PDA

Zobacz pełną wersję : [mk1] Krzywiące sie tarcze :O



metal54
14-09-2008, 01:00
Witam! Krzywia sie tarcze hamulcowe... juz 7 komplet. CO jest zgraneee.Prosze o odpowiedz.

Brudsien
14-09-2008, 01:45
Jakiej firmy sa te tarcze ?
I jakie masz klocki ?

Paolo
14-09-2008, 07:38
No własnie co Ty zakładasz że tak się krzywią ??? Potem przejdziemy do dalszych pytań :)

maciobyk
14-09-2008, 17:00
Ja mam niedawno założone tarcze Harta i klocki Maffa i działają bez zarzutu. Dodam że poprzednio miałem tarcze Harta w Escorcie(wentylowane) założone i zrobiłem na nich ok 18 tyś i żadnych problemów...:)))

pawpor
14-09-2008, 17:26
Czyściłeś piasty z rdzy przed założeniem? Jak tak to może piasty są krzywe

metal54
19-09-2008, 22:31
Piasty czyszczone sa do połysku... Lewa piasta jest nowa a prawa w dobrym stanie.Wytrzymuja srednio 2,5tys km.Urzywałem wszystkich juz oprócz motocrafta (czyli.Brembo,Valeo itd itp.)nic tylko sie załamac.

pawpor
19-09-2008, 22:58
A jaki masz silnik? Bo jeżeli diesla to widzę pewną prawidłowość, kolega Vectra ma dokładnie taki sam problem jak Ty.
Spróbuj jeszcze założyć sprawdzony przez mnie komplet Mikoda + TRW(jeżeli oczywiście masz jeszcze pieniądze) ;)

bzykawka
19-09-2008, 23:01
witam !!!ja mam taki sam problem tylko ze wiem ze mam krzywa piaste mechanik jełop jak wymieniał łożysko wkrecił piaste w imadło i młotkiem ja potraktował i skrzywił. proponuje podjechac do warsztatu gdzie zmierzą czy jest piasta prosta. pozdrawiam

metal54
21-09-2008, 01:04
tylko gdzie mierza... Mam benzynke 2.0.... Prosze pomyslcie nad tym.

adamuus
21-09-2008, 08:23
zawias masz w porzadku?? zadnych luzow?? jesli tak to widze tylko jedna mozliwosc - kiepski stan opon. bo ni chce mi sie wierzc ze przegrzales az 7 kompletow. zmien opony i powinno byc dobrze.
dodam ze mialem ten sam problem. dlugo nie chcialem sluchac kumpla ktory od razu stawial na opony. kupilem nowki sztuki i po klopocie.

metal54
24-09-2008, 00:09
kolego co maja opony do tego? Oponki napewno nie sa winne ponieważ jezdze juz na 4tym komplecie i nakazdy przypadła para tarcz(jak nie lepiej) co jeszcze mohge sprawdzic? Gdzie szukac przyczyny

adamuus
24-09-2008, 12:43
ano wiele maja.

Jakub
24-09-2008, 14:49
A dokładniej - bo ciekawi mnie to zagadnienie?

metal54
24-09-2008, 20:05
ja również dowiedział bym sie co maja do tego oponki a reszte prosiłbym o jakies sugestie :) Pozdrawiam.

wersus84
24-09-2008, 20:05
Mam identyczny problem z tarczami (firmy TRW). Były już kilka razy toczone. Ostatnio 2000tyś km temu idealnie przetoczone bo drgało przy hamowaniu. Akurat w tamtym czasie coś huczały łożyska to wymieniłem razem z piastami i na to przetoczone tarcze.
Teraz mam znów takie same drgania juz przy hamowaniu z 50km/h a tarcze wizualnie OK bez rantów.

Opony i felgi w moim przypadku na pewno nie są tego powodem...

Kleber
24-09-2008, 20:30
Ja mam niedawno założone tarcze Harta i klocki Maffa i działają bez zarzutu. Dodam że poprzednio miałem tarcze Harta w Escorcie(wentylowane) założone i zrobiłem na nich ok 18 tyś i żadnych problemów...:)))
jesli chodzi o jakosc tego zestawu to chyba najwiekszy szajs ,hart to marka hurtowni i jest to chyba najtanszy produkt na rynku a klocki to sprubuj kolego Breck naprawde polecam a cena porownywalna z Mafami

metal54
24-09-2008, 20:47
jak juz wspomniałem, ja urzywałem wiekszosci marek.Nic nie pomogło

Netoper
24-09-2008, 21:24
Jedź na pomiar bicia flansz, bo w nieskończoność będziesz te tarcze wymieniał, cudów nie ma coś musi być skopane.

adamuus
26-09-2008, 23:28
A dokładniej - bo ciekawi mnie to zagadnienie?
zauwazylem tak jakby falowanie kierownicy jadac z niewielka predkoscia na starych oponach - przy naprawde niewielkiej predkosci lekko podtrzymywalem ja i wowczas bylo to wyraznie wyczuwalne, kierownica miala tendencje do niewielkich ruchow lewo prawo. podczas eksploatacji tarcz na starych oponach raz przetoczylem, drugi raz. kupilem nowy zestaw tarcze + klocki i po jakis 2 tygodniach znowu bicie kierownicy podczas hamowania. w koncu kupilem nowe kapcie i po paru dniach problem zniknal - na pocatku uzywania opon jeszcze bylo wyczuwalne bicie ale nie w takim stopniu jak przed ich wymiana. od momentu jak sie uspokoilo przejechalem jakies 10-15 tys km i nadal spokoj.

Hajdzik
28-09-2008, 00:07
ja niestety mam poodbny problem
powyzej 120km - przy hamowaniu kierownica strasznie telepie
ale to napewno tarcze- w tym tyg pojade i mam nadzieje ze tylko wyczyscic trzeba- choc jak bedzie trzeba to i nowe sie kupi- bezpieczenstwo ponad wszystko

szekspir
02-01-2009, 22:10
Witam.
Odświeżę trochę temat ponieważ przerabiałem krzywiące sie tarcze i udało mi się temat rozwiązać! Pokrzywiłem 3 komplety- wyginały się po niecałym tysiącu przejechanych kilometrów od założenia( Brembo i podobne jakościowo firmy!). Problemem była piasta. Po zmianie na nową założyłem najtansze tarcze nawet nie wiem jakiej firmy i wszystko jest ok. Zero trzepania, hamulce powróciły. Tak że co do firmy to można kupować najlepsze ale jak coś będzie nie tak z piastą to kasa w błoto wywalona. Zakładałem i tanie i drogie ale jakiejś znaczącej różnicy w eksploatacji nie stwierdziłem.
Pozdrawiam.