PDA

Zobacz pełną wersję : TDDIvsTDCI=oznaczenie pokrywy silnika a na klapie tylnej



mikawajos
12-09-2008, 01:30
Witam

Szukam MDO TDDI - w trakcie poszukiwań zdziwiło mnie kilka rzeczy - prosze o wyjasnienia.
Na plastiku obudowy silnika sa dwa oznaczenia: Duratorq DI oraz Duratorq TDCI.
Z tego co sie orientuje to pierwsze to jest TDDI [produkowane do 2003r] a drugie to TDCI - to jest jasne.
Często jednak widze ogłoszenia, w których jak byk stoi TDCI [na tylnej klapie tez takie jest] a pod maską widać oznaczenia Duratorq DI.
Możliwe to? Skąd rozbieżności pomiędzy tym co na klapie tylnej a pod maską?
Wiem że były wersje TDCI 115 i 130, ale to raczej nie jest regułą powyższego....
Aaa i jeszcze jedno - widziałem że MDO TDDI było produkowane z turbiną o zmiennej geometrii łopatek i o stałej, czy tak samo jest z TDCI?
Jak to jest? Jak je rozpoznać? Czy tylko po tym że jest przepływomierz?

Pozdro!
k.

GTomek
13-09-2008, 11:34
miałem taki przypadek jak poszukiwałem auto że był to model 2001 pokrywa silnika była z TDCI a sumą tego wszystkiego po dłuższych oględzinach było to że auto było frontem po dzwonie a drugi miał znaczek TDCI na klapie tylko tyle że ktoś mu chciał tył przestawić

tyle co mogę powiedzieć z własnego doświadczenia

szafarek
13-09-2008, 22:18
A ja mam TDCI na klapie, a pod maską 140 koni (czyli prawie tak jak w CI) tyle ,że wyciagnietych z TDDI .
Jak widzisz to tylko na klapie nalepka.

KOKOT
13-09-2008, 23:31
Pokrywy silnika i naklejki na tylniej klapie można zawsze gdzieś zakupić i zamontować.
Może to być po dzwonie lub z powodów- brak, ukradli, zepsuło się.
Najlepszym sposobem jest podjechać do serwisu forda i poprosić o sprawdzenie auta.
Koszt kilkaset złotych może nie jest mały, ale jak się może później okazć że ktos nas zrobił w rogi :los2: na kilka kawałkow to i tak jesteś do przodu i wiesz co masz.
Można też podać WIN w odpowiednim dziale i większość niewiadomych powinnio się wyjasnić

Mayki
14-09-2008, 09:47
w TDDI podwójna końcówka wydechu i inne doprowadzenie paliwa ( układ rurek pod osłoną ). Z tego powodu osłona w innych miejscach ma gumowe wstawki. I ja osobiście nie widziałem Mondeo TDDI ze znaczkiem na klapie. No chyba, że ktoś zakupi specjalnie. Ale na allegro to żadkość a w serwisie za kawałek plastiku wołają przesadnie wiele.

kreeecik
14-09-2008, 11:45
A ja na tylnej klapie nie mam nic ani "Mondeo" ani "TDCI", gąbka przy myciu się nie zadziera :los2:

mikawajos
14-09-2008, 12:34
no wlasnie... ale jaki jest w tym cel?bo nie bylo innej? to co sie ze stara stało?
szukam wiec nadal :(