PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Kąt wtrysku TD



tongo
17-08-2008, 23:26
Mam parę pytań ?
1.ustawiając na fasolkach w którą stronę popychamy pompę opóźniając ,a jak przyspieszamy kąt wtrysku?
2.kiedy pracuje korektor kąta wtrysku?(czy na jałowym /pod obciążeniem )
3.w jakim przypadku zły kąt wtrysku możne zaszkodzić silnikowi(opóźniony /przyspieszony)?
4.co daje regulacja potencjometru na pompie wtryskowej?

Wiem że pytam o zbyt wiele rzeczy, ale jeśli ktoś wie konkrety proszę o odpowiedź bo bardzo mnie to ciekawi.Za co z góry bardzo dziękuję
:pub:

Exodos
17-08-2008, 23:50
1. W MkII zbytnio nie przestawisz kąta wtrysku na pompie bo wtedy korektor go poprawi.
2. Korektor pracuje od momentu kiedy silnik jest odpalony
3. Może powypalać dziury w tłokach
4. Z tego co pamiętam to chyba pracę silniczka wolnych obrotów.

tongo
18-08-2008, 00:44
2.ale kiedy silnik klekota ?gdy jest ciepły i korektor np.padnięty lub odpięty to jest ok czy nie/

Exodos
18-08-2008, 00:49
nie jest ok, bo nie ma korekcji kąta.

tongo
18-08-2008, 00:58
pytam tak bo przeczytałem coś takiego iż na ciepłym silniku po odpięciu korektora silnik ma nie klekotać i tak zrobiłem(ustawiłem na fasolkach ze nie klekotał po odpięciu korektora),ale teraz wydaje mi się, że chodzi za twardo jest zrywniejszy fakt. Jak by mocniejszy ale głośniej chodzi i to mi się nie podoba ( chyba wrócę do wcześniejszych ustawień)

BS
18-08-2008, 14:23
silnik będzie tłukł na wolnych obrotach przy odpiętym korektorze -to praktycznie norma... nie ruszaj skoro działa prawidłowo...

tongo
18-08-2008, 14:31
Tak muszę wrócić do punktu wyjścia (ostatnio miałem ustawione na fasolkach po środku regulacji )
A jak ten kąt w tym Endura TD ustawiają fachowcy?

BS
18-08-2008, 14:39
A jak ten kąt w tym Endura TD ustawiają fachowcy

w teorii powinno się ustawić rozrząd i pompę na blokady, dodatkowo pompa ma znak na kole pasowym (przynajmniej moja), który powinien pokrywać się ze znakiem na pasku- pasek ma dwa znaki i oba powinny być na godzinie 12 po naciągnięciu paska i powinno się to pokrywać ze znakiem na kole pompy+koło ustawione na blokadach... a resztę robi korektor kąta wtrysku... pozostałę informacje niestety w katalogach branżowych...

Exodos
18-08-2008, 22:47
A jak ten kąt w tym Endura TD ustawiają fachowcy

w teorii powinno się ustawić rozrząd i pompę na blokady, dodatkowo pompa ma znak na kole pasowym (przynajmniej moja), który powinien pokrywać się ze znakiem na pasku- pasek ma dwa znaki i oba powinny być na godzinie 12 po naciągnięciu paska i powinno się to pokrywać ze znakiem na kole pompy+koło ustawione na blokadach... a resztę robi korektor kąta wtrysku... pozostałę informacje niestety w katalogach branżowych...


Co do ustawień rozrządu to polecam mój artykuł o wymianie rozrządu w MkII 1.8 TD.