej wymienionych przeze mnie markach samochodów. Gdyby ktoś posiadał wiedzę na ten temat i próbował tego sposobu w Fordzie proszę o info ;)hmm coś nie tak
1. wyjąć bolce podtrzymujące wskazówki i pozwalamy im swobodnie opaść
2. zaznaczamy na przedłużeniu kreską opadnięcie wskazówki
3. podważając widelcem w miejscu mocowania ściągamy wskazówki
4. wymieniamy tarcze
5. zakładamy wskazówki tak jak zaznaczyliśmy
6. zakładamy bolce
7. cieszymy się nowym wyglądem
:beer:

Dodano po 2 min.:

przed założeniem obudowy zegarów proponuję sprawdzić działanie zegarów i ewentualnie poprawić ustawienie obrotów i prędkościomierza(sprawdzić z GPS) , temp i paliwo zaznaczyć tak jak stoją i potem tak założyć ...

CJ_New
20-12-2010, 23:19
wyjąć bolce podtrzymujące wskazówki

jeśli się da to jak najbardziej, w niektórych markach bolce są na stałe ;)



podważając widelcem w miejscu mocowania ściągamy wskazówki
metodą na widelec masz 50% szans na "uwalenie" zegarów (sprawdzone przez wieeeeele osób, w tym przeze mnie w w moim przypadku w Daewoo) - metoda którą opisałem w 100% jest bezpieczna w przypadku aut marek o których pisałem, podejrzewam że w przypadku Forda też (dorwię jakiś licznik od anglika i przetestuję)

Fred.X
20-12-2010, 23:21
hmm kolego wiem co piszę , proszę Cię ...

Dodano po 1 min.:

jakbym tego nie robił , to bym nie pisał...

Pacco
20-12-2010, 23:32
eh szkoda ze te tarcze idiglo nie mozna kupic samych nie podswietlanych, bo bardziej mi sie podobaja nie podswietlane.No nic bede szukał dalej innnych :)

CJ_New
20-12-2010, 23:37
wiem co piszę

Ja też ;) jakbym nie uwalił sam tą metodą zegarów, jakbym się nie oczytał na forach postów wściekłych użytkowników, którzy rozwalili zegary metodą "na widelec", to bym nie pisał :) Zastrzegałem od początku że nie wiem jak to jest Fordzie i że to sprawdzę, może firma luźno osadza wskazówki na bolcach, może ci się udawało, może akurat w Mondeo to się sprawdza, jednakże w przeważającej liczbie liczników wśród różnych marek jeśli się nie uda, silniczki pójdą się kochać :)

Fortis
21-12-2010, 00:12
Ja normalnie zdejmowałem wskazówki z zegarów z mkIII do MKI i wszystko łatwo poszło ale i tak ostatecznie wróciłem do oryginalnych

Colorado30
21-12-2010, 06:48
:) prosta sprawa panowie troche zdolnosci manualnych i nie robcie z tego afery, rozbieralem kazdy model mk1,mk2,mk3 prosto jak drut, no i oczywiscie zgadzam sie z kolega Fred.X a co do indiglo sa ekstra tylko ta ich cena jest straszna :) a zalozenie wskazowek to najlepiej podpiac na pol rozebrany zegar na miejsce przekrecic kluczyk i poczekac az sie ulozy i wtedy pozakladac wskazowki oczywiscie pamietajac ile bylo paliwa reszta na zero i temperatura jak auto ziemne i po sprawie

Lancelot
21-12-2010, 08:49
widziałeś na żywo ???
niestety nie.



Pogadaj z tymi co widzieli ...
ocenię jak sam zobaczę je świecące, gusta są różne.

Gebar
21-12-2010, 22:50
Fakt jest faktem, na żywo indiglo wyglądają jeszcze lepiej :)