PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Klimatyzacja w MK3 działa zimą



szaqall111
08-09-2008, 16:01
Mam pytanko,że zbliża się zima mam pytanko, czy zimą klimę można mieć włąćzoną?
Czy trzeba ją mieć wyłączoną
Czy możę przy -2 tak jak w Audi A4 nie włącza się??
Może jakieś porady dla nowicjusza?
Filtr węglowy zakupiłem czynnik chyba jeszcze jest?

MacKo
08-09-2008, 16:10
oczywiscie że działa.... i to bardzo dobrze :)

szaqall111
08-09-2008, 16:25
oczywiscie że działa.... i to bardzo dobrze :)
Oczywista, oczywistość jak mawia mój zanjomy ale lepiej zapytać
dzięki za szybką odpowiedź

maniek_
08-09-2008, 16:31
czy zimą klimę można mieć włąćzoną
Klime trzeba! włączać zimą

heko
08-09-2008, 19:31
Ja nigdy nie wyłączam :) ...jeśli jest zimno to się nie załącza...jeśli jest poniżej 5st. to się w ogóle nie włącza ;) ...
...i ważne :satan: raz na 2 tygodnie powinna popracować...co by się sprężarka przesmarowała :pa:

maniek_
08-09-2008, 19:38
Czasami trzeba włączyć nawet gdy jest zimno - np przy włączaniu nawiewu na szybę klima automatycznie sie załącza :)

MacKo
08-09-2008, 19:59
a nigdy nie wyłączam
ja też....



przy włączaniu nawiewu na szybę klima automatycznie sie załącza Smile
prowda :)

dlatego najlepiej nie wyłączać... tylko pilnować temperatury w aucie .. ma być przyjemnie a nie zimno....

prozor
04-10-2008, 21:39
Ja nigdy nie wyłączam :) ...jeśli jest zimno to się nie załącza...jeśli jest poniżej 5st. to się w ogóle nie włącza ;) ...
...i ważne :satan: raz na 2 tygodnie powinna popracować...co by się sprężarka przesmarowała :pa:

Wg instrukcji to klimatyzację należy w zimie włączać raz na miesiąc na 30 minut. I faktycznie, sprężarka nie włączy się, gdy temperatura spadnie poniżej 5 stopni Celsjusza. Czyli powstaje pytanie, jak układ ma się przesmarować, jeśli sprężarka nie włączy się? 8O

Ufo
04-10-2008, 21:41
Stojąc w korku załączy się bo ciepło rozchodzi się po komorze

prozor
06-10-2008, 09:03
Ale ja prawie nigdy nie stoję w korkach - u mnie raczej brak takowych ;)
Dobre, nie?

pikolo
25-03-2009, 19:51
Witam

Mam pytanie - dzisiaj na dworze bylo 8 stopni i sprezarka klimy nie zalaczyla sie co moze byc tego przyczyna , czy moze to byc niski stan
czynnika i jak czesto wogole powinno sie go ladowac ??
Czymoze to byc cos innego (klimy nie uzywalem czesto)

Pozdr.

Brudsien
25-03-2009, 20:08
No przy 8 stopniach to jak najbardziej klima ci sie wlaczy jak bys mial niski stan czynnika to by sie nie wlaczyla, klima nie wlaczy sie ponizej temperatury ktora jest sama w stanie dac tzn kolo 3 stopni o ile pamietam, ale i tak ponizej zera klima moze sie wlaczyc i pochodzic przez chwile i sie wylaczyc, a klime powinno sie ladowac co 2 lata tak samo ja odgrzybiac ale to juz zalezy od użytkownika niektorzy odgrzybiają jak juz smierdzi i laduja jak calkiem padnie klima

Krzychu32
25-03-2009, 20:20
co 2 lata tak samo ja odgrzybiac
odgrzybiać co 2 lata ? chyba raczej co roku.

(klimy nie uzywalem czesto)
i to jest Twój błąd ,klimę powinno się co jakiś czas uruchomić na powiedzmy 30 minut w celu jej przesmarowania.

Brudsien
25-03-2009, 20:24
no niby powinno sie co rok ale ja nie odgrzybiałem od czasu kupienia czyli bedzie juz z dwa lata i nie smierdzi wcale, a u niektorych juz po dwoch latach jedzie jak nie wiem co i tak planuje jak sie zrobi cieplo odgrzybić klime :)

Krzychu32
25-03-2009, 20:29
Wiesz ja na pewno nigdy nie będę czekał aż zacznie śmierdzieć ,poczytałem trochę jakie choróbska można złapać poprzez zaniedbaną klimę ,więc nie myślę ryzykować ,tym bardziej że podróżuje z dziećmi.

Brudsien
25-03-2009, 20:33
No wiadomo jak smierdzi to w aucie nie mozna wytrzymac, dlatego mimo ze u mnie klima pachnie to nie mam zamiaru czekac i tak jak pisalem wczesniej odgrzybie jak sie zrobi cieplej

pikolo
26-03-2009, 18:13
i to jest Twój błąd ,klimę powinno się co jakiś czas uruchomić na powiedzmy 30 minut w celu jej przesmarowania.

Tak tylko jak ja wlaczyc skoro pisze ze ponizej 5 stopni sie nie zalancza .

Czyli mam rozumiec ze prawdopodobnie przyczyna nie wlanczania sie
moze byc niskie cisnienie czynika - auto mam okolo dwoch lat i jeszcze nie dobijalem
nowego czynika , wiec mam taka nadzieje ze to bedzie glowna przyczyna .

Pozdr.

Brudsien
26-03-2009, 18:23
Ale nawet jak jest zimno sprezarka wlaczy sie na kilka sekund, no wiadomo ze w zimie przy duzych mrozach nie wlaczy sie ale gdy jest cieplej wlaczy sie

pikolo
26-03-2009, 18:26
No tak ale jezeli jest zaniski stan czynika to tez sie wlaczy na chwile czy tez wogole?
Bo zastanawiam sie czy u mnie glowna przczyna nie zalanczania sie klimy
moze byc niski stan cisnieninia (czynnika).

Pozdr

Brudsien
26-03-2009, 22:02
No moze sie wcale nie wlaczyc lub sie wlaczy ale na chwile, a niski stan czynnika jest spowodowany tym ze juz masz go malo, po prostu trzeba naładować klime i tyle szczegolnie jak nie byla ladowana przez 2 lata

Krzychu32
26-03-2009, 22:09
Tylko jak będziesz zmieniał czynnik to każ to zrobić porządnie ,nie żadne dobijanie ,tylko odessać stary ,próżnia ,próba szczelności i nowy czynnik najlepiej z kontrastem.


P.S. pikolo uzupełnij sobie profil.

tomdom
27-03-2009, 09:15
Panowie a jak to jest z tym osuszaczem. W instrukcji piszą żeby wymieniać co 3 lata. Podejrzewam, że u mnie nikt go nie wymienił. Koszt spory ale może warto??