PDA

Zobacz pełną wersję : uszczelka pod miską



marcel
14-08-2005, 22:58
czy trudno jest zmienić uszczelkę pod miską ulejową w mk I, 1.8B ??? :pc:

waldemarz
14-08-2005, 23:02
Co to znaczy 1.8 B. Mysle ze 1.8 B tzn. benzyna. Wymiana uszczelki miski olejowej nie jest skomplikowana tylko w niektorych modelach, aby zdjac miske olejowa to trzeba lekko uniesc silnik do gory, nie trzeba go wyjmowac.

digital123
15-08-2005, 12:57
czy trudno jest zmienić uszczelkę pod miską ulejową w mk I, 1.8B ??? :pc:

Ja ostatnio wymieniłem w 1.6, ale to raczej to samo.

Udało mi się ją wymienić bez podnoszenia silnika, i odkręcania kolektora wydechowego. Lecz bez kanału się nie obędzie.

Miska opadła mi na jakieś 7cm, wyciągnąć starą to nie problem, schody zaczynają się jak chcesz założyć nową.

Jeszcze pół biedy z założeniem na boki miski i założeniem na półksiężyc od strony rozrządu, najgorzej jest założyć na półksiężyc od strony skrzyni dlatego że nie odsuniesz miski od skrzyni na więcej jak 1cm, dlatego trzeba łapki wsadzić do miski i nieźle manewrować by dobrze ją ułożyć w rowek w misce i aby nie była gdzieś przekręcona uszczelka, mi samo wsadzenie jej zajeło jakąś godzinkę :wall: ale udało się.

Niestety wymiana uczelki mi nie pomogła :zly: moja miska jest najprawdopodobniej krzywa i dalej lekko mi zacieka od strony rozrządu, pozostaje mi jeszcze raz demontarz i usadowienie jej na silikonie temperaturowym.

waldemarz
15-08-2005, 13:41
Ale wlasnie Digitalku bo ty nie podnosiles troszke silnika i dlatego, jak bys go lekko uniosl to bys mial lepszy dostep. A co do twojej miski to sprawdz czy czasem rant nie jest troszke skrzywiony i przez to moze zle lezec na uszczelce.

darq
16-08-2005, 21:45
może leci olej z czujnika oleju ?