PDA

Zobacz pełną wersję : Kupuję MKII 2,0 GHIA 1998 i proszę o pomoc



adamzel
10-08-2005, 23:30
Witam
Mam okazję kupić Forda Mondeo kombi z 06.1998, benzyna 2,0L, GHIA, kupiony w polskim salonie, homologacja ciężarowa, cena to 14,500 pln. I mam kilka pytań do zauważonych ciekawostek w tym aucie:
- szyby mają różne roczniki: przednia 9, tylnia i wszystkie drzwi 8, szyby w bagażniku 7 - czy jest to normalka czy było bite itd? - blacharkę przeleciałem testerem lakieru z allegro (magnesik na sprężynce) i nic nie znalazłem,
- szyba przednia jest ogrzewana elektrycznie tylko do połowy - na szczęście to strona kierowcy czy można to jakoś naprawić?
- elektrycznie regulowana wysokość fotela - nie działa - silnik odzywa się tylko w górę ale nic się nie dzieje, w dół nawet nie buczy - czy jest to poważna (droga) usterka i jak można to naprawić?
- po zablokowaniu od wewnątrz drzwi klamką kierowcy - nie można tą samą odblokować drzwi - tylko klamką od strony pasażera - to normalka ?
- auto ma alarm - działa przy manualnym zamknięciu auta - nie działa na pilota - to tylko pilot czy centralka?
- auto ma homologację ciężarową (krata) - czy jest to jakiś problem? czy jako zwykły użytkownik muszę przerejestrować i ile to kosztuje?
- przebieg to 193 tys km - to dużo czy może być? - chcę założyć LPG
- jak wylistować zdarzenia w komputerze?

Andy
10-08-2005, 23:42
Kolego odpowiedzi na te pytania już padały na forum warto poszukać, a tak na szybko to:szyba rok młodsza od auta to dość dziwne zjawisko no chyba że była wymieniana, co do ogrzewania to jeśli przepalony jest drucik w szybie naprawić się nie da ale należy sprawdzić styki w złączach, w fotelu prawdopodobnie posypała się plastilowa zębatka (czy cosik takiego o tym też było na forum). Co do klamki to nie jest normalne powinno dać się odblokować, co do kratki zależy na ile osób auto było zarejestrowane a przy zmianie na osobowe obowiązkowy przegląd w uprawnionej stacji (z zarejestrowanym autem na ciężarowe mogą być problemy na granicach, kolejka dla ciężarowych, choć z tym już sobie chyba dali luz). Jeśli chodzi o przebieg to zależy od eksploatacj auta a o gazie nie mam pojęcia :)
Pozdrawiam.

waldemarz
10-08-2005, 23:53
Na granicach dali sobie luz, bo nie ma juz granic, ale mozesz trafic na urodzonego policjanta i jak bedziesz smigal 110 a on cie zatrzyma to wlepi ci mandat za szybka jazde pojazdem ciezarowym. Tak juz sie zdarzalo na trasach, a wszczegolnosci na drogach UE, poniewaz w dowodzie masz zapiske pojazd ciezarowy. Lepiej miec kratke ale bez homologacji. :))

LaBobas
11-08-2005, 00:07
Witam
Mam okazję kupić Forda Mondeo kombi z 06.1998, benzyna 2,0L, GHIA, kupiony w polskim salonie, homologacja ciężarowa, cena to 14,500 pln. I mam kilka pytań do zauważonych ciekawostek w tym aucie:
- szyby mają różne roczniki: przednia 9, tylnia i wszystkie drzwi 8, szyby w bagażniku 7 - czy jest to normalka czy było bite itd? - blacharkę przeleciałem testerem lakieru z allegro (magnesik na sprężynce) i nic nie znalazłem,
- szyba przednia jest ogrzewana elektrycznie tylko do połowy - na szczęście to strona kierowcy czy można to jakoś naprawić?
- elektrycznie regulowana wysokość fotela - nie działa - silnik odzywa się tylko w górę ale nic się nie dzieje, w dół nawet nie buczy - czy jest to poważna (droga) usterka i jak można to naprawić?
- po zablokowaniu od wewnątrz drzwi klamką kierowcy - nie można tą samą odblokować drzwi - tylko klamką od strony pasażera - to normalka ?
- auto ma alarm - działa przy manualnym zamknięciu auta - nie działa na pilota - to tylko pilot czy centralka?
- auto ma homologację ciężarową (krata) - czy jest to jakiś problem? czy jako zwykły użytkownik muszę przerejestrować i ile to kosztuje?
- przebieg to 193 tys km - to dużo czy może być? - chcę założyć LPG
- jak wylistować zdarzenia w komputerze?Jezeli chodzi o zebatke to daj do mnie na priv bo ja tez chce zebatke a kolega z forum moze dorobic.Zbieram osoby chetne,koszt to jakos ok 80 zl plus koszty przesylki.Dorobione bedzie z metalu wiec pobedzie dlugo.Patent juz przetestowany przez wlasnie tego grupowicza.Co do gazu to ja mam II gen zrobilem ponad 5 tys na lpg i chodzi bez problemu.Trza dbac tylko o swiece i przewody.

