PDA

Zobacz pełną wersję : [TD][MkI]Turbina i olej na tylnej klapie ??!!??



Mondeo18td
25-08-2008, 10:48
Witam!!

Oczywiście mam problem z moim mondkiem. Po wymianach membran boostera fajnie sie autko zbierało itd. ... do czasu. Na poczatku tracił trochę mocy, później przy nie nagrzanym silniku przy dodawaniu gazu słychac było dziwne wycie z turbiny a teraz juz całkowita klęska bo musze dolewać około litra oleju na 1000 kilometrów. Gdzies ten olej ucieka do tego stopnia że na tylnej klapie sa widoczne kropki, plamki od oleju. Silnik nie jest zbyt mocny,niby leci te 160 po ostrym deptaniu ale zdycha pod góre i pali około 10 litrów. Co proponujecie?? Dodam że wcześniej nie łykał duzo oleju. Od wymiany do wymiany co 10 tyś., nie musiałm dolewać ani kropli.

BS
25-08-2008, 10:52
odgłosy sugerują padakę turbiny ... zdjąć intercooler, wsadzić palucha w turbinę i pomerdać ośką ... jeżeli wyczujesz jakikolwiek luz albo zobaczysz tonę oleju (powtarzam tonę bo mokre to jest praktycznie każde turbo w mondeo) szukaj drugiego turbo bo remont raczej cenowo jest nieopłacalny-no chyba ze chcesz mieć na 100 % swoje i dobre ...

Mondeo18td
25-08-2008, 10:59
Chcę by jeździł jak należy. Wpakowałem w niego trochę i pokochałem ten cholerny samochód :fan: Zastanawiam się nad regeneracją turba ale tak jak napisałeś... pomerdam paluchem i sprawdze czy to na 100% to. Aha... za silnikiem na przegrodzie czołowej jest dużo syfu z oleju i to świeżego bo jeszcze cholernik błyszczy...

GrekuPL
25-08-2008, 11:18
a może któryś uszczelniacz walnął...mi po wyżej 3000 obrotów chlapał olejem na uszczelniaczu...i też lałem litry do auta...a teraz po naprawie jak ręką odjął...a to był uszczelniacz przy rozrządzie albo przy wale (nie pamiętam teraz) sprawdź turbo i będziesz wiedzieć...