PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Zegary INDIGLO- montaż...



kula159
17-09-2008, 17:05
Witka. Mam pytanie: kolega chce wymienić w swoim Mondeo zegary na Indiglo ale boi się że po rozebraniu zegarów nie uda mu się złożyć ich tak jak są oryginalnie... I teraz pytanie: czy jak rozbierze zegary to po zmontowaniu ich z powrotem wszystko będzie działało tak jak wcześniej?? Ewentualnie na co uważać przy takiej wymianie..?? :niewiem:

gregor25
17-09-2008, 17:59
jedyne na co musisz uwazac to na wskazniki zeby je wstawic dokladnie.potem zeby wyjac wszystkie zarowki i tak sie juz nie przydadza a poco maja prad pobierac pod jedna z nich podlacz podswietlanie zerarow nowych :metal:

kula159
17-09-2008, 18:06
OK dzięki kolego.. :beer: No to nie jest to takie trudne.. :)

grubasq
17-09-2008, 18:46
niech zrobi fotorelacje z tego i wynik jego prac

kula159
17-09-2008, 18:48
Co do foto relacji to raczej nic z tego bo on nie ma chyba cyfrówki, no chyba że ma to powiem żeby robił zdjęcia.. :)

gregor25
17-09-2008, 21:27
jak chcez to kuknij na moja stronke pod spodem tam mam fotkei zamontowane zegary indiglo :metal:

balcer
17-09-2008, 21:34
proponuję zrobić zdjęcie przed wyciągnięciem z auta (ja tak zrobiłem) ułatwia ustawienie wskaźnika poziomu paliwa....
obrotomierz to trochę loteria, prędkościomierz ustawi na jego podstawie (ja ustawiałem przy 130 km/h bo pamiętałem ze wtedy mam 3000 obr. :) ) a temp silnika to chyba najłatwiej, nie ma moim zdaniem opcji żeby ustawić idealnie tak samo bo to igiełki trzymają wskazówki :metal2:

do dzieła :bigok:

Greddy
17-09-2008, 21:34
ja też się podpisuje pod prośbą o poradę co do tych zegarów...

Moje pytanie brzmi, jak dobrze zamontować z powrotem wskazóweczkę od temperatury i benzyny, słyszałem że trzeba wyskalować od nowa czy jakoś tak, ale się na tym nie znam więc wolę zapytać (nie mam checkpanela, a benzyny na oko mierzyć nie będę :))

gregor25
17-09-2008, 21:45
umnie bylo tak zatankowalem samochod do pelna zdjelem wskazowki odpalilem samochod i obr. ust. na 1tys.ob pretkosciomiez na 0 paliwo na ful i po pieciu minutach temperature na 90 stopni jezdze od marca i jest wszystko ok :up:

kula159
17-09-2008, 22:28
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.. :beer: Pożyczę mu aparat i niech sobie chłopak zdjęcie najpierw zrobi a później do roboty... Może mu pomogę to bym artykulik zrobił, ale to się zobaczy czy czas znajdę... :)

bosaq
01-05-2013, 18:18
Witam
Kupiłem Mondeo mk1 w którym już były zamontowane tarcze indiglo. Niestety nie działają tak jak powinny. Mianowicie obrotomierz świeci się ale wskazówka się nie rusza, a prędkościomierz działa ale się nie świeci (tylko wskazówka się świeci). Wskaźnik temperatury chyba też jest źle podłączony bo momentalnie wychodzi poza czerwone pole. Czy ktoś wie jak temu zaradzić? Jestem kompletnie zielony w temacie, więc będę wdzięczny za wszelkie schematy, instrukcje rady i sugestie. Dodam, że jak się włączy oświetlenie to słychać taki wysoki piszczący dźwięk.
Pozdrawiam!

leszcz
01-05-2013, 18:47
Wskaźnik temperatury chyba też jest źle podłączony bo momentalnie wychodzi poza czerwone pole

Wychodzi na to że źle założone są wskazówki , pewnie ktoś na siłę lub nieumiejętnie zakładał.

Kiedyś w swoim MK2 zakładałem INDYGLO i własnie wskazówki były największym problemem .Dokładne ich założenie to sztuka.
Zresztą do kazdego zestawu jest krotka instrukcja i schemat podłaczenia elektrycznego. Na youtube też chyba kiedyś ktoś film wrzucał

bosaq
01-05-2013, 19:15
żadnych schematów nie posiadam. czy kupno i montaż nowych zegarów rozwiąże problem? bo mówiąc szczerze to bardziej mi zależy na tym żeby wszystko dobrze działało niż na tym żeby było indiglo...

leszcz
01-05-2013, 20:41
zy kupno i montaż nowych zegarów rozwiąże problem

Jeśli poprzedni właściciel skopał montaż INDYGLO to kupno i założenie sprawnych zegarów ma sens

Linarr
01-05-2013, 22:20
FredX ma indiglo uderz do niego na pw pewnie m instrukcję i schemat. Może też podpowie jak to powinno być zamontowane :skromny: ja bym nie wracał do zwykłych zegarów tylko kombinował jak naprawić te :hmm:

bosaq
09-05-2013, 17:09
kupiłem nowe zegary i problem się rozwiązał. wszystkie wskaźniki działają bez zarzutu. wychodzi na to że osoba, która montowała indiglo nie dość, że podłączyła je źle, to jeszcze zepsuła zegary właściwe. przy okazji pytanie jak się nazywają te żaróweczki w zegarach? i ile ich potrzeba do zmiany podświetlenia zegarów? bo chciałbym je zastąpić ledami bo te marnie świecą.
tak czy siak jak ktoś reflektuje i chce pomajsterkować to mogę oddać cały zestaw indiglo tak jak go zdjąłem z zegarów.