PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] [MK1] ściana grodziowa



Edmund_Dantes
16-08-2008, 12:20
Witam

Mam pytanie którędy przebić się z komory silnika do wnętrza pojazdu
Założyłem alarmik i nie mogę podłaczyć syrenki . Ten otwór po lewej stronie ( od kierowcy) guma z 3 otworami pozwala wbić się jedynie na około 10 cm potem niestety jest opór Czy należy rozebrać podszybie po demontażu wycieraczek ??? .Wszystko fajnie działa tylko ta syrenka !!! Może Ktoś z Was przerabiał ten temat . Proszę o odpowiedź

Pozdrawiam
Edmund Dantes

Exodos
16-08-2008, 12:24
Bardzo prosto, przebijasz się tam gdzie idzie wiązka silnikowa do wiązki pod deskę w okolice skrzynki bezpieczników, spróbuj motywu ze starą anteną, wbijasz tam antenę, od wewnątrz przyklejasz taśmą izolacyjną kable i wyciągasz i masz kabelki gotowe :)

sebcio
17-08-2008, 00:43
rozbierz podszybie będzie wygodnie , no i będziesz miał pewność że czegoś nie uszkodzisz.

Edmund_Dantes
23-08-2008, 15:57
Witam

Podaję sposób który sam wypróbowałem .
Demontujemy plastik dolny pod kierownicą ( ten dolny ze złączem diagnostycznym 3 śrubki)
Wbijamy się ze stalowym drucikiem razem z linką podnoszenia maski ( wchodzi jak w masło )
Przeciągamy przewód ( uwaga by nie wciągnąć gumki która siedzi w ścianie grodziowej bo potem trudno ją wydłubać ) cała operacja trwała może 15 minut

Polecam tą metodę ( nie trzeba rozbierać bezpieczników w kabinie czy niszczyć wygłuszenia

Pozdrawiam
Edmund Dantes

RockFord
26-08-2008, 09:23
rozbierz podszybie będzie wygodnie , no i będziesz miał pewność że czegoś nie uszkodzisz.

Zdejmowałeś kiedyś deskę rozdzielczą? Wiesz ile z tym jest roboty? Ja wiem bo to robiłem i drugi raz nie chcę.

Exodos
26-08-2008, 19:33
rozbierz podszybie będzie wygodnie , no i będziesz miał pewność że czegoś nie uszkodzisz.

Zdejmowałeś kiedyś deskę rozdzielczą? Wiesz ile z tym jest roboty? Ja wiem bo to robiłem i drugi raz nie chcę.


30 minut i mam deskę na wierzchu :):) robiłem to z 10 jak nie z 20 razy :)

RockFord
28-08-2008, 00:43
To dlatego że robiłeś to 10 czy 20 razy :D Przyznaj się jednak ile czasu zajęło Ci to za pierwszym razem :D