PDA

Zobacz pełną wersję : amory i sprężyny...przód i tył samemu dam radę wymienić czy?



GrekuPL
02-09-2008, 16:40
witam...pytanko jak w temacie :) dam radę sam wymienić amory i sprężyny sam czy nie ? co potrzebuję do wymiany (części to amory i sprężyny i ??) firma KYB odpada w przedbiegach bo wytrzymała mi tylko 15tys i stukają amory mocno...no i lewy tył padł bo usiadł mocno tył...dużo roboty jest przy tej wymianie ??

Paolo
02-09-2008, 16:56
Części do przodu:

- amorki 2 szt.
- odbojniki 2 szt.
- osłony to zalezy czy całe są poprzednie 2 szt.
- łożyska mcpersonów 2 szt. ale bez problemu da się je rozebrać, wyczyścić z piachu i nasmarować

oczywiście że dasz rade sam wymienić jeżeli posiadasz ściągacz do sprężyn 2 szt, kpl kluczy płaskich, nasadowych nietypowe rozmiary 15,16,18 imbus nr 6

Części do tyłu:

- amorki 2 szt.
- odbojniki 2 szt.
- osłony to zalezy czy całe są poprzednie 2 szt.

Czas wymiany wszystkich 4 szt, powinien zając ci nie dłużej niż 3 godziny o ile nie urwą ci się śruby na zwrotnicach trzymające amorki w nich - klucz nr 18 nasadka.

GrekuPL
02-09-2008, 17:18
ściągacze do sprężyn posiadam :) klucze to nie problem bo ojciec zajmuje się dystrybucją/sprzedażą hurtową jak i detaliczną...będę to robić prawdopodobnie z ojcem ale za to pierwszy raz w mdo... jakieś inne ważne wskazówki ?? wd40 potrzebne będzie (lub coca cola) osłony powinny być całe bo zmieniane przy ostatnich amorach..jakiej firmy amory ?? motocraft ? czy coś innego/tańszego/lepszego/czy jeszcze coś innego :helm:

Paolo
02-09-2008, 17:46
Może być motorcraft jeżeli dostaniesz w dobrej cenie a jak nie to bierz sachs na przód bierz olejówki na tył gazowe. No chyba że chcesz usztywnić przód to też gazówki. Ja na przód dorwałem amorki firmy Corven gazowe założyłem jak narazie odpukać nic się nie dzieje.
Przyda ci się na pewno WD40 w IC jest środek firmy CRC do zardzewiałych śrub polecam działa cuda :)

GrekuPL
02-09-2008, 20:53
no ja mam zamiar założyć motocrafta no i lejscoś tam sprężyny...resztę zakupię również... kupuje gazowe amorki...tylko żeby nie padły tak szybko jak te KYB (15tys km i padł tylny lewy amor że tyłek opadł auta...)

BS
03-09-2008, 08:33
kayaba padła po 15 kkm? cisnąć ich z gwarancji...

GrekuPL
03-09-2008, 10:54
kayaba padła po 15 kkm? cisnąć ich z gwarancji...

muszę podjechać do mecha który je zakładał...jak ma jakiś dokument zakupu to pójdą :) ale czy przyjmą :hmm:

wegeras
03-09-2008, 18:56
Zwracaj i ciśnij tego, co Ci założył. Dystrybutorom takim jak IC lub AD Kayaba uznaje większość reklamacji (pracowałem w AD :D).

adamuus
04-09-2008, 23:37
z tylu mozesz jeszcze kupic poduszki gumowe - te co ida w kielich bo moze byc taka sytuacja ze ich element metalowy juz przegnil i trzymaja sie "na wlosku". co do amorkow moge polecic ci DACO. mam je od maja i w sumie cos kolo 12 tys. zrobionych i nadal daja rade a sa pierunsko tanie i nie maja limitu km tylko czas.