Graluu
11-08-2005, 01:06
koledzy dobrze radzą - nic dodać nic ująć :metal

leslaw
11-08-2005, 04:07
nie wiem co to za tester,ale jesli szyby się nie zgadzają ,to najczęsciej bite :getsome:
nie daj boze z przodu i z tyłu :ass:

niełatwo auto kupić,lepiej nie napalaj się,tylko na zimno poszukuj najlepszej oferty
usterki nie są poważne,popatrz jeszcze kolumnę dokładnie,
i posłuchaj tylnych szczególnie lożysk(drogie rzeczy)

qrw003
11-08-2005, 10:37
Szyby wskazują na to że były wymieniane ( tył i przód),może tylko "kamień" a może bity. Obejżyj dobrze powłoke lakierniczą i jeżeli możesz to zobacz auto od spodu - jeżeli był powaznie uszkodzony to powinieneś znalezdż ślady naprawy. Sam niedawno to przerabiałem jak przymieżałem się do kupna. Mósisz uważać i za bardzo sie nie napalaj jest wieleofert "bezwypadkowych i w idealnym stanie" o po dokładnym sprawdzeniu wyglądato trochę inaczej.
Klamka powinna odblokowywać drzwi. W fotelu pewnie zębatka - problem już był na forum i jak wyżej ktoś napisał można tu na formum dorobić metalowa
Szyba - tak jak ktoś napisał sprawdż styki , a jak przepalone włókno w szybie to do wymiany.
Przebiegiem się za bardzo nie przejmuj - to co jest na liczniku to żaden wykładnik, no chyba że gośc ma ks. serwisowa którą możesz psrawdzić.
Powodzenia

madbit2
11-08-2005, 11:15
- auto ma alarm - działa przy manualnym zamknięciu auta - nie działa na pilota - to tylko pilot czy centralka?



a jestes pewien że to jest alarm????


w jaki sposób on działa manualnie????


jak przekręcisz kluczyk w dzwiach za pierwszym razem to nie miga, a jak otworzysz zamek i go ponownie zamkniesz to mrugaja światła???

madbit2
11-08-2005, 11:16
Przebiegiem się za bardzo nie przejmuj - to co jest na liczniku to żaden wykładnik, no chyba że gośc ma ks. serwisowa którą możesz psrawdzić.
Powodzenia


Ksiązki serwisowe tez nie są żadnym wykładnikiem.

Też je już podrabiają

adamzel
11-08-2005, 11:43
gość kluczykiem załączył alarm z siedzącym moim bratem w środku, brat się trochę poruszał i włączyła się syrena

madbit2
11-08-2005, 11:44
aaaaaaa to przepraszam

Andy
11-08-2005, 11:55
Możesz mieć walniętą baterię w pilocie i dlatego uzbraja tylko w ten sposób, jeżeli nie aktywuje alarmu z pilota a zamki zamyka to może być nie tak coś innego. :(

numerek
11-08-2005, 13:00
nie chce ci źle doraddzić ale skoro zauwazyłes tyle usterek to znaczy że samochód było rozbierany bo wszystko naraz sie nie psuje zazwyczaj źle złozenie powoduje problemy
dlaczego był rozbierany ........to zagadka

ja osobiście bym odpuścił

wiem bo to przerabiałem .....było kilka małych usterak a po czasie wychodziły to większe /kosztowne tak że chyba nie awrto kupić i naprawiać
cena tez zwraca uwage
'99 GHIA za 14 500 zl ..............troche nie teges tak na mój gust powinna byc gdzieś 16 000-18 000 ................zastanów sie 15 razy zanim wręczysz gościowi kasę

aha i jeszcze jedno
jak był bity to widać to wyraźnie gdy obejżysz go w nocy
postaw go kilka metrów od latarni i oddal się na okło 10 m i popatrz z każdej strony
w ten sposob zobaczysz gdzie był walony
jak tak wygrałem flaszeczkę -zalozyłem się kolesiem że pokaże mu gdzie był łatany a że kolaę blacharz był pewien że zrobił autko idealnie :):)
nie da się naprawić auta po waleniu tak aby nie było widać !

adamzel
11-08-2005, 17:16
w Warszawie i tam powiedzieli że bardzo często stosują szyby ze starszym rocznikiem, i jak teraz wygląda atrakcyjność tego auta?

STraits
11-08-2005, 21:52
Szybami się nie przejmuj. Wystarczy że Ci gnój wybije szybe na parkingu, albo zleci kamień na przednią szybe. Ja wymieniałem 2 razy szybe z przodu przez to. Tylna szyba z rocznika o rok niższego to nic strasznego. Wystarczy odchylić sobie tapicerke z tyłu bagażnika i zobaczyć czy było prostowane, czy nie.

HEVA
11-08-2005, 23:55
blacharkę przeleciałem testerem lakieru z allegro (magnesik na sprężynce) i nic nie znalazłem

Elementy można wymienić na nowe i pomalować - wtedy magnes się nie przydaje. Przydaje się on tylko wtedy, gdy element był klepany, szpachlowany i lakierowany.

Nie zastanawiaj się za bardzo, czy był bity, czy nie był, tylko jedź na stację i się dowiesz jak na litanii. Niech polukają podłogę, łączenia, "jaśki" itd...

adamzel
12-08-2005, 01:48
uspokoił mnie i dziś zakupiłem to auto za 14.300 - zobaczymy co teraz :)
na stacji było znośnie

Kafar
12-08-2005, 09:14
uspokoił mnie i dziś zakupiłem to auto za 14.300 - zobaczymy co teraz :)
na stacji było znośnie

to powodzenia w uzytkowaniu i witamy w gronie :bigok: :beer: