PDA

Zobacz pełną wersję : [Radio][Antena][Całość] no, to zaszalalem



SteelRat
02-09-2008, 00:10
jak w temacie, kolega mnie w koncu skutecznie namowil na montaz "sibi" i mam, Alana 48+ Multi i antenke helikalna, producenta nie znam. w trasie dzialalo to jakotako, ciut glosno na zewnatrz szumialo, co na utostradzie juz bylo nieciekawe, ale Mondi sama skutecznie to zagluszala :)

i tu sie pojawia pytanko... gdzie umieszczac antene? jest na magnesie, wyprowadzona przez tylna klape (liftback) starac sie dawac ja na srodku dachu jakos? czy moze byc przy krawedzi? czy musze jakos te antene zestroic? niby helikalnych nie trzeba?

2kes
02-09-2008, 09:11
Stawiaj na środku dachu- podobno wtedy jest najlepszy zasięg :metal2: ( ja tak stawiam i inaczej nie chce mieć) :hehe:

blant poet
02-09-2008, 12:04
Dużo zależy od anteny, jaka długa ? bo jak jakiś kikut to się cudu nie spodziewaj. Ja swoją mam na końcu dachu i jest ok, może i helikali się nie stroi (choć chyba niektóre się stroi), ale sprawdzić można.

Witam w gronie uzależnionych od cb :bigok:

SteelRat
02-09-2008, 22:37
hmm... dlugosc jak to helikal, chyba kolo 80cm, na srodku dachu... kurde, a co z kablem? same szumy strug powietrza bym juz mial :) ktos mi dzis powiedzial, ze najlepiej w 3/4 dlugosci dachu, w polowie jego szerokosci. miejsce ok, tylko ciezko tam szybko kabel ulozyc, bo odstep miedzy szyba a karoseria za maly.

MacieqZST
02-09-2008, 23:24
Z tego co wiem każdą antenę powinno się zestroić z autem, najlepsze miejsce to środek, ja zmieniłem na końcówkę dachu ponieważ kabel rysował lakier, i podklej sobie bezbarwną naklejkę pod magnes bo też są niespodzianki.
Pozdrawiam.