PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] sciagnieta skrzynia-co sprawdzic i co wymienic???



Damiano
05-08-2008, 09:05
Koledzy mam skrzynie biegow sciagnieta. zanim ja zaloze co moge jeszcze sprawdzic i wymienic?
kiedys czytalem na temat huczenia skrzyni. objaw mijal przy wcisnietym sprzegle. u mnie wlasnie cos takiego jest. ponoc jest jakies lozysko ktore mozna wymienic wlasnie przy sciaganiu skrzyni. poprawcie mnie jesli cos zle pisze :niewiem:

powodem wyciagania skrzyni jest przelozenie calego mechanizmu dajacego impuls do czujnika predkosci.

Netoper
05-08-2008, 09:24
To huczenie najczęściej łożysko przy wysprzęgliku powoduje.

CzarekJ
05-08-2008, 09:27
Pytanie - które łozysko ? :-)
A huczeć może każde,zarówno w skrzyni jak i przekładni głównej...to juz kompletna rozbiórka i weryfikacja poszczególnych łożysk.
Praktycznie remont skrzyni.

Damiano
05-08-2008, 09:33
kurde nie moge znalezc tego tematu. pamietam ze jest jakies lozysko ktore lubi sobie wlasnie tak huczec ale naprawiac to oplaca sie tylko przy sciaganiu skrzyni. nic o remoncie skrzyni nie pisalo. nie przeszkadza to w zaden sposob w jezdzie. tylko na postoju jak sie pusci sprzeglo to slychac wlasnie takie lekkie huczenie. ponoc te lozysko to grosze kosztuje. ale oplaca sie tylko jak trzeba sciagac skrzynie.

CzarekJ
05-08-2008, 09:49
Hmm.....próbował ktoś wymienić jakiekolwiek łożysko w skrzyni bez rozbiórki całości?
No może wałka sprzęgłowego....

Damiano
05-08-2008, 09:57
na 100% nie jest to lozysko w skrzyni biegow. tylko dostep do niego i jego wymiana uzalezniona jest od sciagniecia skrzyni. dzieki za podpowiedzi

LaBobas
05-08-2008, 11:10
Ale walek sprzeglowy nie chodzi caly czas?Chyba ,ze cos pomylilem:))

kreeecik
05-08-2008, 22:16
Chodzi o łożysko koła dwumasowego pomiędzy dwoma masami, jest pewnie wytarte i sypie opiłkami metalu, tutaj niestety całe koło dwumasowe musisz wymienić.

N2O
06-08-2008, 02:32
zapewne chodzi ci o łożysko oporowe..., rozwalone będzie szumieć gdy wciśniesz sprzęgło

kreeecik
06-08-2008, 10:31
U kolegi jest właśnie odwrotnie, tak wynika z opisu, więc stawiam na dwumasa.

Damiano
06-08-2008, 13:05
Koledzy wrocilem od mechaniora. wymienil mi lozysko podpory polosi, jakis uszczelniacz, i wysprzeglik bo wjednym lozysko strasznie latalo a w drugim byl plyn hamulcowy a to ponoc sa objawy sypiacego sie wysprzeglika.

GrzegorzD
06-08-2008, 13:14
w wysprzegliku zawsze jest plyn hamulcowy :helm:

kreeecik
06-08-2008, 13:45
:rotfl:
Do jakiego speca pojechałeś

GrzegorzD
06-08-2008, 13:46
:rotfl:
Do jakiego speca pojechałeś

to samo mi sie pytanie nasuwa :los2:

CzarekJ
06-08-2008, 17:09
Ale walek sprzeglowy nie chodzi caly czas?Chyba ,ze cos pomylilem:))
Ano chodzi....chyba że sprzęgło rozłaczone :)
kreeecik napisał:

Do jakiego speca pojechałeś


to samo mi sie pytanie nasuwa szczerbatylos
Jaka róznica?....Pyanie czy to działa i juz nie huczy?

Damiano
06-08-2008, 17:22
jezeli chodzi o speca to mam zaufanego i wiem ze mnie nie oszuka. widzialem te wysprzegliki, mechanik powiedzial ze moge jescze na nim jezdzic ale w ktoryms miejscu powinien byc suchy, a bym mokry od plynu. w UK dolewalem plynu hamulcowego i kazalem sprawdzic przewody hamulcowe. wszystko bylo OK. nie usmiecha mi sie za 150 fuli sciagac skrzynie i wymieniac tam wysprzeglik wiec wole to zrobic w kraju. dzieki za wszystkie sugestie :beer: