PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] 2 gen, dt gass shit i muli



Master_Ginio
18-09-2008, 19:18
Witam!
Mam serducho 1,6 litra i do serducha wmontowano 2 lata temu gasss i co najlepsze ze auto jak depnie sie do spodu to muli dusi i bardzo wolno sie rozpedza, a jak go delikatnie powyzej 3k obrotow rozbuja i wtedy depnie do spodu to idzie prawie na benzynie :wall: i teraz pytanie dlaczego dobrze sie zbiera powyzej 3k na gazie?? a ponizej mulasty dziad??Przed wymiana kabli i swiec i po tak samo sie zbieral. a spalanie raczej w normie jest 8,5l na 100km, miasto 13-14 na 100 ( krotkie odcinki) Odrazu zaznacam ze mam kiszkowata instalacje D.T gas system :satan: Dzieki za wszelka pomoc

zales00
18-09-2008, 19:51
Nie oczekuj poniżej 3k samolotu... ;P jeśli auto reaguje i nie przerywa to jak dla mnie 1,6 w tej budzie dobrze działa.

Master_Ginio
18-09-2008, 19:57
nie chodzi o samolot ;D tylko o roznice jakas jest miedzy benzyna a gazem to jest masakra :wall: :wall: a jak go depne do spodu na gazie to go muli i tak jakby przerywa a na benzynie zbiera sie calkie fajnie .... Poldolot co brat mial przed mondkiem to na gazie lepiej chodzil 8O

tommy77
18-09-2008, 20:04
ściągnij gumę dolotu z puszki i zobacz czy mikser się nie przekrzywił i czy dobrze siedzi w przepustnicy. Problem może być taki że nie ma wystarczającego podciśnienia wyciągającego gaz z miksera bo bierze powiertze na lewo. Z resztą ciężko jest co kolwiek powiedzieć. Podjedź do gazownika niech obejrzy instalację. Może filtr brudny?

Master_Ginio
18-09-2008, 20:20
hmmm przy sciaganiu jeszce kiedys dolotu zauwazylem ze 1 szpilka jest urwana i na 2 srobach sie trzyma, ale jak autko chodzil na jalowym i gazuje sie go to nie slychac zeby cos zasysalo lewe powitrze, mikser na 100% nie jest przekrzywiony, a do krasnika(gdzie zakladana byla instalka - wykonanie koszmar) troche mi sie nie chce jechac na regulacje instalki. w Rzeszowie pare warsztatów umyło rece i stwierdzili ze nie beda w tym grzebac ...., a moze byc taka opcja ze na reduktorze jest przykrecone cos?? (mam krokowca i chyba tez ma jakis wplyw na to )

tommy77
18-09-2008, 20:30
no to spróbuj odkręcić pół obrotu na parowniku ( pokrętło) wtedy sie przejedz i powiedz jak jest. Może od razu wolne przestaną chodzić ale spróbuj na razie tak

Master_Ginio
18-09-2008, 20:40
a ktora srobka pokrecic?? ta co na brązowo zaznaczona czy ta na czarno??:)
http://images24.fotosik.pl/277/d57556066f83c093m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d57556066f83c093)

tamte kable tak wisaly i nie bylem tego swiadom i przez przypadek wyszlo -.- juz sa zarobione :fan:

tommy77
18-09-2008, 20:44
ale masz tam rzeźnie z tymi kablami polutowanymi hehe. nieźle. Ta pod zielonymi kabelkami

Master_Ginio
18-09-2008, 20:45
dzięki :beer: :beer: mowilem ze ta instalka to koszmar :wall: :wall:

fxxx
18-09-2008, 20:45
ta zaznaczona na czarno, ale ona sluzy do ustalania obrotow biegu jalowego. masz register (sruba na wezu)? jak tak to ja wkrec pol obrotu na probe i sprawdz, byc moze masz zbyt bogata mieszanke jak na niskie obroty a dopiero gdy silnik potrzebuje duzo paliwa jest ok.

tommy77
18-09-2008, 20:46
a tą zakreśloną na brązowo też możesz odkręcić . tylko uważaj bo wyleci czarna zawiesina. Najlepiej odkręcić na rozgrzanym. Więcej wyleci tego czegoś. To coś w rodzaju odstojnika

Master_Ginio
18-09-2008, 20:54
ta zaznaczona na czarno, ale ona sluzy do ustalania obrotow biegu jalowego. masz register (sruba na wezu)? jak tak to ja wkrec pol obrotu na probe i sprawdz, byc moze masz zbyt bogata mieszanke jak na niskie obroty a dopiero gdy silnik potrzebuje duzo paliwa jest ok.

hmm ale za ustalanie biegu jalowego krokowiec odpowiada ktory jest raczej sprawny ( mam go), wdlg mnie mondek jakby przykrecony kurek mial i dlatego go tak muli, i moze to mu pomoze, ale zobacze moze co innego nawalilo, ale najpierw jedno wyeliminuje Dzieki :beer: :beer: :beer: :beer:

tommy77
18-09-2008, 21:09
no tak. No ale z pustego w pełne nie nalejesz więc spróbuj odkręcić pól obr. Później wrócić do pozycji wyjściowej i zakręcić pół. Popróbuj. Zaznacz sobie wcześniej pozycje od której wyjdziesz. Na tą chwilę to to możesz jedynie zrobić

fxxx
18-09-2008, 21:18
nie mam pojecia jak to jest przy krokowcu, tylko u brata w e36 krecilem i dzialalo jak opisalem, ja w twingo mialem srube, a teraz to nawet nie wiem jak wyglada moj reduktor.