PDA

Zobacz pełną wersję : drżenie kierownicy



stolar
04-09-2008, 09:53
Podczas hamowania zaczyna drżeć mi kierownica. Czym większa prędkość tym większe drgania. Gdzie tkwiprzyczyna ?

BS
04-09-2008, 09:58
powody mogą być dwa:

1. krzywe tarcze hamulcowe

2. wybite tuleje metalowo-gumowe wahaczy lub/i swożnie ... zacząłbym sprawdzanie od tego... zdjąć koło, auto na lewarek i będziesz widział już stan tulei wahacza...

MacKo
04-09-2008, 09:58
w hamulcach... bicie tarczy - niewjechałęś gdzieś w kałuże po ostrym hamowaniu ?

BS
04-09-2008, 11:14
w hamulcach... bicie tarczy - niewjechałęś gdzieś w kałuże po ostrym hamowaniu ?

to niestety jest zazwyczaj powodowane zakładaniem tarcz na nieoczyszczoną piastę ... jeszcze nie słyszałem na tym forum żeby komuś zwichrowały się tarcze po wiechaniu w kałużę...

GrekuPL
04-09-2008, 12:15
Kvojt takie przypuszczenia ma związku z mikodą która po zlocie we Wro wyzionęła ducha (pokrzywiły się...ale tam była ogromna kałuża :) )

BS
04-09-2008, 12:22
Kvojt takie przypuszczenia ma związku z mikodą która po zlocie we Wro wyzionęła ducha (pokrzywiły się...ale tam była ogromna kałuża :) )

powiem szczerze, że ja swoje brembo zaświeciłem praktycznie bo były niebieskie aż po zahartowaniu w kałuży i nic :satan: mikoda ma z tej samej odlewni tarcze :helm:

adamuus
04-09-2008, 23:30
jeszcze nie słyszałem na tym forum żeby komuś zwichrowały się tarcze po wiechaniu w kałużę...

:fan: :fan:

a tak przy okazji przeloz sobie opony z tylu na przod i zobacz co sie stanie. opony w zlym stanie tez powoduja bicie podczas hamowania.

uszy00
06-09-2008, 18:28
jak masz alu felgi to mozesz miec je uderzone ale krzywe i tez bedziesz tak mial...albo klocki chamulcowe mozesz miec nie rowno zjechane i tez tak bedzie ci sie robilo...ja tak mialem to wymienilem klocki i wszystko gra juz mi nie trzesie;d

1olek
06-09-2008, 20:04
u mnie sprawe bicia rozwiazala wymiana sworznia po stronie kierowcy

Salat
06-09-2008, 22:33
Cześć. Ja miałem zwichrowane tarcze hamulcowe z przodu i przy mocniejszym wciśnięciu hamulca i coraz większej prędkości kierownica drżała mocniej. Nie pamiętam kiedy przegrzałem hamulce bo to prawdopodobnie było przyczyną zwichrowania tarczy i bicia na kierownicy - z tego co powiedział mechanik. Dobrze byłoby podjechać na stację diagnostyczną i sprawdzić też czy nie ma luzów w zawieszeniu tak jak tu koledzy pisali :) Koszt niewielki. Ja za sprawdzenie zawieszenia na stacji zapłaciłem 20 zł a i więcej się wie o stanie zawieszenia i co trzeba będzie w przyszłości wymienić. Pozdrowienia

Salat
06-09-2008, 22:37
2. wybite tuleje metalowo-gumowe wahaczy lub/i swożnie ... zacząłbym sprawdzanie od tego... zdjąć koło, auto na lewarek i będziesz widział już stan tulei wahacza...
BS przy zdejmowaniu koła i zostawieniu auta tylko na lewarku nie zagląda się pod spód samochodu :( Lepiej jest podstawić jakiś kołek drewniany w razie gdy auto spadnie z lewarka zatrzyma się na kołku. Najbezpieczniej jest zobaczyć stan tulei na kanale lub podnośniku.

LaBobas
07-09-2008, 18:17
Szarpaki nie zawsze prawde Ci powiedza.Dopiero jak juz na maksa sa wytrzepane sworznie to trzepaki uwidocznia luz.