PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Zacisk hamulcowy - czy warto go kupic ?



pabloss
14-09-2008, 13:21
Witam

Czy warto kupic zaciski z ponizszej aukcji? Jak sadzicie czy to oryginaly czy podrobki?

http://www.allegro.pl/item426649706_zacisk_hamulcowy_tyl_ford_mondeo_sed an_2000.html

Prosze o odpowiedz.
Pzdr.

Jakub
14-09-2008, 14:37
Kupić zawsze można - pytanie po co?
500 zl tanio nie jest, a swój zacisk zawsze możesz zregenerować.

pabloss
14-09-2008, 17:58
Kupić zawsze można - pytanie po co?
500 zl tanio nie jest, a swój zacisk zawsze możesz zregenerować.

Moj mechanik powiedzial ze sie nie podejme regeneracji. Ja sam nie bede w stanie je naprawic. Praktycznie od roku nie uzywam recznego bo sie zacinal i felgi sie grzaly. A przeglad sie zbliza wiec cos trzeba podzialac. Linki sprawdzone i sa ok. Nie wiesz czy to sa oryginaly czy podrobki tak na oko?

kreeecik
14-09-2008, 20:24
Moj mechanik powiedzial ze sie nie podejme regeneracji.
Zmień mechanika.

julius
15-09-2008, 13:46
Mam to samo. Mechanik stwierdził, ze zacisk do wymiany, bo jest pordzewiały i zrobiły się wyżłobienia. Po przesmarowaniu jest ok, ale ostatnio po dwóch miesiącach znowu felga się grzeje. Czy pordzewiały można też regenerować? Cena nowego mnie trochę odstarsza. Motocrafta kosztuje 1000 zł.

Następnym razem chcę jeszcze spróbować tego:
http://ford.sklep.pl/sklep,1502,,,03,,pl-pln,261028,0.html

A może polecicie gdzie go regenerować we Wrocławiu?

bbbb
18-09-2008, 11:17
Poczytaj moje posty w tym temacie. Opisałem w nich moje perypetie; upadki i osiągnięcia, a efekt końcowy to wymiana. Zacznij może od rozebrania na czynniki pierwsze(uważaj, żeby nie pogubić kulek, które są w środku), dokładnego wyczyszczenia i nasmarowania. Wymienić zawsze zdążysz. A żeby dostać się do wnętrza zacisku trzeba odkręcić 5-cioramienną śrubę - ja wykonałem nacięcie śruby i za pomocą młotka i majzelka(przecinak) odkręciłem ją. Swoją drogą Kreeecik dobrze Wam radzi. Na zakup nowego i wydanie niemałych pieniędzy zawsze jest czas. Najprościej kupić nowe i wymienić - mechanik za to nie płaci. Ja za swój zacisk zapłaciłem ok, 500,- PLN

pabloss
21-09-2008, 20:11
Poczytaj moje posty w tym temacie. Opisałem w nich moje perypetie; upadki i osiągnięcia, a efekt końcowy to wymiana. Zacznij może od rozebrania na czynniki pierwsze(uważaj, żeby nie pogubić kulek, które są w środku), dokładnego wyczyszczenia i nasmarowania. Wymienić zawsze zdążysz. A żeby dostać się do wnętrza zacisku trzeba odkręcić 5-cioramienną śrubę - ja wykonałem nacięcie śruby i za pomocą młotka i majzelka(przecinak) odkręciłem ją. Swoją drogą Kreeecik dobrze Wam radzi. Na zakup nowego i wydanie niemałych pieniędzy zawsze jest czas. Najprościej kupić nowe i wymienić - mechanik za to nie płaci. Ja za swój zacisk zapłaciłem ok, 500,- PLN

Kupiles moze zaciski boscha czy jakies inne ?

ogonek
22-09-2008, 14:14
Witam

W zeszłym tygodniu własnie przeszedłem ból wymiany zacisku tylniego - kupiłem uzywke za 150 pln - zamontowałem , zmieniłem linki recznego.
Jak narzie działa - nie wiem jak długo - mam nadzieje, że troszke podziała.
W moim podobno cos pekło tam w srodku i nie bardzo dało sie go poskładać do kupy - dla tego blokował. Nie wiem ile wtym prawdy ale az takim specjalista nie jestem aby samemu to naprawić :(

Na nowy oczywiscie szkoda mi było kasy....