PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Co lepiej zagra 6000CD ze wzmacaniczem czy Sony



octa
25-08-2008, 11:37
Witajcie

Zmeczylo mnie juz sluchanie 6000CD, bo jedyne co mozna o tym radiu powiedziec to to, ze gra, ale jak gra to juz inna para kaloszy. Dla mnie zasadnicza wada sa zbyt uwydatnione tony srednie, typowe dla sluchania glosu a nie muzyki. Bo na upartego przy lepszych glosnikach tony wysokie i niskie jeszcze dawaly by rade, ale coz z tego, jak podkreci sie glosniej radio, zeby je uslyszec to tony srednie wszystko przykrywaja i radio po prostu "ryczy" jak megafon na dworcu a nie gra..

Czytalem sporo watkow o wymianie na Sony, ale podobno sporo jest przy tym rzezby.

Zastanawiam sie wiec czy jezeli doloze jakis przyzwoity wzmacniacz do 6000CD (podobno mozna z niego wyprowadzic sygnal) to zagra to jakos lepiej? czy moze jednak zainwestowac w Sony i troche sie pobawic. Znalazlem cos takiego http://www.allegro.pl/item422608088_ford_sony_mp3_z_kodem_do_focusa_iitr ansita_polecam.html

Nie wiem czy wyprowadzenie sygnalu z 6000CD jest przed jego wzmacniaczem czy juz za, bo w tym momencie wydaje mi sie, ze jakosc dzwieku bedzie tak samo kiepska (nie przekonuje mnie tez podlaczanie przez adaptery po sygnale glosnikowym do wzmacniacza). Moze sie myle :niewiem:

Poradzcie cos :pad:

Palec
25-08-2008, 22:37
Witaj
Miałem do CD6000 podłączony wzmacniacz (Magnat RX44 i Hertz HSK165 na przodzie) i było trochę lepiej, ale żadna rewelacja :down: Zamieniłem radyjko na Alpine CDE9871r no i dopiero usłyszałem jak potrafi zagrać wzmacniacz i wspomniane głośniki.
Aha to radyjko z linku to jest do Focusa, kształt prostokąta, a do Mondeo ma kształt trapezu.

Alecki
28-08-2008, 18:30
Mam dokładnie takie same doświadczenie, jak Palec.
Na początku miałem wyprowadzone RCA z przedwzmacniacza 6000CD i niezły wzmak, co zaskutkowało poważną poprawą brzenia.
A podłączenie porządnego źródła (u mnie na początku także była Alpinka, a obecnie Kenwood) dało prawdziwą rewolucję. Aż byłem sam na siebie zły, że tak długo zwlekałem z wymianą 6000CD.

Pozdrawiajka,
Alek

octa
28-08-2008, 23:19
Dzieki za odpowiedzi :beer:

Sluchajcie mi nie chodzi o jakis super wypas. Jezeli jest to zauwazalna (slyszalna) poprawa brzmienia tzn slychac cale pasmo a nie ryk tonow srednich to dla mnie jest to akceptowalne. Nie chce tylko bezsensownie przyinwestowac.

W poprzednim aucie mialem separowane Magnaty BullPower 165 i Pioneera DEH2920, wiec zadna rewelacja, ale brzmialo godziwie (drzwi byly wytlumione)

Czy 6000CD z tymi glosnikami i wzmacniaczem zagra podobnie?

Alecki
29-08-2008, 21:02
Nie potrafię przewidzieć, jak to będzie grało :-( Nie znam ani tego Pioneera ani Magnatów BullPower.

Pozdrawiajka,
Alek

Palec
29-08-2008, 22:37
Dodam tyle, że jak głównie chodzi o pasmo :) to to akurat radio 6000CD ma mizerne. Słyszałem opinie, że w Mondku wystarczy zmienić radyjko na jakieś firmowe (lepsze etc.), zostając przy fabrycznych głośnikach, a będzie znaczna poprawa. Miałem kiedyś Fokę z Pioneer'em i fabrycznymi głośnikami i dawał ten zestaw radę. Potem zamieniłem głośniki na JBL GTO 8626 no i żałowałem wydanych pieniędzy;)