PDA

Zobacz pełną wersję : Czym nasmarować rozrusznik żeby nie chrobotał?



ARTi
15-09-2008, 01:08
Nie wiem czy w dobrym dziale piszę bo porobiło sie tego na Forum ostatnio :) jesli w złym to proszę o przeniesienie ;)

Wracając do tematu, jakis czas temu moja Vałka cierpiała na dolegliwość która występowała na zimnym silniku - mianowicie po odpaleniu silnika rozrusznik nie odbijał odrazu i chrobotał przez 1-2 sekundy po czym sie uspkajało.
Po ogledzinach okazało się że poprostu był zasyfiony i bendix miał problemy z odbiciem. Napsikałem tam WD40 i był spokój, jednak ostatnio objaw znowu wraca i zastanawiam się czym go porządnie i na dłużej nasmarować? Tawotem może jakimś?

BTW zastanawiam się też jaki jest powód zbierania kurzu/pyłu który ogranicza ruchy bendiksa :niewiem:

tommy77
15-09-2008, 01:19
Właśnie jak psikasz tam czymś wodnistym to to łapie syf. Ja smarowałem rozrusznik specjalnym smarem do zastosowań przemysłowych gdzie panują duże przeciążenia tarcia itp. smar jest rodzaju mokrego więc jest bardzo lepki . Nie mam nazwy ale na pewno ta tuba kosztuje sporo. ja mam za free hehe. Tawot to szajs. Dobry był w czasach komunizmu gdzie wszystko sie tym smarowało jak leci. z resztą mój ojciec to zawsze na posmarowanie czegoś mówi: "czy posmarowałes tawotem" hehe dobre.

ARTi
15-09-2008, 01:47
Wole dołożyć i nasmarować czymś co naprawdę pomoże bo wyciaganie rozrusznika z V6 to naprawde akrobatyka (ale dochodze do wprawy, nawet potrafie juz wymienić w Vałce żarówki z przodu i zamknąć klapki lamp bez wyciagania całych reflektorów :)) ) :))

Netoper
15-09-2008, 08:14
Grafitowy bardzo dobrze się sprawdza. Tylko zanim go zapakujesz to dokładnie z kokluszu wyczyść.
Zobacz czy na tulejkach zbytniego luzu nie ma. Jak będzie wyrobiona ta tulejka w bendix-ie to smarowanie na długo nie pomoże.

tommy77
15-09-2008, 22:35
Wole dołożyć i nasmarować czymś co naprawdę pomoże bo wyciaganie rozrusznika z V6 to naprawde akrobatyka (ale dochodze do wprawy, nawet potrafie juz wymienić w Vałce żarówki z przodu i zamknąć klapki lamp bez wyciagania całych reflektorów Laughing ) Laughing

To taka jazda jest z Vką??? Kurde kiedys chciałem kupić ale sie rozmyśliłem i pojawił sie 2.0 chociaz tam czasami też akrobacje odwalałem. Co dopiero w Vce. Masakra

ARTi
15-09-2008, 23:29
No nie ma lekko :jezyk1:

money
26-09-2008, 12:40
jak wymieniałem bendix, szczotki + tulejki to za części zapłaciłem 80zł więc jeżeli rozrusznik jest ten sam co u mnie w 1.8 to może wymień na nowe :niewiem: :beer: