PDA

Zobacz pełną wersję : Pierścień uszczelniający przepuszcza.



Krzych
12-08-2005, 09:18
Witam. Od pewnego czasu walczę z pierścieniem uszczelniającym pomiędzy kolektorem a resztą wydechu. Po wymianie pierścienia jest wszystko OK. Cicho nic nie przepuszcza a po miesiącu znowu samochód buczy na wyższych odrotach i jak ruszam rurą wydechową to rusza się na tym pierścieniu (na nowym zaraz po wymianie nie rusza się nic).
Mechanior poradził mi abym zdobył większy pierścień, bo może te miski się wyrobiły. Czy przyczyną może być np padnięta przednia poduszka trzymająca silnik ?? A może trochę mam zapchany wydech i spaliny mają zbyt duży opór ?? Samochód w sumie chodzi bez zarzutu więc wydech nie powinien być zapchany (katalizator już dawno pusty). Może ktoś z tym już walczył i udało mu się wygrać :banan: Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc.

andreas
12-08-2005, 09:57
stabilizujące silnik i skrzynię biegów. Ich uszkodzenie prowadzi do nadmiernych wibracji i to jest prawdopodobnie przyczyną twojego problemu :bigok:

Krzych
21-08-2005, 23:17
A czy można zmierzyć jakoś zużycie poduszek. U mnie na przedniej jak rozbujam dobrze samochód (tzn pcham go tył przód na 1 biegu) to amplituda jest około 2 do 3 cm. Jakichś nadzwyczajnych objawów zużycia nie ma może tak powinno być. Poszukam jeszcze może coś znajdę rozbiorę jeszcze raz to elastyczne mocowanie. Dzięki za podpowiedź poszukam czegoś też o tych poduszkach. :beer:

Krzych
26-08-2005, 14:40
Już się wyjaśniło po wymontowaniu wydechu okazało się że jedna ze sprężyn jest pęknięta. Wymieniłem już jest OK. :)

Henryk
27-08-2005, 16:22
Własnie...wymieniając pierścień uszczelniający dobrze jest wymienić od razu sprężyny na nowe.Jeżeli się tego nie zrobi to mogą być właśnie takie efekty.Krótkotrwała poprawa