PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Zablokowany tylny środkowy pas



maluman
20-08-2008, 13:56
Witam,

Mam problem z tylnym środkowym pasem trzypunktowym - jest zablokowany, nie mogę go rozwinąć. Czy jest na to jakiś sposób?

Dzięki z góry,
m.

jackuno
20-08-2008, 14:01
W mk2 pomagało mocne trzaśnięcie oparciem i jeśli dobrze pamiętam to ktoś ten patent (z pozytywnym skutkiem :) ) w mk3 też zastosował.

Kamlos
20-08-2008, 14:47
W mk2 pomagało mocne trzaśnięcie oparciem i jeśli dobrze pamiętam to ktoś ten patent (z pozytywnym skutkiem :) ) w mk3 też zastosował.
Dokładnie tak, w MkII oparcie musi być zatrzaśnięte, może w MkIII jest tak samo

Dziadzia
20-08-2008, 19:35
tydzień tomu to samo trzask i pomogło

wrozek
20-08-2008, 21:49
Ja trzaskałem i nic ... w końcu wziąłem klucz torx ( ne pamiętam rozmiaru), i przez otwór w siedzisku, w którym jest umieszczony pas odkręciłem jego mocowanie. Wystarczy, że pas złapie trochę luzu i się odblokowuje. Pas przykręciłem i już. Od tamtej pory środkowy pas jeździ cały czas zapięty. Tylko to było w MkII w nie wiem czy w Mk III jest dostęp do śruby mocującej pas.

mcmac
20-08-2008, 22:44
pas odblokujesz tylko na zatrzaśnietym oparciu,(ważny jest kąt)

GTomek
20-08-2008, 23:26
pas odblokujesz tylko na zatrzaśnietym oparciu,(ważny jest kąt)

tu zgadzam się ze swoim przedmówcą a odblokujesz go tylko wtedy ponieważ w mechaniźmie pasa jest kulka która odblokowywuje pas tylko wtedy kiedy jest on we właściwym położeniu

maluman
22-08-2008, 12:15
Dziękuję wszystkim za pomoc, trzaśnięcie kanapą pomogło.

m.

oirad66
23-08-2008, 21:02
nic nie skutkuje inne rady? mam problem od samego kupna trzyma dalej

basil
28-08-2008, 15:24
Mi też trzyma - ale dziś łupnę tak że wpadnę do kufra - bez młota o nie robota :los2:

sylwek1980
30-08-2008, 22:53
Ja dzisiaj łupałem i nic. Aż sąsiedzi patrzyli co to za wariat wali tym siedzeniem w samochodzie. Czy odkręcenie pasa i puszczenie go swobodnie coś da ???? Odblokuje się???

sylwek1980
02-09-2008, 21:09
No to sobie dzisiaj odkręciłem pas u podstawy (torx T45). Pas zamiast się poluźnić to mi się bardziej skrócił. Problem jest większy bo nie mogę go teraz przykręcić (jest za krótki) a jak wiadomo na jednym uchwycie z pasem środkowym jest zaczep dla pasa lewego skrajnego, więc pasażer siedzący za kierowcą nie zapnie się.

Teraz mam podwójny problem!

Dziadzia
03-09-2008, 11:02
No to sobie dzisiaj odkręciłem pas u podstawy (torx T45). Pas zamiast się poluźnić to mi się bardziej skrócił. Problem jest większy bo nie mogę go teraz przykręcić (jest za krótki) a jak wiadomo na jednym uchwycie z pasem środkowym jest zaczep dla pasa lewego skrajnego, więc pasażer siedzący za kierowcą nie zapnie się.

Teraz mam podwójny problem!

przecież podstawe(uchwyt)pasa możesz przykręcić na miejsce .środkowy mozesz się dostać po zdjęciu tapicerki z oparcia :smash: troche teges i musi puścić

sylwek1980
03-09-2008, 17:02
No podstawy nie moge przykręcić bo to jest jeden wspólny element z środkowym pasem. Jeżeli mi się skrócił pas to automatycznie zwiększyła mi się odległość podstawy od miejsca do którego była przykręcona.
Dzisiaj wieczorkiem powalczę jeszcze z oparciem bo coś chyba źle robiłem. Czytałem na innym forum, że trzeba tak mocną pier...ć, żeby schowały się te pomarańczowe przyciski.

szczerba
03-09-2008, 18:08
Witam,

Mam problem z tylnym środkowym pasem trzypunktowym - jest zablokowany, nie mogę go rozwinąć. Czy jest na to jakiś sposób?

Dzięki z góry,
m.



Przeczytaj ten artykuł (http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=30) .
Pozwoli Ci to zrozumieć jak działa blokada pasa (uniemożliwia rozciąganie gdy siedzenie nie jest zatrzaśnięte, lub samochód jest pochylony przodem w dół) i łatwiej będzie uruchomić "zwijadło".

sylwek1980
03-09-2008, 20:11
Ufffff. odblokował się skurkowaniec. Zaczep od oparcia miałem zawinięty taśmą izolacyjną po to żeby nie stukało i dlatego nie mogłem dobrze domknąć oparcia. Zdarłem tą taśmę pierdyknąłem oparciem, przycisk wyskoczył tak że schował się ten pomarańczowy kwadracik, w wyniku czego pas został odblokowany.

Pozdrawiam!!!

basil
18-09-2008, 09:39
ja łupnąłem i wskoczył :)

zibi
06-10-2008, 00:26
To u mnie znowu nie chce sie schowac skubaniec-chyba tez powale fotelem :D